Gigabyte představuje nové desky pro AMD Godavari

Gigabyte představuje nové desky pro AMD Godavari
, , aktualita
Včera AMD oficiálně uvedlo na trh nové desktopové APU s označením A10-7870K, které známe také pod kódovým názvem Godavari. Gigabyte reaguje a představuje čtyři základní desky se socketem FM2+.
K oblíbeným
reklama
Gigabyte samozřejmě nic takového nemusel dělat, však i nový AMD A10-7870K bude pracovat v již dlouho dostupných deskách se socketem FM2+ a čipoovými sadami A88X, A78, A68H a A58. Je to ale vhodná příležitost, jak na trh dostat nové modely základních desek a jejich nabídku tak trošku oživit.

Firma si připravila konkrétně čtyři nové modely, a to dva ATX (F2A88X-UP4 a G1.Sniper A88X), jeden Micro ATX (F2A78M-DASH) a jeden Mini ITX (F2A88XN-WIFI). Na výběr jsou tedy různé modely pro různě velké počítače a asi nejzajímavějším kouskem je právě ten nejmenší, který je vybaven rozhraním Wi-Fi s externí anténou připojenou na klasické konektory.

Co se týče velkých ATX desek, pak jedna patří do herní série Sniper, což ukazuje svými zelenými prvky, takže slibuje také kvalitní zvuk a pozlacené konektory. Nicméně výbava není tou nejlepší, jakou mohl Gigabyte použít, na což ukazuje kodek Realtek ALC898 a neupřesněný kontroler gigabitového Ethernetu od stejné firmy. Tomu by ale pak měla odpovídat také cena.

Deska F2A78M-DASH formátu Micro ATX má ještě jednodušší výbavu. Nechlubí se žádnými kvalitními audio kondenzátory, ale zase podporuje TPM moduly a standard DASH (Desktop and mobile Architecture for System Hardware) pro vzdálenou správu systému, čili taková deska by se mohla hodit i jako základ pro levný firemní počítač.

Veškeré tyto nové desky již mají na stránkách výrobce připravenou webovou prezentaci. Stačí si je vyhledat (viz zdroj) dle použité čipové sady či označení.

Zdroj: TZ Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021 Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021
V poslední době se roztrhl, či možná zatím jen značně natrhl pytel s herními počítači či konzolemi, které jsou založeny na x86 hardwaru a využívají moderní mobilní platformy firem Intel a AMD. Co nabídne GPD WIN Max 2021?
Dnes, aktualita, Jan Vítek