Google Chrome 45 přichází s lepší správou paměti

Google Chrome 45 přichází s lepší správou paměti
, , aktualita
Nová verze internetového prohlížeče Google Chrome 45 přichází s několika vylepšeními, které mají zlepšit práci s pamětí, snížit náročnost aplikace, zlepšit uživatelskou přívětivost a ve výsledku např. i prodloužit výdrž notebooků při provozu na baterii.
K oblíbeným
reklama
Google přišel s další verzí svého oblíbeného internetového prohlížeče Chrome 45. Tato verze zpracovala zejména na paměťové náročnosti. Předně je to způsob načítání stránek po znovuspuštění prohlížeče. Nyní už nenačítá všechny panely, ale začíná těmi, které uživatel nejčastěji navštěvuje. Ostatní si nechá na později, případně je při nedostatku paměti nenačítá vůbec.


Google Chrome logo


Chrome 45 zavedl také vylepšenou techniku, kterou programátoři znají jako "garbage collector". Pokud není počítač zaměstnán něčím náročným, prohlížeč vyhledá nepoužívané kusy paměti, které uvolní. Nyní toto uvolnění provádí inteligentněji tak, aby k němu nedocházelo např. tehdy, když se přehrává animace. Takto se dá údajně v průměru uvolnit 10 % paměti a např. u Gmailu až okolo 25 %. Další změnou je to, že Chrome už postupně přestane automaticky přehrávat Flash animace, které nemají spojitost se stránkou (typicky reklamy).

Zdroj: chrome.blogspot.cz
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů