www.svethardware.cz
>
>

Herní PC hardware poprvé dosáhl tržeb 30 miliard USD

Herní PC hardware poprvé dosáhl tržeb 30 miliard USD
, , aktualita
Herní hardware je v celém světě PC stále důležitější, neboť jde o jednu z mála oblastí, která vykazuje stabilní růst. Ta dle Jon Peddie Research loni poprvé v historii dosáhla tržeb 30 miliard dolarů a nejvíce z toho si ukousl hi-end.
K oblíbeným
reklama
Není divu, že pro výrobce značkových komponent je herní hardware velice důležitý, až mu někteří podřizují takřka vše. Vidět je to mezi výrobci základních desek, jako je Asus, Gigabyte a další, kteří v drtivé většině případů nabízí herní základní desky. Pak ovšem vzniká situace, kdy mezi herní hardware spadá téměř vše, co se dá koupit a zbývají jen ty nejlevnější, nebo naopak specializované serverové desky. Ale lze očekávat, že tato vlna, stejně jako předchozí, někdy dosáhne svého vrcholu a začne ustupovat. Nyní ale k číslům.

Dle společnosti Jon Peddie Research tak celkové loňské tržby za herní hardware přesáhly hranici 30 miliard dolarů, a to vůbec poprvé. Toto číslo se týká jak hotových prodávaných herních PC, tak doma stavěných počítačů, jednotlivě prodávaných komponent a také herního příslušenství, jako jsou headsety, myši či klávesnice. Očekává se, že hodnota tohoto trhu bude v příštích dvou letech růst o cca 6 procent ročně, což zajistí nástup nového hardwaru i AAA her. Nicméně toto číslo ukazuje na mírné zpomalení růstu.

V posledních letech se tak měl i díky výkonnostní nadvládě PC nad konzolemi prudce vzrůst počet PC hráčů, což se projevilo především v regionu Asie a Pacifiku (APAC), kam pro rok 2016 spadá celkem 11,6 miliard dolarů tržeb a očekává se tu i o procento silnější růst než v průměru. V Severní Americe a Evropě se v posledním roce projevil slabší růst, a to 5,8 a 6,6 % oproti asijským 9,61 %. Ovšem právě západ díky své kupní síle vede v podílu na trhu s hi-end hardwarem. To ostatně ukazuje výše uvedený graf, dle nějž právě na tento hardware spadá 43% podíl z celkových tržeb, pak tu je střední třída s 35 % a zbytek má low-end.

K prudkému růstu herního trhu s hardwarem v posledním roce přispěly především společnosti AMD a NVIDIA, které vypustily na trh své nové grafické karty, jež už konečně využívají 14nm a 16nm GPU. Více ale z toho vytěžila NVIDIA, která dokázala na trh dostat právě i nový hi-end, přičemž AMD aktuálně ještě nemůže svou novou generací GPU konkurovat čipům GeForce GTX 1070 a 1080. To znamená, že nejlukrativnější segment trhu přenechala právě NVIDII, která díky tomu dosáhla rekordního výdělku, tržeb i marží. Tento rok má ale patřit právě firmě AMD, která chce na trh dostat nové grafické karty s čipy Vega, zatímco NVIDIA už má až do nástupu generace Volta v rukávu pouze jedno velké eso, a to GTX 1080 Ti, které si zatím šetří.

Zdroj: JPR
reklama
Nejnovější články
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA se opravdu nechystá vypustit do světa svou vlastní verzi karty GeForce RTX 3060 Founders Edition, takže tu budou pouze modely od AIB partnerů této společnosti. Můžeme se také ptát, jestli vůbec bude platit stanovená cena.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku
Intel už se chystá vrhnout na trh generaci Rocket Lake-S pro desktopy a chystá také Tiger Lake-H s osmi jádry pro notebooky, ovšem poté by se po delší době už měla na trhu sejít společná mobilní i desktopová generace, Alder Lake.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi? Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi?
Neinformovaný zákazník by z označení prodávaných procesorů mohl mít pocit, že jejich TDP bude odpovídat skutečné spotřebě, jenomže to neplatí ani u Intelu a v podstatě ani u AMD. Nyní ale bude řeč právě o Intelu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek25 komentářů