Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Fox_25
Ať koukám jak koukám, celkem mi uniká smysl Vašeho komentáře k hernímu monitoru.
Odpovědět4  2
Mám PC na stole, je odkrytované a svítící nápis na zvukovce jsem přelepil izolepou a na grafice to naštěstí jde vypnout. Ono kdyby to svítilo slabším světlem tak to nevadí, ale že to svítí skoro jak malá kapesní svítilna je trochu moc.

Přitom zesilovač nalevo od monitoru má žárovku na podsvícení popisů a zel. ledky na indikaci stavů, to už nevadí protože to není rušivé.
Odpovědět0  0
A kdo ti kázal kupovat herní PC za 50000? Já mám PC s i5 3570K, 32GB RAM a GTX 970, původně mělo 16GB RAM a GTX 660 a použité, staré asi tři čtvrtě roku stálo 13 tisíc. Za 3500 jsem nedávno dokoupil 32GB paměti a za 4500 GTX 970. Stará grafika a paměť půjde pryč, takže po odečtení ceny za tyto komponenty vylepšení stálo nějakých 4500.
Je taky jasné že sedm let staré PC nezvládne nejnovější hry na plné kule, byť stálo 50000, ale to ti muselo být jasné už když jsi jej kupoval. Mě zase dává smysl utrácet za HW více než za hry, protože PC není jen herní stroj. A s konzolí mám ještě jeden problém, když se pokazí, tak musíš shánět druhou, když se pokazí nějaká komponenta v PC, tak se prostě vymění.
Odpovědět0  0
Promiň, ale vidíš to trochu moc černě. Předně, na běžnou činnost vč. hraní není potřeba PC za 50000, konzole se taky neprodávají za desetinu té ceny, PS4, XBOX ONE stojí kolem 8000, ONE X kolem 13000. Plus, PC má mnohem širší využití než konzole, stejně tak neexistuje jenom steam, je tu gog, humble bundle, g2a, atd.
Odpovědět0  0
Reakční doba oka je mnohem menší, přibližně 10­-40ms. Když jsem dělal na monitoru který měl input lag přes 20ms tak šlo vidět relativně citelné zpoždění myši, nad 30ms už to bylo celkem otravné protože kurzor nebyl přesný, ale takzvaně plaval. A jestli nevidíš rozdíl mezi 60hz a 144hz tak si zajdi k očnímu.
Odpovědět4  0
EU je tak trochu schizofrenní, nejprve nařídí bezolovnatou pájku u které není dodnes plně zvládnutá technologie, resp. je, ale je to příliš drahé, a proti tomu v automobilismu jsou nařízené takové normy pro vypouštěné splodiny, že nové, i větší vozy mají ­"foukaný­" benzínový litrový tříválec.
Odpovědět3  0
Tak stůj co stůj musí mít všichni W10, po těch obrátkách bych se nedivil kdyby mrkvosoft sáhl i do funkčnosti OS. Už jsem si říkal že taky přejdu na W10 ať se s tím naučím pracovat, ale čím víc bude do W7 takto mrkvosoft dloubat, tím víc si říkám že je ve W10 něco hodně shnilého.

A rázem je validace Ryzenu defakto k ničemu.
Odpovědět1  0
Mě osobně na trhu chybí 120hz IPS s fullHD, A­-TW polarizérem, ULMB, Adobe RGB a nakonec rozumné podsvícení, plus velikost cca 23 palců. To by byl perfektní monitor za který bych bez váhání dal i 15000. Na tohle všechno technologie jsou a konečně by to byl monitor který by plně nahradil CRT.
Odpovědět0  0
A­-TW polarizér je asi málo moderní.
Odpovědět1  0
Také si myslím že externí zdroj je lepší. Už jen díky tomu nemám strach když odejde, jednoduše jej nahradím, udělám, i ten kabel půjde opravit.

Ale přiznávám že zrovna tento monitor bych si vzal jedině zadarmo a velmi rychle jej prodal, to podsvícení zbytek už nezachrání. Ovládání v noze a absence VESA tomu jen dodalo korunu. Očekával bych to spíš u mého IPS234 který stál 4000, ale ne u monitoru za 20000.
Odpovědět0  0