www.svethardware.cz
>
>
>

Google ztmavne. Vyhledávač testuje tmavý motiv na desktopech

Google ztmavne. Vyhledávač testuje tmavý motiv na desktopech
, , aktualita
Někteří uživatelé Googlu se na svých počítačích nedávno setkali s tmavými stránkami vyhledávače, aniž by používali nějaké rozšíření. Zatím šlo nejspíš jen o testování, neboť chybí možnost ručního nastavení nového motivu.
K oblíbeným
reklama
Především na displejích smartphonů se nedávno stal trendem tmavý režim, díky kterému mohou uživatelé šetřit svůj zrak v noci a v případě OLED displejů také baterii zařízení. V případě desktopových webů se možnost přepínání mezi světlou a tmavou verzí objevuje zřídkakdy. Před časem tuto možnost zavedla v rámci redesignu třeba sociální síť Facebook. A brzy by se do tmavých odstínů mohl konečně přebarvit také web, který většina z nás používá každý den nespočetněkrát. Je to vyhledávač Google.
 
 
Podle reakcí několika uživatelů na platformě Reddit by měl Google náhodně testovat tmavou stránku svého vyhledávače. Zdá se, že zatím není možnost toto nastavení nějak ovlivnit – v nastavení účtu totiž není k dispozici žádný přepínač. A stejně rychle, jako se tmavý režim objevil, zase najednou zmizel. Uživatelé ovšem stihli pořídit snímky obrazovky, takže si můžeme nový vzhled prohlédnout. V jednom případě bylo tmavé pozadí zaznamenáno v Chromu, v jiném zase ve Firefoxu. V obou případech se jednalo o počítače s operačním systémem Windows 10 a aktivovaným tmavým režimem.
 
 
Screenshoty ukazují, že vyhledávač používá tmavě šedé pozadí místo bílého. Naopak text změnil barvu z černého na světle šedý. Došlo také ke změně odstínu modré barvy, kterou stránka používá pro zvýraznění odkazů. Logo Googlu není barevné, ale pouze bílé. Stejně tak bylo zjednodušeny i některé další detaily webu, jako je ikona používaného filtru (Vše, Obrázky, Mapy atd.), která se změnila z vícebarevné na modrou. V rámci testování se do tmavých odstínů zatím nepřevlékla domovská stránka Googlu, ale můžeme předpokládat, že před nasazením tmavého režimu dojde i na další části webu.
Řada uživatelů si tmavý režim aplikací i webů oblíbila nejen kvůli estetickému hledisku, ale také díky šetrnosti k očím – především při používání počítače v noci může být bílé pozadí velmi nepříjemné.  Windows 10 i macOS nabízí tmavý režim, který ztmaví nabídky a podporované aplikace. „Dark mode“ nabízí také některé internetové prohlížeče včetně Chromu nebo Firefoxu. Google zatím nejde v nasazování tmavého režimu správcům webů nejlepším příkladem. Aktuálně totiž tmavé pozadí nabízí pouze v několika svých službách, jako je YouTube (včetně YouTube TV a YouTube Music) nebo Google Keep.
 
K dispozici jsou různá rozšíření prohlížečů, která umí přebarvit do černa jakýkoliv web, ale při jejich používání hrozí problémy s kompatibilitou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Používáte na svém počítači tmavý režim?
V anketě lze hlasovat do 31.12.2021. Počet hlasujících: 26
Ano 69 % 69% Ne 31 % 31%
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře