www.svethardware.cz
>
>

Grafenové baterie se blíží, podepsáno memorandum za 1 mld. EUR

Grafenové baterie se blíží, podepsáno memorandum za 1 mld. EUR
, , aktualita
O grafenových akumulátorech se píše už nějakou dobu. V poslední době to ale vypadá, že už míří na trh, což je i případ těch, které vyvinuli ve Skeleton Technologies a KIT v Německu. Bylo totiž už podepsáno memorandum za miliardu EUR.
K oblíbeným
reklama
Spousta týmů po celém světě vyvíjí nové typy akumulátorů, které by měly vyřešit problémy dnešních lithiových článků. Jednou ze slibných technologií jsou grafenové akumulátory, které pomalu míří na trh. I grafenové akumulátory vyvíjí mnoho různých týmů, např. Skeleton Technologies z Estonska s Karlsruhe Institute of Technology (KIT) z Německa. Jejich akumulátor se nazývá SuperBattery s využitím tzv. Curved Graphene a proklamované vlastnosti zní možná až moc dobře. Mělo by totiž jít o technologii, která kombinuje akumulátory a ultrakapacitory (ultrakondenzátory). Z akumulátorů si bere výhodu vysoké energetické hustoty, která je problémem u ultrakapacitorů, a z těch si zase bere výhodu vysoké životnosti (ve stovkách tisících cyklů) a extrémně rychlého nabíjení (za 15 sekund). V takovém případě už bude znatelně větším problémem k akumulátoru vůbec dodat tak obrovské množství elektrické energie a uchladit to při nabíjení.
 
Skeleton SuperBattery
 
Takové vlastnosti zní opravdu extrémně dobře, což vzbuzuje podezření, zda nejde jen o něco, co funguje dobře na papíře, ale nikoli v praxi. Nicméně společnost rovněž zveřejnila, že podepsala memorandum s velkou (bohužel blíže neurčenou) automotive společností, které má hodnotu jedné miliardy EUR. To by mohlo znamenat, že by se tyto akumulátory mohly skutečně dostat relativně brzy na trh (během pár let a nikoli za desetiletí). Tedy zatím nejásejte. Memorandum ještě neznamená, že jsou tyto akumulátory úplně hotové. Jejich vývoj ještě nebyl dokončen a KIT má právě pomoci s jejich dokončením.
 
Poznamenejme ještě, že firma Skeleton Technologies v Německu už dnes vyrábí grafenové ultrakapacitory a dodává je na automotive trh. Technologie ultrakondenzátorů se dnes používá např. ve Formuli 1 v systémech KERS, najdete ji třeba i v Mazdách (i-Eloop).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek