Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od hustakF
Sestavy jsou občas relativně dobré, ale moc drahé. Jsou vybírány zbytečně drahé komponenty, které v reálném použití žádné zlepšení nepřinesou.

Vůbec není řešeno chlazení a s tím spojená hlučnost. Je sice hezký, že na CPU dáváte Gelida rev.2, ale jeho ventilátor je celkem hlučný a v zátěži s ním lidé nebudou spokojeni. Kvalitní ventilátory do skříně absolutně chybí, což moc nechápu. Dokáží dost srazit teploty a přitom nemusí být ani hlučné, stačí jim 600 otáček za minutu.

U disků bych rozhodně nebral WD Blacky, jsou to jedny z nejhlučnějích disků vůbec. Na data naprosto stačí disky s 5400 otáčkami, některé se dají použít i jako systémové v nenáročných podmínkách.

Volba SSD taky není nejštastnější, Kingstony bych nikam nedával, to samý nic se SF 2xxx. Vůbec není brán ohled na kvalitní a spolehlivé SSD, jako je Intel, Crucial či Samsung.

Skříně vybírat podle vzhledu je nesmyslné. Místo kolotočové atrakce radši vzít pořádnou, odhlučněnou a decentní skříň. Žádné plexi, svítící zářivky či LEDky.

Připadá mně, že sestavy jsou vybírány hlavně podle popisků a obrázků, vlastní zkušenost chybí.
Odpovědět3  0
Seagate už není největší výrobce disků, nedávno ho předstihl Western ­(Digital­). Přesněji jde o klasické 3,5 palcové disky, Western jich vyrobil víc než Seagate a tak se stal absolutním lídrem ve výrobě jak 2,5 palcových, tak i 3,5 palcových disků.
Odpovědět0  0
Nemají být výsledky za rok 2009? Přijde mi divné, že nVidia podle této zprávy zveřejnila příjmy a zisk za čtvrtý kvartál tohoto roku, tj.2010. Na to má ještě dost času.
Odpovědět0  0
Připadá mně, že AC má malý zisky z prodeje ventilátorů a chladičů a proto se teď vrhli na uvádění pochybných věcí. Nejdřív tu byly baterky, potom ještě něco­(nepamatuju si­) a teď herní konzole. Co je ještě napadne za blbosti?
Odpovědět0  0
Pokud by se ventilátor otáčel rychlostí 1300 otáček za vteřinu, tak by asi odletěl s chladičem a s deskou. Má to asi být za minutu.
Odpovědět0  0