GeForce RTX 3060 Ti v testech: Ethereum a Ashes of the Singularity

GeForce RTX 3060 Ti v testech: Ethereum a Ashes of the Singularity
, , aktualita
GeForce RTX 3060 Ti by měla dorazit na trh už za týden, i když NVIDIA stále ještě tuto kartu oficiálně nepředstavila. My už tu přitom máme její testy, které se týkají výkonu v těžbě a benchmarku Ashes of the Singularity.
K oblíbeným
reklama
GeForce RTX 3060 Ti nastoupí na trh (stále oficiálně nepotvrzeno) během 2. prosince a my už máme potvrzeny její specifikace. Nyní se ale zaměříme na výkon a nejprve na ten kryptotěžební, neboť první kusy těchto karet jsou prý již využívány v těžebních farmách, což pro natěšené koncové zákazníky se zájmem o herní grafiku není zrovna dobrá zpráva. Ale to se dalo očekávat vzhledem k tomu, že hodnota Bitcoinu už od září stabilně roste a nemá daleko ke svému zdvojnásobení. 
 
 
Právě díky Chiphell se můžeme podívat na výkon při těžbě, a to konkrétně Etherea, které je na rozdíl od Bitcoinu vhodné získávat právě i na GPU. A mimochodem právě hodnota Etherea v posledních dnech roste velice prudce a už je nad 12.000 Kč, kde byla naposledy v červnu roku 2018, kdy uvadala druhá vlna těžby na grafických kartách. A to je velice špatná zpráva pro zájemce o novou výkonnou grafiku, jichž není dost právě ani pro hráče, natož pak když se do toho přimíchají těžaři se svou ochotou platit vyšší ceny. 
 
A co tedy výkon RTX 3060 Ti v těžbě Etherea? V daném případě byla spotřeba omezena na 60 % s přetaktovanou pamětí na efektivních 16 Gb/s na pin, což zajistilo mírně nad 61 MH/s, a to je o cca 10 více než nabízí Radeon RX 5700 uzamknutý na 160 W. Nová GeForce tak bude úspornější i výkonnější, i když na druhou stranu dražší o 50 USD. Celkově by se ale mohla v těžbě vyplatit. 
 
OEM verze RTX 3060 Ti
 
A co Ashes of the Singularity? Zde máme prosté výsledky ve srovnání s RTX 3070, RX 6800 a RX 6800 XT. Jak se dalo tušit, RTX 3060 Ti je z nich nejslabší, a to zhruba na 78 procentech výkonu RX 6800 XT, což ovšem není vůbec špatné. 
 
 
 
Z karty RTX 3060 Ti se tak může stát velký prodejní hit, jakým byla i GTX 1060 6GB, ovšem do toho se nám bohužel opět míchá ona těžba a vypadá to, že pokud bude růst hodnoty kryptoměn pokračovat jako doposud, nastoupí třetí vlna, a to v tu nejméně vhodnou dobu. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Astronomové sledují explozi supernovy proti proudu času Astronomové sledují explozi supernovy proti proudu času
Před mnoha sty lety mohli naši předkové sledovat explozi supernovy v malé sousední galaxii a na její pozůstatky se nyní zaměřili astronomové, kteří se s využitím analýzy snímků, jež od sebe dělí deset let, snaží jít proti proudu času. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jaké budou ceny Rocket Lake-S? Už se postupně objevují Jaké budou ceny Rocket Lake-S? Už se postupně objevují
Intel se chystá vypustit na trh opět 14nm desktopové procesory, které budou mít ovšem na jednu stranu modernější architekturu, ale na druhou stranu mohou nabídnout maximálně jen 8 jader oproti Comet Lake-S. Jaké budou ceny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA prý neplánuje přijít s vlastní RTX 3060 Founders Edition NVIDIA prý neplánuje přijít s vlastní RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA GeForce RTX 3060 bude dle informací serveru Cowcotland připravena pouze od AIB partnerů, a na trh se tak nechystá verze Founders Edition, ačkoliv by se to mohlo zdát z doprovodných materiálů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
WhatsApp brzdí: vysvětluje nové podmínky sdílení dat a odsouvá je na 15.5. WhatsApp brzdí: vysvětluje nové podmínky sdílení dat a odsouvá je na 15.5.
Kontroverzní změna podmínek sdílení dat z WhatsAppu na Facebook rozčílila spoustu lidí. Komunikátor nyní vysvětluje, jak se vlastně všechny věci mají. Změnu navíc odkládá z 8. února až na 15. května.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
NVIDIA snižuje nároky pro udělení certifikace G-Sync Ultimate NVIDIA snižuje nároky pro udělení certifikace G-Sync Ultimate
Aktualizováno: NVIDIA už v podstatě prohrála souboj s AMD a volným standardem Adaptive-Sync, což sama přiznala tím, že jej sama adoptovala coby G-Sync Compatible. Stále tu však zůstává pravý G-Sync Ultimate, na nějž se ovšem nyní snižují nároky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře