www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

GeForce GTX 780 Ti: reakce na Radeon R9 290X je tu

GeForce GTX 780 Ti: reakce na Radeon R9 290X je tu
, , aktualita
Jsou to již přesně dva týdny, co AMD oficiálně představilo nový Radeon R9 290X, přičemž ten byl předevčírem následován o něco méně výkonným, ale podstatně levnějším Radeon R9 290. V reakci na to nám NVIDIA slíbila kartu GeForce GTX 780 Ti,...
K oblíbeným
reklama
Jsou to již přesně dva týdny, co AMD oficiálně představilo nový Radeon R9 290X, přičemž ten byl předevčírem následován o něco méně výkonným, ale podstatně levnějším Radeon R9 290. V reakci na to nám NVIDIA slíbila kartu GeForce GTX 780 Ti, o níž se dříve mluvilo v tom smyslu, že jen doplní prázdný prostor mezi GTX TITAN a GTX 780, ovšem skutečnost je zajímavější. Tato karta totiž nabídne plný počet 2880 CUDA jader, které může nést čip GK 110 a pracuje i s 240 texturovacími jednotkami i vyššími frekvencemi než TITAN, oproti němuž však nese paměti o poloviční kapacitě. Pouze počet ROP jednotek zůstal stejný - 48.

Svůj model odpovídající referenčním specifikacím již stačila představit společnost MSI. V jejím případě jde o kartu s označením GTX 780Ti 3GD5 s čipem pracujícím na 867 MHz až 928 MHZ (Boost), přičemž 3 GB paměti GDDR5 je taktováno na 7000 MHz. V případě TITANu to je 837 až 876 MHz a 6008 MHz. Co se týče obrazových výstupů, pak k dispozici bude DL-DVI-I, DL-DVI-D, HDMI a DisplayPort s podporou rozlišení 4K a zobrazení ve 3D.

Karta také samozřejmě podporuje nedávno ohlášenou technologii NVIDIA G-SYNC, jejímž úkolem je snížit input lag monitoru a zamezit vykreslování trhaného obrazu, k čemuž tedy budeme potřebovat také kompatibilní monitor. Krom toho můžeme streamovat obraz pomocí NVIDIA SHIELD a zapojit k sobě až tři karty v režimu 3-way SLI.

NVIDIA také již snížila ceny svých GeForce GTX 780 a 770, a to na 499 a 329 USD. Zajímavé je, že cena GeForce GTX TITAN zůstává stejná, a to 999 USD, i když její jedinou výhodou je 6 GB paměti. Pokud se její cenou tedy nic nestane, GeForce GTX 780 Ti by s očekávanými 700 USD skutečně měla zapadnout mezi TITAN a klasickou GTX 780.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala