reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte Essence: miniskříň s DC zdrojem

5.8.2014, Jan Vítek, aktualita
Gigabyte Essence: miniskříň s DC zdrojem
Na letošním Computexu v Taipei společnost Gigabyte mimo jiné ukazovala také prototyp skříně Essence. Jedná se o malinký nakloněný case určený pro desky Mini ITX, jehož specialitkou je vestavěný DC zdroj.
Skříňku Gigabyte Essence jsme si už ukázali v aktualitě, ovšem nyní se na trh dostaly nové obrázky a informace o tomto zajímavém produktu. Využitelný bude pro sestavení malého, levného a tichého PC, které může posloužit jako sekundární počítač v domácnosti, malý multimediální server nebo prostě nevýkonný PC pro ty, kteří nepotřebují velký desktop a ani notebook.

Design této skříně se dle nově zveřejněných fotografií nezměnil. Stále to je převážně plastový produkt s nakloněným podstavcem, v němž se nachází přední porty, a to dva USB a dva audio.

Na skříni je zajímavé také to, že ve svých útrobách má červený plastový rámeček, který poslouží k montáži základní desky, pevného disku či SSD a také DC zdroje. Tento zdroj tak bude součástí skříně Essence a pro jeho napájení má posloužit externí adaptér, který bude dodávat 12 V. Zpráva pak hovoří o 120W adaptéru, ale takový výkon je pro desku s integrovaným CPU a jedním 2,5" zařízením spíše předimenzovaný.

Gigabyte Essence má rozměry 300 x 234 x 74 mm a vyrobena je ze SECC oceli a plastu. Pokud se něco nezměnilo, pak plast by měl u ní převažovat, ovšem u takto malé skříně pro nenáročný hardware je to v podstatě jedno. Dovnitř se vejde deska typu Mini-ITX, ovšem na socketové modely pro výkonná CPU můžeme zapomenout, na ty zde není prostor, stejně jako na rozšiřující karty. Na výběr tak zůstávají desky vybavené integrovaným procesorem s velmi nízkým chladičem, nad nějž se musí vejít ještě SSD či disk.

Skříň se nejdříve dostane na trh v Japonsku za cenu cca 2700 Kč v přepočtu, nicméně na západních trzích má být dle zdroje zprávy k dispozici za cenu v přepočtu cca 2000 Kč. Do toho by se snad měl vejít DC zdroj i nezbytný adaptér.

Zdroj: techPowerUp
reklama