Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB

Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
, , aktualita
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Gigabyte na svých stránkách týkajících se uplatnění kódů na hru Watch Dogs: Legion zveřejnila seznam grafických karet, kterých se taková věc týká. A mezi nimi se kupodivu objevily i takové, které NVIDIA dosud vůbec nepředstavila, ovšem my jsme přesto už díky různým zdrojům přinejmenším tušili, že se chystají. 
 
 
Dá se tu tak najít například GV-N306SEAGLE OC-8GD, kde označení 306S evidentně ukazuje na verzi Super. O této kartě se už mluvilo, a to kupodivu oproti případné "základní verzi" GeForce RTX 3060, takže ta by mohla poněkud paradoxně nastoupit až později. 
 
Zajímavé je pak i to, že tu máme karty GV-N3080AORUS X-20GD a také GV-N308SAORUS M-20GD nebo GV-N308SGAMING OC-20GD, čili z toho by vyplývalo, že NVIDIA si jednak chystá RTX 3080 s 20 GB paměti, ale také RTX 3080 Super s 20 GB paměti. V takovém případě by tedy 20GB RTX 3080 měla mít naprosto stejné GPU jako dnešní 10GB verze a lepší verzi s více CUDA jádry a podobně by představovala až verze Super. 
 
Z hlediska možných konfigurací výbav tu pro to prostor jistě je, ale jaké ceny by se daly očekávat, to se neodvážím ani odhadovat. Celé by to navíc měla zamotat také 16GB verze karty RTX 3070, která je v seznamu firmy Gigabyte zanesena ve dvou verzích a obě mají označení S jako Super. To ale neznamená, že nedorazí i základní model vybavený větší kapacitou paměti. 
 
V případě karet s paměťmi GDDR6 (RTX 3070 a níž) přitom není problém s navýšení kapacity. Ovšem RTX 3080 s 20 GB paměti GDDR6X by musela využívat 16Gb verze, zatímco Micron nás nedávno informoval o tom, že takové paměti dorazí až v příštím roce. Čili dorazí i 20GB RTX 3080 v příštím roce? Nebo není Micron jediným výrobcem GDDR6X? 
 
Ještě uvidíme, ale vypadá to, že NVIDIA má jako odpověď na nové Radeony připravenu řadu modelů a bude zajímavé sledovat zvláště to, jaké ceny nastaví v případě 20GB a 10GB RTX 3080 a 16GB a 8GB RTX 3070. Jako nejbližší příklad tu totiž máme až GeForce GTX 780 z roku 2013, která přišla s výbavou 3 GB a 6 GB paměti, ovšem už se mi nepodařilo dohledat cenový rozdíl. Ale ten by byl stejně dobrý spíše jen pro zajímavost, než aby se z něj dalo něco vyvozovat pro dnešní situaci. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evropa získá další výkonný superpočítač, LUMI s AMD EPYC a Instinct Evropa získá další výkonný superpočítač, LUMI s AMD EPYC a Instinct
NVIDIA nedávno ohlásila, že pro Itálii chystá světově nejvýkonnější AI superpočítač a nyní se hlásí také AMD s novinkou ze stejného soudku. Půjde o systém LUMI s výkonem velice slušných 550 PetaFLOPS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Silicon Motion má nové kontrolery pro SSD s až 7400 MB/s Silicon Motion má nové kontrolery pro SSD s až 7400 MB/s
Společnost Silicon Motion si připravila trojici nových kontrolerů, které mají společné to, že budou využívány pro nová SSD pro rozhraní PCIe 4.0 a NVMe 1.4. Jde o jeden pro low-end, jeden pro mainstream a zbylý pro hi-end. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Lepší než dabing: Cyberpunk 2077 synchronizuje řeč s pohyby úst v 10 jazycích Lepší než dabing: Cyberpunk 2077 synchronizuje řeč s pohyby úst v 10 jazycích
Cyberpunk 2077 měl sice dorazit už na jaře, ale nakonec tvůrci stihnou ještě letošní podzim, takže tato hra rozhodně nebude kandidát na titul s nejvícekrát odloženým nástupem na trh, na to jsou tu jiné. Navíc se ukazuje, že technicky bude opravdu na výši.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
OSIRIS-REx úspěšně letmo přistál na asteroidu Bennu pro sběr vzorků OSIRIS-REx úspěšně letmo přistál na asteroidu Bennu pro sběr vzorků
Americké NASA se nyní povedlo to, co minulý rok předvedla japonská JAXA. Tentokrát ale nejde o sondu Hayabusa2 u asteroidu Ryugu, ale o OSIRIS-REx a asteroid Bennu. Úkol byl ale stejný, sebrat vzorky pro odeslání na Zemi. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA si u Nokie objednala 4G LTE pro Měsíc NASA si u Nokie objednala 4G LTE pro Měsíc
Americká NASA myslí i na to, aby měli návštěvníci Měsíce i komfortní přístup k datům, a tak si v rámci iniciativy Tipping Point objednala u Nokie lunární síť využívající technologii 4G LTE. Bude stoprocentní pokrytí?
Včera, aktualita, Jan Vítek