www.svethardware.cz
>
>
>

ICON už vyrábí domy pomocí 3D tisku i v Texasu

ICON už vyrábí domy pomocí 3D tisku i v Texasu
, , aktualita
Společnost ICON začala pro amerického developera 3Strands stavět domy pomocí 3D tisku. Ty by měly být bezpečnější, být odolnější vůči požáru a jiným přírodním živlům. Po Mexiku tak jde o druhý velký projekt.
K oblíbeným
reklama
Se společností ICON se na stránkách SHW nesetkáváme poprvé. Koncem roku 2019 jsme vás informovali, že v Mexiku vyrábí pro charitativní organizaci New Story levné domy pomocí 3D tisku. V USA se nyní rozjel další projekt, který ale míří do úplně jiných cenových sfér. "Tiskne" je totiž pro developerskou firmu 3Strans, přičemž o architektonický návrh se postarala společnost Logan Architecture. Tyto domy jdou nyní do prodeje.
 
3Strands domy
 
Domy se nachází v East 17th Street Residences v East Austinu, zhruba 5 kilometrů od Austinu v Texasu. Nabídka začíná u Loggia Retreat, což je dvoupodlažní dům se dvěma ložnicemi a má "1,5 koupelny" (rozuměj jeden záchod a jednu koupelnu se záchodem) až po Treehouse Residence, což je velký dům se 4 ložnicemi a 4 koupelnami. Ten nejmenší už je prodaný. Při výrobě spodního patra byl použit 3D tisk, přičemž ten zabere 5 až 7 dní. Celý dům je pak postaven během několika týdnů. 3D tisk se nicméně používá jen pro toto spodní patro a má dle společností být odolnější vůči požárům, záplavám, větru a jiným přírodním katastrofám. Horní patro už je pak postaveno tradičními metodami a stojí na dřevěných trámech.
 
Spodní patro vyrobené 3D tiskem
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Poslední aktualizace PS5 vyřešila problém s hraním na Samsung QLED TV Poslední aktualizace PS5 vyřešila problém s hraním na Samsung QLED TV
Sony do první velké aktualizace PlayStationu 5 zahrnulo také opravu chyby, kvůli které nefungovalo hraní ve 4K s HDR a 120 Hz na televizích od Samsungu. Konzole se také konečně naučila automaticky přepínat mezi SDR a HDR podle herního titulu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Keynote Applu Spring Loaded bude 20. dubna. Co očekáváme? Keynote Applu Spring Loaded bude 20. dubna. Co očekáváme?
Apple včera oficiálně oznámil, že jeho jarní keynote se bude konat 20. dubna. Zatím můžeme jen spekulovat, co vše se představí. Takřka jisté jsou nové iPady Pro, možná to budou i nové Macy s procesory M1 a další.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
DARPA si vybrala i Blue Origin pro vývoj jaderného raketového pohonu DARPA si vybrala i Blue Origin pro vývoj jaderného raketového pohonu
Na planetě Kerbin jej už dávno používají, ale na Zemi jej ještě zbývá vyvinout, i když princip je jasný, stejně jako cesta k vývoji fungující verze. Jde o jaderný pohon pro rakety, jejž si nyní u amerických firem "objednala" DARPA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Alder Lake-S i P v blokových diagramech, jaké by mohlo být uspořádání? Alder Lake-S i P v blokových diagramech, jaké by mohlo být uspořádání?
Intel by měl mít zájem vyslat na trh procesorovou generaci Alder Lake co možná nejdříve, ale zda to bude opravdu ještě letos, to se uvidí. Prozatím se můžeme podívat na fanouškovské schematické znázornění desktopových verzí S i mobilních P či M. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Helikoptérka na Marsu zatím vyčkává, potřebuje softwarovou záplatu Helikoptérka na Marsu zatím vyčkává, potřebuje softwarovou záplatu
Na konci minulého týdne se měla poprvé do vzdušného prostoru Marsu dostat helikoptérka Ingenuity, ovšem přípravy na první let byly nakonec zrušeny, neboť se vyskytla jistá chyba. Nyní se čeká na softwarovou záplatu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek