www.svethardware.cz
>
>
>

Hannspree nabídne "nejmenší počítač na trhu"

Hannspree nabídne "nejmenší počítač na trhu"
, , aktualita
Společnost Hanspree chce vyvolat zájem zákazníků tím, že svůj HannsG Hannspree Micro-PC označila za nejmenší počítač na trhu. Jedná se tedy ve skutečnosti o další model minipočítačů ve tvaru flash disku, nebo jde skutečně o něco pozoruhodného?
K oblíbeným
reklama
HannsG Hannspree Micro-PC je tedy podobný produkt jako Intel Compute Stick a podobné produkty, jež můžeme už delší dobu najít především na čínských prodejních portálech typu DealExtreme. Hanspree využilo hardware založený na procesoru x86, takže je zřejmé, že bdeme moci využít i klasické systémy Windows.

Pod plastovým pouzdrem se skrývá 1,83GHz procesor Intel Atom Z3735F, což je čtyřjádrový zástupce tabletové generace Bay Trail-T představený v květnu minulého roku, který je vybaven základní HD Graphics na frekvenci 311 až 646 Mhz. K dispozici má 2 GB operační paměti a 32 GB na paměťové kartě, přičemž z její kapacity zbyde 25 GB, které budeme moci využít. Počítá se totiž se systémem Windows 8.1, a to s největší pravděpodobností v levné verzi s Bing. Využít ale budeme moci také slot pro karty micro SD s kapacitou až 64 GB, ovšem ten prý dokáže pracovat i se 128GB kartami.

Z fotografií je vidět, že jedna strana počítače nese rozhraní USB v plné velikosti, pak micro verzi určenou i pro napájení a pak tu je také u konektoru HDMI vypínač. A jak je to tedy s onou velikostí? Specifikace udávají rozměry 111 x 38 x 9,8 mm, takže Hanspree Micro-PC zaujme především svým štíhlým profilem, přičemž hmotnost je pouze 38 gramů.

Cena byla stanovena na 170 liber, čili cca 6200 Kč, což není zrovna málo. Však podobné PC se dá pořídit třeba už za 4000 Kč a samotný Intel chce svůj Micro Stick vybavený stejným procesorem a pamětí (RAM i Flash) s Windows 8.1 s Bing prodávat za 149 dolarů, čili v přepočtu za 3600 Kč. Na trh má přijít někdy v březnu.

Navíc to dle obrázků vypadá, že Hanspree jen přeprodává produkt Quanta NH1 pod svou značkou. Nicméně ten jsme si stejně na našich stránkách ještě nepředstavili, takže tímto aspoň trefíme dvě mouchy jednou ranou.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře