www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ice Lake-SP v testu, jak vypadá výkon 10nm+ Xeonu?

Ice Lake-SP v testu, jak vypadá výkon 10nm+ Xeonu?
, , aktualita
V příštím roce zažijeme souboj nových serverových generací procesorů AMD a Intel, a to konkrétně Zen 3 "Milan" a "Ice Lake-SP" s jádry Sunny Cove. Nyní už tu máme první testy právě nových Intelů. 
K oblíbeným
reklama
Ice Lake-SP měly nastoupit na trh ještě letos, ovšem ani AMD si se svými novými procesory EPYC zrovna nepospíšilo, i když to je ještě letos poskytne alespoň v omezeném množství vybraným zákazníkům. Obě generace ale budou vypuštěny na trh až v příštím roce a zatímco rámcově víme, co můžeme od nových CPU EPYC očekávat, Ice Lake-SP jsou záhadnější. 
 
 
Nyní se už ale objevila alespoň jejich verze Silver vybavená 14 jádry (14C/28T). Intel přitom nedávno sám už své Ice Lake-SP představil, a tak vypuštění během příštího roku bylo potvrzeno přímo jím, stejně jako to, že se zde využije proces 10nm+ a jádra Sunny Cove. S malinkými pochybami pak můžeme mluvit o tom, že tyto procesory nabídnou maximálně 32 jader, respektive bude platit přinejmenším tento počet. Testovaný 14 jádrový model tak rozhodně nebude patřit mezi nejsilnější, ostatně právě proto jde o Xeon z řady Silver 43xx, který krom 14 jader využije ještě 17,5 MB L2 cache a 21 MB L3 cache. 
 
 
Dle leakera YuuKi_AnS by také měl mít základní takt 2 GHz a turbo 4 GHz, ovšem turbo všech jader bylo přinejlepším rovno základnímu taktu. Nicméně zde jde ještě o inženýrský vzorek, který byl testován, takže takty se mohou ještě změnit. TDP mimochodem bylo 165 W a použitá patice má označení LGA 4189-5. 
 
 
Procesor byl otestován v benchmarku CPU-Z, kde získal 553 bodů v jednovláknovém a 10038 bodů ve vícevláknovém testu, přičemž výsledek jednovláknového se dá dát na stejnou úroveň s Core i9-10900K, což je vzhledem k rozdílu v taktech slušná hodnota. V případě vícevláknového výsledku je to podobné jako v případě Ryzen 9 3950X, což je 16jádrový procesor, jenomže desktopový a nyní už zastaralý. Podobně by se měl předvést moderní Ryzen 9 5900X, a to je 12jádrový model. 
 
Jenomže je tu ještě něco, co ukazuje následující výsledek. Výše uvedené skóre bylo dosaženo v moderní verzi CPU-Z, která dokáže využít instrukce AVX-512. Bez nich jsou výsledky mnohem slabší, a to 372 a 6363 bodů. 
 
 
Na hodnocení je ale ještě brzy a navíc není možné z takto jednoduchých testů vyvozovat nic zásadního. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu
Blue Origin je kosmická společnost, která v budoucnu plánuje dopravovat lidi do vesmíru. Nedávno tato firma provedla úspěšný testovací let s raketou New Shepard a vylepšenou verzí kabiny pro cestující.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář