HTT odhalila vzhled transportní kabiny Hyperloopu zevnitř

HTT odhalila vzhled transportní kabiny Hyperloopu zevnitř
, , aktualita
Hyperloop je transportem budoucnosti, a tak není divu, že působí futuristicky i uvnitř. Společnost Hyperloop Transportation Technologies (HTT) zveřejnila první ukázky, jak bude transportní kabina vypadat zevnitř.
K oblíbeným
reklama
Pod pojmem Hyperloop se skrývá systém tunelů, ve kterých se obrovskou rychlostí budou pohybovat kabiny s cestujícími či nákladem. Celý nápad vznikl v hlavě podnikatele Elona Muska, zakladatele automobilky Tesla a kosmické společnosti SpaceX. Nyní však už je Hyperloop pod křídly dvou soukromých společností, které se snaží navzájem předhánět.Společnost Hyperloop Transportation Technologies (HTT) proto odhalila, jak bude vypadat taková kabina Hyperloopu pro cestující zevnitř. Kabina nebude příliš velká, ale Hyperloop Transportation Technologies se snažila ve svém návrhu zpříjemnit pasažérům cestu, co nejvíc to jde. Interiér už na první pohled působí luxusně a trochu připomíná i vnitřek letadla. Co je však v případě Hyperloopu jasné, nemůžou být v kabině žádná skutečná okna.

Celkově tak prostor transportní kabiny může na lidi působit až klaustrofobicky, k tomu přispívá i úzká ulička. Hyperloop Transportation Technologies tento problém vyřešila tím, že místo oken budou na stěnách umístěny obrazovky, které budou výhled simulovat. Tyto interaktivní obrazovky budou mít dokonce zabudované i sledování pohybů hlavy pasažéra, takže pokud se cestující nakloní, úhel simulovaného výhledu ven se změní, jako by se jednalo o skutečné okno a skutečný výhled. Tyto obrazovky budou dále ukazovat i některé základní věci, jako je čas, rychlost kapsle a počasí. Tuto technologii má na svědomí německá společnost Re'Flekt, která s Hyperloop Transportation Technologies spolupracuje.Podle Bibopa Gresta, provozního ředitele společnosti Hyperloop Transportation Technologies, je spojení pasažéra a digitálního prostředí ideální způsob, jak při cestování Hyperloopem udržet cestující šťastné, uvolněné a informované. Zábava při cestách tedy rozhodně chybět nebude.

I když tohle všechno vypadá dobře, jedná se zatím pouze o koncept, Hyperloop Transportation Technologies svůj skutečný prototyp Hyperloopu ještě nemá. Na druhou stranu, konkurenční společnost Hyperloop One už předvedla i první veřejný test. Za jak dlouho se však dočkáme Hyperloopu v Bratislavě, pořád ještě není jasné.

Zdroj: IFLScience
reklama
Nejnovější články
Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne
Český Internet baví další problém při řešení koronavirové krize. Nečekané chyby vykazují systémy pro registraci k očkování i server pro podávání kompenzačních žádostí. Ten to ve čtvrtek vzdal a shořel.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA se opravdu nechystá vypustit do světa svou vlastní verzi karty GeForce RTX 3060 Founders Edition, takže tu budou pouze modely od AIB partnerů této společnosti. Můžeme se také ptát, jestli vůbec bude platit stanovená cena.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku
Intel už se chystá vrhnout na trh generaci Rocket Lake-S pro desktopy a chystá také Tiger Lake-H s osmi jádry pro notebooky, ovšem poté by se po delší době už měla na trhu sejít společná mobilní i desktopová generace, Alder Lake.
Včera, aktualita, Jan Vítek