GeForce RTX 3000 se objevují v německých obchodech, kolik stojí?

GeForce RTX 3000 se objevují v německých obchodech, kolik stojí?
, , aktualita
První karta z rodiny GeForce RTX 3000 se začne prodávat příští týden ve čtvrtek, ovšem už nyní se objevují nereferenční modely v nabídce prvních obchodů. U nás zatím ne, avšak hned vedle u západních sousedů. 
K oblíbeným
reklama
Jde konkrétně o německého prodejce Caseking.de, který zařadil do své nabídky už slušný výběr karet GeForce RTX 3080 i 3090. A jaké že nám to sama NVIDIA hlásila ceny a dostupnost
 
GeForce RTX 3080 přijde na trh 17. září, GeForce RTX 3090 bude následovat 24. září a GeForce RTX 3070 bude možné zakoupit v říjnu, a to za ceny 19, 41 a 14 tisíc korun.
 
 
PNY zde potvrzuje svou pozici jako výrobce spíše levnějších karet. V této nabídce má jeho model s celkovým názvem "PNY GeForce RTX 3080 10GB XLR8 Gaming EPIC-X RGB Triple Fan Edition" (v tomto ohledu už to PNY naopak poněkud přehání) cenu 740 eur, čili v přepočtu 19.600 Kč. Tato karta nabízí referenční specifikace a my můžeme na základě ceny říci, že na nafouknuté ceny to zatím nevypadá. 
 
Ceny RTX 3090 v daném obchodě začínají na cca 1576 eurech, čili cca 41.800 Kč dle aktuálního kurzu, což také víceméně odpovídá NVIDIÍ zveřejněné částce. 
 
Jenomže zbývá ještě jedna "maličkost", a to dostupnost na trhu. Caseking.de aktuálně hlásí, že dostupnost veškerých nabízených RTX 3080 a 3090 je neznámá, takže teprve uvidíme, jak to bude. Zřejmé je ale to, že tyto karty se budou prodávat jak teplé rohlíky a případná nedostupnost nakonec nemusí být způsobena (jen) tím, že by jich bylo málo. 
 
Co se týče českých obchodů, pak některé z nich už mají také řadu nových GeForce v nabídce, ale nevypadá to, že by se už nějaký odhodlal stanovit koncové ceny. Servery porovnávající ceny nové karty v tento moment neznají vůbec. 
 
A co ceny starých RTX 2000? Zatím můžeme mluvit spíše o vyčkávací taktice obchodů, ale i zákazníků. Osobně sleduji osud jedné skladové GeForce RTX 2080 Ti, kterou už řadu dní nikdo nechce ani za cenu 23 tisíc s daní, za kterou se jinak běžně prodávají lepší karty RTX 2080 Super. Přitom jde o novou a kvalitní kartu, která je jinde těžko dostupná. V ostatních případech se ceny nemění, anebo se snižují jen mírně a ani zdaleka tolik, aby šlo o starých GeForce ve světle nové nabídky byť jen uvažovat.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek