GeForce RTX 3090 od Gigabyte rozebrána, jak vypadá pod kapotou?

GeForce RTX 3090 od Gigabyte rozebrána, jak vypadá pod kapotou?
, , aktualita
GeForce RTX 3090 bude v prodeji od tohoto čtvrtka, takže není divu, že už se množí informace o tomto novém hi-endu pro PC. Podívat se můžeme také na zpracování verze od firmy Gigabyte. 
K oblíbeným
reklama
Co se říká v následujícím videu, tomu většina z nás nebude rozumět ani slovo, pokud nevládnete vietnamštinou, ale na obrázky se může dívat každý. Můžeme tak vidět, z čeho se skládá chlazení karty Gigabyte RTX 3090 EAGLE OC a podívat se i na její chlazení. 
 
 
Jde sice o přetaktovanou kartu RTX 3090, jejíž výchozí TBP je však 350 W a my můžeme přitom dobře vidět, že přídavné napájení obsahuje jen dva 8pinové konektory PCIe. Z toho vyplývá, že společně se slotem tu máme maximum 375 W, takže o nějaké výrazné přetaktování zřejmě nepůjde, ale to je jasné i dle toho, že daný model patří do rodiny EAGLE.
 
 
 
Po odstrojení karty se ukáže, že jde v základu v podstatě to samé, co představuje RTX 3080 EAGLE OC od stejné firmy. Máme tu ale o trošku silnější napájecí systém a samozřejmě namísto pouhých 10 čipů GDDR6X rovnou 24 posázené z obou stran. 
 
 
Za ne moc šťastné řešení však lze označit provedení konektorů pro přídavné napájení. Ty by jistě nebyl velký problém posadit na samotnou kartu, ale namísto toho tu máme konektory vyvedené na kabelech, což jednak zbytečně zvýší přechodový odpor a pak budou kabely s konektorovým modulem částečně blokovat průchod vzduchu skrz chladič. Pochopitelně to není nic otřesného, ale lze říci, že napájení karty šlo zařídit lépe. Ostatně referenční karty mají napájecí konektory přímo na PCB.
 
 
Co se týče velikosti, máme tu kartu zabírající 2,5 slotu, která využívá ke svému chlazení jeden 80mm a dva 90mm ventilátory, takže lze počítat s délkou kolem 30 cm.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evropa získá další výkonný superpočítač, LUMI s AMD EPYC a Instinct Evropa získá další výkonný superpočítač, LUMI s AMD EPYC a Instinct
NVIDIA nedávno ohlásila, že pro Itálii chystá světově nejvýkonnější AI superpočítač a nyní se hlásí také AMD s novinkou ze stejného soudku. Půjde o systém LUMI s výkonem velice slušných 550 PetaFLOPS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Silicon Motion má nové kontrolery pro SSD s až 7400 MB/s Silicon Motion má nové kontrolery pro SSD s až 7400 MB/s
Společnost Silicon Motion si připravila trojici nových kontrolerů, které mají společné to, že budou využívány pro nová SSD pro rozhraní PCIe 4.0 a NVMe 1.4. Jde o jeden pro low-end, jeden pro mainstream a zbylý pro hi-end. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Lepší než dabing: Cyberpunk 2077 synchronizuje řeč s pohyby úst v 10 jazycích Lepší než dabing: Cyberpunk 2077 synchronizuje řeč s pohyby úst v 10 jazycích
Cyberpunk 2077 měl sice dorazit už na jaře, ale nakonec tvůrci stihnou ještě letošní podzim, takže tato hra rozhodně nebude kandidát na titul s nejvícekrát odloženým nástupem na trh, na to jsou tu jiné. Navíc se ukazuje, že technicky bude opravdu na výši.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
OSIRIS-REx úspěšně letmo přistál na asteroidu Bennu pro sběr vzorků OSIRIS-REx úspěšně letmo přistál na asteroidu Bennu pro sběr vzorků
Americké NASA se nyní povedlo to, co minulý rok předvedla japonská JAXA. Tentokrát ale nejde o sondu Hayabusa2 u asteroidu Ryugu, ale o OSIRIS-REx a asteroid Bennu. Úkol byl ale stejný, sebrat vzorky pro odeslání na Zemi. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA si u Nokie objednala 4G LTE pro Měsíc NASA si u Nokie objednala 4G LTE pro Měsíc
Americká NASA myslí i na to, aby měli návštěvníci Měsíce i komfortní přístup k datům, a tak si v rámci iniciativy Tipping Point objednala u Nokie lunární síť využívající technologii 4G LTE. Bude stoprocentní pokrytí?
Včera, aktualita, Jan Vítek