www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce GTX Titan X v obrazech, jaké vlastnosti nabídne?

GeForce GTX Titan X v obrazech, jaké vlastnosti nabídne?
, , aktualita
Nejnovější hi-end karta firmy NVIDIA, model GTX Titan X, byla představena minulý týden, ovšem zatím nebyly ohlášeny podrobnosti. Jde však kartu, která má konkurovat nejnovějšímu AMD Radeon R9 390X?
K oblíbeným
reklama
Minulý týden tedy Jen-Hsun Huang, CEO firmy NVIDIA, ukázal novou hi-end kartu GeForce GTX Titan X, ale moc toho o ní neprozradil. Specifikace se tak dozvíme nejspíše 17. března na GPU Technology Conference, ovšem už nyní můžeme říci, že nový Titan nebude bojovat proti Radeonu R9 390X. Od této nové karty firmy AMD se očekává, že přinese až 4096 shaderů a nový typ pamětí HBM s vysokou propustností.

Víme tedy, že GeForce GTX Titan X bude mít ve výbavě 12GB buffer a skládat se bude z celkem 8 miliard tranzistorů, přičemž půjde o architekturu Maxwell. Srovnávat ji tak můžeme především s GeForce GTX 980, ale na základě počtu tranzistorů si nelze udělat žádný obrázek. GTX 980 má 5,2 miliard, takže je zřejmé že TITAN X využije čip GM200. To jsme ale mohli předpokládat a z toho i vyplývá, že Titan X nabídne vyšší počet CUDA jader, nejspíše 3072. Mohl by ale nabídnout vyšší frekvenci Turbo a dle dohadů dokonce až 1390 MHz, zatímco GTX 980 končí na 1216 MHz.

Ty mají navíc pracovat na frekvenci o cca 100 MHz nižší než u GTX 980, která tak zůstane hlavní herní kartou firmy NVIDIA. Titan X by měl zaujmout především svým výpočetním výkonem, a to zvláště při double precision.

Titan X vypadá velmi podobně jako GTX 980, akorát nemá převážně stříbrný chladič, ale černý. Vzadu pak karta nemá žádný hearspreader, který by pomohl k odvodu tepla z paměťových čipů. To je v souladu s předpokladem, že paměti GDDR5 zde budou pracovat na 6 GHz a ne na plných 7 GHz.

Pro napájení karty poslouží také jeden 6pinový a jeden 8pinový konektor PCIe, zatímco GTX 980 má dva šestipinové. Můžeme tak říci, že TDP karty bude pravděpodobně vyšší, a to až 250 W. GTX 980 má však 165 W, takže můžeme myslet na něco mezi tím. Uvidíme tedy asi příští týden v úterý, jaké vlastnosti nový Titan X nabídne.

Zdroj: Techgage
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář