www.svethardware.cz
>
>

GlobalFoundries investují 1,4 miliardy dolarů do rozšíření výroby

GlobalFoundries investují 1,4 miliardy dolarů do rozšíření výroby
, , aktualita
Společnost GlobalFoundries byla v posledních letech poněkud mimo hlavní dění, ale tomu se nelze divit. Dnes se dozvídáme o tom, že chce jednak investovat 1,4 miliardy dolarů do rozšíření výroby a opět o vstupu na akciový trh. 
K oblíbeným
reklama
Společnost GlobalFoundries se dříve snažila udržet v popředí vývoje technologií polovodičového průmyslu, ovšem tento svůj boj vzdala ještě před přechodem na 7nm technologii a bylo jasné, že tím pádem ji můžeme ze společnosti firem Samsung, TSMC a Intel vyloučit. Firma se zaměřila na vývoj svých dosavadních technologií a také na svůj plánovaný vstup na akciový trh. 
 
 
Nyní se dozvídáme o tom, že GlobalFoundries (GloFo) bude do svých výrobních kapacit po celém světě investovat 1,4 miliardy dolarů a že chce uspíšit IPO (Initial Public Offering), čili úvodní nabídku akcií na veřejném trhu na konec tohoto roku. Dříve byla tato akce plánována na rok 2022. 
 
GloFo obvykle investuje do výrobních kapacit cca 700 milionů dolarů ročně, čili letos to bude dvojnásobek a peníze budou dle Reuters víceméně rovnoměrně rozděleny mezi továrny v Drážďanech, ve státě New York a v Singapuru. Díky tomu se výrobní kapacita firmy letos navýší o 13 procent a v příštím roce o dalších 20 procent. 
 
A není divu, že investice se rozšiřují, neboť dnes ve světě chybí výrobní kapacity téměř bez ohledu na vyspělost procesů. Pokud jde o nám nejbližší drážďanskou továrnu Fab 1, ta aktuálně využívá technologie BCDLite, 22FDX, 28SLP a 40/45/55NV, které se využívají především pro výrobu čipů pro automotive, IoT, podniková zařízení či mobilní produkty a její kapacita se má letos dostat až na půl milionu waferů (WSPY - Wafer Starts Per Year). 
 
GloFo také chce postavit i další zbrusu nový provoz, a to právě v New Yorku a cílí na využití pobídek či slev na dani, které koukají možná i ze slibu prezidenta Bidena napumpovat do výroby čipů v USA celých 37 miliard dolarů, ale především jde o záměr spojený s CHIPS for America Act z minulého roku. 
 

Firma se také nyní těší na až 10% růst tržeb za letošní rok, což bude důsledek právě velice vysoké poptávky.  Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere
Možná že se můžeme těšit na další a ještě mnohem zajímavější kolo souboje NVIDIA vs. těžaři, v němž už půjde o mnohem více než o pouhou GeForce RTX 3060. Dle známého leakera se možná připravují i nové verze starších čipů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Výpadek proudu v továrně TSMC: až 40.000 waferů půjde do koše Výpadek proudu v továrně TSMC: až 40.000 waferů půjde do koše
V továrně firmy TSMC na Tchaj-waně přerušil výrobu výpadek proudu, což se dle odhadů týká až 40.000 waferů. Nejde sice o nejmodernější provoz, ovšem nyní každá taková událost může jen dále narušit běh firem, které čekají na své čipy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Ani Intel se nevyhne problémům, produkce CPU letos klesne a s ní i tržby Ani Intel se nevyhne problémům, produkce CPU letos klesne a s ní i tržby
Problémy se značně nevyrovnanou nabídkou a poptávkou začínají zasahovat i průmyslové velikány. Společnost Apple se potýká s nedostatkem displejů, jejichž výrobci nemají dost kontrolerů a nyní se ozývá také Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Engine Unity ohlásil nativní podporu NVIDIA DLSS Engine Unity ohlásil nativní podporu NVIDIA DLSS
Technologie DLSS představuje velice vítanou možnost, jak zvýšit snímkovací frekvenci i s prakticky neznatelným snížením kvality obrazu. Je tak pouze dobře, že se její podpora rozšiřuje a nyní i v rámci enginu Unity.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře