GeForce RTX 3090 od Gigabyte rozebrána, jak vypadá pod kapotou?

GeForce RTX 3090 od Gigabyte rozebrána, jak vypadá pod kapotou?
, , aktualita
GeForce RTX 3090 bude v prodeji od tohoto čtvrtka, takže není divu, že už se množí informace o tomto novém hi-endu pro PC. Podívat se můžeme také na zpracování verze od firmy Gigabyte. 
K oblíbeným
reklama
Co se říká v následujícím videu, tomu většina z nás nebude rozumět ani slovo, pokud nevládnete vietnamštinou, ale na obrázky se může dívat každý. Můžeme tak vidět, z čeho se skládá chlazení karty Gigabyte RTX 3090 EAGLE OC a podívat se i na její chlazení. 
 
 
Jde sice o přetaktovanou kartu RTX 3090, jejíž výchozí TBP je však 350 W a my můžeme přitom dobře vidět, že přídavné napájení obsahuje jen dva 8pinové konektory PCIe. Z toho vyplývá, že společně se slotem tu máme maximum 375 W, takže o nějaké výrazné přetaktování zřejmě nepůjde, ale to je jasné i dle toho, že daný model patří do rodiny EAGLE.
 
 
 
Po odstrojení karty se ukáže, že jde v základu v podstatě to samé, co představuje RTX 3080 EAGLE OC od stejné firmy. Máme tu ale o trošku silnější napájecí systém a samozřejmě namísto pouhých 10 čipů GDDR6X rovnou 24 posázené z obou stran. 
 
 
Za ne moc šťastné řešení však lze označit provedení konektorů pro přídavné napájení. Ty by jistě nebyl velký problém posadit na samotnou kartu, ale namísto toho tu máme konektory vyvedené na kabelech, což jednak zbytečně zvýší přechodový odpor a pak budou kabely s konektorovým modulem částečně blokovat průchod vzduchu skrz chladič. Pochopitelně to není nic otřesného, ale lze říci, že napájení karty šlo zařídit lépe. Ostatně referenční karty mají napájecí konektory přímo na PCB.
 
 
Co se týče velikosti, máme tu kartu zabírající 2,5 slotu, která využívá ke svému chlazení jeden 80mm a dva 90mm ventilátory, takže lze počítat s délkou kolem 30 cm.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář