reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od hl.hl
TVL, to je snad sám veličenstvo Stachuj. Jinak to není možné že by byl někdo tak vylitej.
Odpovědět1  0
Že Vy pochybujete, to na tom nic nezmění. Předpokládám že bude nemálo případů, kdy si chce někdo pronajmout sdílené auto právě proto, aby jel někam dál. Půjčovat si auto na jízdy po městě nedává smysl, když tam máme veřejnou hromadnou dopravu, že? Takže selským rozumem to bude 50:50.
Odpovědět0  0
Můžou si povídat co chtějí. Ale není nad to přijít k autu které bude mít poloprázdnou baterii.
Odpovědět0  0
Se divím že i ten zbytek na tom není stejně.
Odpovědět6  0
Že by akcelerace přes grafiku?
Odpovědět0  0
Odpověď AMD je ve stylu něco jako: Ale Pepan odvedle si také ­"půjčil­" z erárního.
Odpovědět2  7
Koukám že jste úplně mimo. Jako že vyjede s elektromobilem 30x do roka? Opravdu?
To spíš bude tak, že vyjede 235x a ujede každý den cca 50 km. A jsme klidně na 235 nabíjecích cyklech za rok. Ale opravdu si vzpomeňte za 8­-10­-15 roků. Bazary budou plné aut které nikdo nebude chtít kvůli aku a které zároveň nikdo nebude chtít ještě zlikvidovat. To bude ­"hezkých­" pár milionů tun vzácných kovů ležících bez užitku.
Odpovědět0  0
Ozvěte se za těch 8 roků. Bazary budou plné a nikdo to nebude chtít. A hodně z těch aut bude mít v té době 2000 nabíjecích cyklů za sebou. 50 týdnů * 5 dnů * 8 roků.
Odpovědět0  0
To je super. Takže za 8 roků provozu kdy už bude pravděpodobně znát opotřebení aku to bude mít najeto cca 100 000 km. A pak co s tím?
Odpovědět0  0
A to je problém provozovat 4K monitor ve hrách na FHD rozlišení?
Odpovědět3  0
To jsou ale paradoxy. Není to tak dávno co hlásné trouby vytrubovaly jak je Nvidia v háji když si nechaůli dělat čipy pro grafiky u Samsungu. A jak nemají šanci u TSMC. Rok se sešel s rokem a situace je najednou úplně jiná.
A to nemluvím o tom, že ty karty s čipy od Samsungu nebyly vůbec špatné ve smyslu provozních vlastností.
Odpovědět3  2
Kdo první začne prodávat přívěsný vozík pro prodloužení dojezdu? Zabudovaná elektrocentrála, přídavné nádrže a jako bonus nosič na kola.
Odpovědět0  0
Do elektrokrámu si dá místo kanystru elektrocentrálu a kanistr pro jistotu.
Odpovědět0  0
Přesně, z 8. patra paneláků na druhém konci ulice. :­-D
Odpovědět0  0
Ale u nás přeci pro ty správné firmy máme spoustu peněz. Bez rozdílu kdo zrovna vládne.
Odpovědět2  0
A celé to ztroskotá na tom, že se nebudou výrobci schopni dohodnout na jednom standardu. Stejně tak jako s výměnnými bateriemi.
U tohoto je otázkou, jak moc efektivní by to nabájení bylo. Dovedu si představit, že by v průměru byl například nabíjecí úsek dlouhý 1 km na každých třeba 10 km. Ale rozhodně si nedovedu představit, že by to muselo být ve všech silnicích.
Odpovědět0  0
A co takhle rovnou magnetický pohon?
Odpovědět0  0
Na jakém to je výrobním procesu? Protože se zdá, že AMD má ukázkový talent cpát se všude kde je zisk pár USD místo toho aby vydělávali hlavně na velkých CPU a GPU.
Odpovědět0  0
A hlavně se nepřepravuje žádná váha. A co taková přeprava elektřiny ve vlastních EV? No, neváží. Ale ty baterie jsou těžká jak ­"lehká děva­". Ale to už nenapíšete.
Odpovědět1  0
A to jsem ještě zapomněl na jedno lejno. Uršulka von Lejno. Ta si létá tryskáčem sem a tam a bude nám kázat. Vrchol byl, že letěla v Vídně do Bratislavy letadlem. Co z Vídně, on Schwechat je ještě kus za Vídní a světe div se, ve směru na Bratislavu. Stačilo vzít alespoň ten elektrokřáp, absolvovat cestu do Bratislavy a zpět a pak v ekologickém klídku odletět.
A to jednání ve Francii kam přijeli všichni předpokládám z letiště elektromobily a během jednání je nabíjeli asi tak z 20 diselgenerátorů, jo to byl ekologický majsterštyk.
A pak ta naše rádoby ekologická Greta. Škoda slov.
Odpovědět4  1
A kde je nějaké malé auto? Velikost maximálně Fabie III. Aha, EU za takové auto trestá protože uveze méně než SUV. Jo to je opravdu logické. Hlavně že ekologie všude kam se podíváš.
Odpovědět2  0
Vy jste fakt kouzelnej. Tak já Vám to povím takto. Spousta lidí má tepelné čerpadlo a začala topit dřevem. Pokud je dům dobře navržený, tak ho tím prakticky celý vytopí. Kdyby stála elektřina tak jak stála před pár lety tak nebudou řešit práci se dřevem a budou topit elektřinou v TČ. Tečka.
A s tím vlastně souvisí výroba elektřiny. Proč vůbec EU řešila jádro jako špatný zdroj??? Teď zkuste něco blekotat o ekologii. Němci si zavřou JE a budou ve velkém nakupovat například z Polska které má tuším nejhorší mix v Evropě. To je ekologické? Teď sypte moudra.
A teď se dostáváme k těm EV. Kde je ta ekologie při těžbě, zpracování surovin, hlavně na výrobu baterií? Kde je opět cena elektřiny a z jakých pochází zdrojů? Ekologie? Ani náhodou. Kde je cena elektromobilů aby lidi při pořízení nového auta zaplatili méně a nebo alespoň stejně jako za auto se spalovacím motorem? To by byl motiv k nákupu.
Kde je ekologie v letecké dopravě? Nikde. Někteří borci letí letadlem přes půl světa aby se setkali v Singapuru na letišti, vypili kávu, pokecali a letí zase zpět. Někteří lidé musí letět na dovolenou, nejlépe vícekrát za rok.
Kde je ekologie námořní dopravy? Nikde. A vozí se kde co a přitom by to bylo dostupné i v Evropě. Třeba uhlí z Austrálie, že? Které pak navíc spálí uhelné elektrárny. Bože, bože. Prý ekologie.
Kde je ta ekologie kdy se vozí zboží přes celou Evropu tam a zase zpět. Zkuste se někdy projet po blbé dálnici D1 po žních. Potkáte několik kamiónů které vezou slámu proti Vám. A zároveň předjedete několik kamiónů které vezou jinou slámu druhým směrem. A víte kam ji vezou? Na spálení do nějaké výtopny. Jo, jo, ekologie.
Odpovědět6  0
To že nějaká hra využije třeba 15 GB VRAM vůbec nic neznamená. Pokud je dobře napsaná, tak jí klidně může stačit i těch 8 GB. Prostě pokud má k dispozici více paměti, tak si do ní naláduje dopředu co se dá a nemusí se s tím zajebávat během hry. Ale naopak, pokud se s tím musí zajebávat kvůli menší paměti tak pak právě rozhoduje jak je hra na toto optimalizovaná. Jedna hra nemá absolutně problém a jiná je takřka nehratelná.
Nebo další věc, kolik si myslíte že vývojářů her ví něco o přímém přístupu k datům na SSD? A kolik z nich to umí řádně použít? Asi byste se divil.
Odpovědět1  0
Samozřejmě AMD nemá žádný problém dorovnat ceny těsně pod NVIDII. To jí jde dobře.
Odpovědět3  2
To je super. Vývojáři her jsou prasata která neumějí optimalizovat, nebo možná nechtějí nebo nemůžou protože tlak vedení. A trollíci se můžou pokakat jak je NVIDIA špatná. Ono totiž není problém napsat hru která potřebuje 32 GB paměti protože vývojář potřebuje mít v grafické paměti první poslední a neumí si to rozbalit do paměti podle momentální potřeby. Takže hlavní prasata jsou vývojáři a s novými hrami je to čím dál horší.
Odpovědět1  0
A malou elektrárnu vedle. To jsou fakt Mongoli.
Odpovědět1  0
No takže nám vlastně řekli jedno velké navoněné houno a hlavně že si kopli do konkurence. Ale sami zatím mají to navoněné.
Odpovědět1  3
Má se člověk smát a nebo brečet? Doprava elektroauty má smysl hlavně za předpokladu že na jedno nabití objedete lokální rozvoz a vrátíte se zpět.
Případně by musel být nějaký standard pro nabíjení za jízdy a k tomuto účelu vybudovány například úseky na dálnicích pravidelně po nějakých km.
Odpovědět1  0
Bože, jak někdo může být tak blbej?
Odpovědět0  0
A on se někdo diví? Zloděj zlodějem zůstane a nezačne jen tak sekat dobrotu.
Odpovědět1  0
No konečně. Už bylo na čase. Doufám že i ostatní se přidají.
Odpovědět0  0
Přesně tak, pokud by elektromobilita začala u aut do města a na dojíždění na krátké vzdálenosti a hlavně ne protlačování dnešním stylem, tak ano. Pokud by to mělo výhody oproti spalovákům, například celková cena na km po započítání všech nákladů, tak by se taková auta prosadila sama. Pak by se mohlo pokračovat zvyšováním dojezdu.
A hlavně, výrobci by neměli být hnáni uměle k výrobě velkých aut, ale naopak by měli být zvýhodněny menší auta která pro mnohé účely stačí.
Odpovědět2  1
Tak v tom případě měla být kauce 11 miliard + 10% nahoru na případnou úhradu provozních nákladů kolem tohoto případu. Cokoliv nižšího je vtip.
Odpovědět0  0
TVL, to je zase kosočtvercovina.
Odpovědět4  1
Hmmm, 0.05 EUR­/kWh. Dál není potřeba nic dodávat.
Odpovědět1  0
Bože to je zase informační hodnota. Články mají úplně jiné napětí ale porovnáváme údaje mAh­/g. A můžete říci při jakém napětí?
Odpovědět0  1
To myslíte že to bude jako dokódovat cornery do Fabie? Toto bude naprosto jiný level.
Odpovědět1  0
Vlaky jezdí na elektřinu už dávno. Dálkové kamiony bych normálně zrušil. Zkapacitnit vlakové tratě, na některých hlavních tratích přidat po jedné koleji v obou směrech výhradně pro nákladní dopravu. Zrušením kamionů by se zároveň daleko méně ničily stávající komunikace.
Odpovědět2  0
Hmmm, to bylo keců jak NVIDIA snižuje ceny protože má plné sklady. A jak AMD už dávno prodala vše co doposud vyrobila.
Odpovědět1  0
Ano, kleslo. A vůbec to nezpochybňuji. Normální cena by byla ale hluboko pod 100 EUR. Podívejte se jaká byla dlouhodobá cena před zdražováním minulý rok. Aniž by se nějak podstatně zvedla výrobní cena.
A ještě k těm 1000 EUR. To je dobrý indikátor, kam to všechno může zajít. I když to byla jen špička.
Odpovědět0  0
4x? Tak to pořádně přitlačte.
Odpovědět0  0
Nestrašte. Bohužel ale realita může být ještě daleko horší. Včera 1000 EUR ­/ MWh. A to je cena jen za nákup na burze, bez následného zisku, bez distribuce a bez dalších poplatků.
Odpovědět0  0
"přináší o znatelných 50 % více výkonu na watt­"
Tak nějak se mně tomu nechce věřit. Ve finále zjistíme že na stejný výkon to bude žrát o 10% méně.
Odpovědět0  0
"Higher is Better­"???
Odpovědět2  0
A přitom existuje hromada spokojených uživatelů co mají v PC jen HDD, k tomu nemají OS zajebán kdejakou kravinou, mají rozumnou paměť a počítač místo vypínání hybernují na HDD. Nepotřebují zapisovat a číst kvanta dat z disku a tudíž jim to na normální laickou činnost úplně postačuje.

Samozřejmě existují uživatelé, kteří využijí výhod SSD a bude jich většina. Ale paušalizovat se to nedá.
Odpovědět1  5
A teď ještě ti o Karkulce.
Odpovědět1  16
SimCity v praxi. Tam se taky občas z oběžné dráhy netrefili a uvařili okolí.
Odpovědět0  0
A přitom by stačila taková ­"lanovka­" naopak. Složená z jednotlivých nádrží do kterých by automaticky tekla voda a vahou té vody by sjížděli spojené do nekonečného hada do údolí a tím zase táhli prázdné nahoru. Celé napojené nagenerátor. A klidně by to mohlo být schované pod zemí.
Odpovědět6  0
Měl tam udělat na konci bosse Putina který by měl jít porazit cvrnknutím ukazováčku nebo tak něco podobného ­(přelomit ho vejpůl soplem, ...)
Odpovědět1  0
Pokud to je výměnou za snížení daní, tak v čem je tak dobrej?
Odpovědět1  2
TVL, patnáctipatrový panelák na vodě. Jaké to bude mít emise?
Odpovědět0  0
Koukám že HonzaChuj zase úřaduje. U karet s čipy Nvidia za to může Nvidia a u karet s AMD všichni jiní jen ne AMD.
Odpovědět2  0
Jo, jo, jasně. Zlá Nvidia může za ceny prodejců. Stejně by mě zajímalo, který z vocasů se schoval pod nick HoCh. Řekl bych že to je Honza Chuj. Který z nich, to už je vlastně jedno.
Odpovědět0  1
A já myslel že natřeme zeměkouli černou barvou aby ji ten asteroid neviděl a nemohl se do ní trefit. :­-D
Odpovědět6  0
A to jako ti kněží budou těm mimozemšťanům vtloukat do hlavu naše náboženství? To už tady nesčetněkrát bylo, akorát to nebyly mimozemšťani ale jiné národy.
Odpovědět3  0
JJ, lidská hloupost je nekonečná.
Odpovědět0  0
Co na to zajebaná EU? Elektřina stojí 5x tolik co dříve, nařizují nám kde co a toto jim nevadí.
Odpovědět6  3
A stejně rychle Vám můžou jednoho dne ukázat krásnou kulatou NULU. Která ale zůstane.
Odpovědět0  0
Vesmír a lidská blbost jsou nekonečné.
Odpovědět8  0
Situace po celém světě je taková, že je totální nedostatek čipů a amíci to budou ještě více hrotit? To je fakt super. Ale těm co drží 90% světového majetku to takto vyhovuje a chtějí víc a víc.
Odpovědět1  0
Tak bude to mít výhodu, nebudeme potřebovat doma žádná světla. Svítit si bude každý sám.
Odpovědět5  0
A diví se někdo když na tom dělají stejná individua jako Eskymak se stejným přístupem.
Odpovědět3  3
A předplatné na dýchání nebo rovnou na možnost žít by nebylo? Kam ten svět spěje.
Odpovědět3  1
Pokud je za zvyšováním zisků schované jen zdražování, tak je to naprosto špatně. Pokud je za tím vyšší objem výroby, tak je to ok.
Odpovědět0  0
Řekl bych, že by si to měl spíše nastavit na počítači v dané hře. Není zač :­­-)
Odpovědět6  1
Tak hlavně že za to podle některých fanatiků může naprosto jistě Nvidia.
Odpovědět3  0
Prosím autora o opravu nadpisu, žádné takové procesory neexistují. V článku už je to pak uvedeno správně, že jde o deaktivované iGPU.
Odpovědět0  0
Davídku a teď ještě tu o Karkulce a hybaj na kutě.
Odpovědět4  1
A nevyrovnal se spíše inženýr s Intelem než Intel s inženýrem?
Odpovědět7  0
A budou mít i dostatek nepotřebné vody k výrobě? Takový drobný detail.
Odpovědět0  0
Stejně je lepší si počkat až to vyladí na všech těch nedočkavcích.
Odpovědět0  0
Tak ono by to naprosto postačovalo i pro různé mobilní zařízení. Ale to by nesměly být OS pořád a pořád větší a větší omalovánky a podobné nesmysly které jen žerou výkon. Ať udělají jednoduchý android bez animací a nejrůznějších blbostí a uvidíte že i 5 roků starý HW by najednou neměl problém.
Odpovědět2  0
Vypadá to že vola zase vypustili po čase na pastvu a ten spamuje česká IT fóra.
Odpovědět5  0
Zapomněli dodat, že to bude těžit tajně a peněženka bude cizí.
Odpovědět1  0
Vůbec ho neřešte. To je takovej místní dement.
Odpovědět0  1
Redakce, nechcete toho kartelového tapetáře nějak přizemnit?
Odpovědět4  1
Právě jsem vytvořil nový StupidCoin. Bude se počítat lidská blbost. A jelikož ta je nekonečná tak tento Coin bude nesmrtelný.
Odpovědět6  0
Jak je to možné, že se to objevuje v dalších a dalších enginech? Vždyť to je přece od začátku mrtvá technologie.
Odpovědět1  2
Výrobní kapacity už to dávno zabralo. Takže o čem je řeč?
Odpovědět2  1
Nic jsem neplatil. A ta částka absolutně nesouhlasí.
Odpovědět1  1
Proč by měla centrální banka nakupovat BTC či jakoukoliv podobnou spekulativní měnu?
Odpovědět7  5
Bože, Bože, je toto normální?
Odpovědět1  0
No to z toho polezou předpokládám pěkné slátaniny. Stačí že teď to kolikrát opraví napsaný text že to změní naprosto význam, nedovedu si představit co poleze z predikce.
Odpovědět4  0
Aby to nebyla fotka přímo z haly firmy Zotac.
Odpovědět1  0
Tak hlavně aby měl Qualcomm za pár let co vyrábět.
Odpovědět0  2
Já plácám? Tak proč neuvedete pro srovnání i výsledky u NVIDIA? Proč vytrháváte nějaký nesmyslný nárůst? Nárůst z houna bude vždy vyšší než z normálně fungující karty.
Odpovědět0  5
To nic, autor srovnává původní tragický výkon s výkonem který je řekněme v normě. Ale vybere si číslo které sice nic neznamená, ale nejlépe vypadá z pohledu té ­"správné­" strany.
Odpovědět0  4
Skutečnost je taková, že i s novými ovladači je NVIDIA lepší jak AMD. Pročpak nám to autor ­"zatajil­"?
Odpovědět0  3
Hlavně že v tom má Vítek jasno a špatná je NVIDIA, která ty karty rozhodně obchodníkům nedodává a zcela určitě nepodniká žádné kroky.
Odpovědět0  1
Aha blude. Hlavně že tam jasně píší že to je i za Samsung dohromady.
Odpovědět0  0
Kde autor přišel na to, že se jedná o grafy jen TSMC? Samozřejmě je to globál i s výrobou Samsungu. Nebo že by opět honba za AMD senzací?
Odpovědět2  2
Nebrečte a běžte si koupit grafiky s AMD. Těch jsou přeci plné regály.
Odpovědět1  17
To muselo dát hroznou námahu toto vyplodit.
Odpovědět2  4
Zajímavé že ceny G­-Sync Ultimate monitorů a počet modelů nejvíce vadí jedincům, kteří by si je stejně nekoupili i kdyby byly za polovinu ceny.
Odpovědět0  2
Co kdyby fanatici začali spíš řešit, že AMD má v grafikách houno a měli by začít něco pořádně dělat. Tam je ten hlavní problém.
Odpovědět2  4
Palivo pro růst ceny Bitcoinu je nekonečná lidská blbost. Cenu Bitcoinu ovládá pár jedinců kteří manipulují s prodeji a nákupy a na konci ­"sinusoidy­" jsou o pár miliard bohatší a bitcoinů mají ­"kupodivu­" pořád stejně nebo ještě o něco víc.
Odpovědět4  0
Ať nikdo nikomu nevykládá, že někdo nedělá velké prodeje a nákupy ­"sama sobě­" a tím uměle zvyšují hodnotu aby pak na tom vydělali balík od jiných co se na to chytnou a pak nastane opět jízda dolů.
Odpovědět8  2
Běžte si koupit novou grafiku od AMD, těch jsou plné obchody a stojí pár korun. A AMD Vás určitě neojebe.
Odpovědět5  1
"AMD mělo podporu pro ECC jak v Phenomech, tak i v FX.
Zase záleželo do jaké desky jste procesor vložili. V některých deskách ECC un­­-buffered moduly fungovaly jen v non­­-ECC modu. Pamatuji si, že v tomto měl navrch Asus a dělal desky ve kterých ECC fungovalo. Pak taky u nejvyšších řad desek od Gigabytu. MSI na to většinou kašlalo. AsRock se v té době ještě rozjížděl.­"

Jo a za to taky může Intel, že?
Odpovědět1  1