Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Ienari Tokugawa
To je jen ukázka jak dobře dokazali vyladit tento výrobní proces, ale pro praktické využití to nemá smysl.
Odpovědět0  0
Předně je chyba na straně zabezpečení a ne nadarmo se říká, že příležitost dělá zloděje.
Odpovědět3  0
Skrytou VPN nabízí některé antiviry, ale samo si nechají zaplatit.
Odpovědět1  0
No, pokud Ti nebude vadit cena kolem 20 000 korun + další náklady, tak proč ne, ale souhlasím s tím, že to bude dobrý procesor.
Odpovědět0  0
Jako pokud je tohle oficiální označení, tak v Microsoftu mají člověka, který nepojmenovává soft tak nějak racionálně, dát číselné značení evokující rok, je buď krajně nesmyslné, nebo jim schází invence na pojmenování, ono i s Win10 to nebylo vždy nejlepší.
Odpovědět0  2
On to má sám asi dost těžké, vzpomínám si na kamoše co věřil jedině pentiu a koupil si dříve Presscota a ja tehda přetaktoval Athlona XP, na většině aplikací jsem mu stačil, výkon na jádro měl lepší, ale v testech jsem ho porazil. Ale je to jedno, já mam Ryzena už druhým rokem a na to co po něm chci mně plně stačí. Ale Jožko jestli uvažoval jako ten můj kámoš, tak mu bude nějakou chvíli trvat než procitne.
Odpovědět0  0
Taky je možné, že Rusko bude chtít dát do aplikací a zadní vrátka, ale koneckonců stejně se k tomu schyluje i jinde.
Odpovědět0  0
Asi ani ne, protože Intel si vyrábí sám pro sebe. Pravda, není schopen pokrýt vlastní poptávku, ale to spíše bylo způsobeno 10nm procesem, který chtěl rozjet a tak nějak se kousl. Ono 14nm proces je vypilovaný a dají se hnát i takty, koneckonců takhle to bylo i s 28nm a procesory Piledriver. Akorát spotřeba je trochu mimo s starším procesem.
Odpovědět0  0
Jako od Tebe se nedá čekat nic jiného, že Intel je nejlepší, ale dnes už to tak úplně neplatí a asi nebudu daleko od pravdy když napíšu, že cenově jsou od sebe celkem daleko. Ale pokud chceš, tak si ho klidně kup, ale zas taková bomba to není.
Odpovědět6  0
až na jednu maličkost, nekoupíš si ho
Odpovědět2  0
Asi tak, určitě už při vlastním testování si museli něčeho všimnout. Takže to co teď nastalo bylo čekáno. A ani bych se nedivil, kdyby lidi podobného typu jak der 8auer dokonce pracovali jako první zpětná vazba
Odpovědět0  0
No, koneckonců Intel už víckrat vyrobil procesor, který spotřebou byl tak trochu mimo. Třeba Prescott. Ale faktem je, že pokud to bude turbo třeba jen na polovině jader, tak spotřeba bude až moc velká. Ale pokud někdo bude potřebovat velký výkon, proč ne.
Odpovědět0  0
Tady nejde o iluze, prostě Ty jsi zaseklý na Intel a oni na AMD, narozdíl od Vás mám tu výhodu zdravého uvažování nezatíženého preferncí. Měl jsem 2x intel a 3x AMD a po pravdě ty dva kousky od AMD byly hodně dobré a ten od Intelu taky, ale v tuto chvíli je přece jen výhodnější AMD a i když jsem si kdysi hrával s taktováním­(AMD Athlon 3000XP­) tak dnes to pro mně už smysl nemá. Momentálně mám AMD, ale pokud bude pro mé programy výhodnější Intel, tak zase zamířím na druhou stranu a o tom to vlastně celé je, nebýt Intelu, tak AMD zustalo se svou radlici a nebýt AMD tak intel zustal u core a teď jediny kdo na tom vydělá je zákazník.
Odpovědět3  1
Obecně monolitickým čipům odskákalo, je technicky skoro nemožné vyrobit velký kus křemíku bez chyb a navíc s pokročilejší technologii je kvalita křemíku zapotřebí víc
Odpovědět0  0
V podstatě dříve jsem taktoval, to za času AMD Athlona, pak jsem taktnul i grafilku a přes disketovku jsem nahodil jiný Bios a dostal jsem se na o dost vyšší výkon­(rok 97asi­). Dnes pro mně nemá smysl taktovat, jako běžný uživatel mám dostatečný výkon a pravdou je, že v střílečkách je největší problém mezi židlí a klávesnicí, prostě už nemám ty reakce jako dříve při Ultime online.
Ale když jsem taktoval, tak učelné bylo při co nejmenším navyšení voltaže získat výkon navíc. Dá se čekat, že pro gamery bude pořád priorita Intel kvůli velkému výkonu na jedno jádro
Odpovědět0  0
Přesně, navíc hodně lidi si není schopno zapamatovat heslo o 10 znacích, mají problém se 4 znaky. Navíc osobně dost dobře nevidím důvody, proč internet věcí prosazovat. Jasně, je to pro některé pohodlnější, ale spíše mně to přijde jako zbytečnost, která jen bude lépe napadnutelná a výrazný pokrok nepřinese, ale v tomhle jsem tak trochu zastaralý, asi pořád jedu na verzi 1.00 a budu muset se upgradovat na novější verzi :­)­)­))
Odpovědět0  0
Bych se moc nedivil, kdyby na Boeing byla podána hromadná žaloba, teda pokud už podaná není. Problém je i v době. Do práce nastupuje pomalu nová generace pracovníků a zažité způsoby mění. Já si toho faktu všímám třeba u programování na mapy.cz. V podstatě mapy by měly sloužit k dostání se z místa A do místa B, ale nabalilo se na to spousta pitomostí ve stylu sociálních sítí a základní funkce jim nějak utekla. Letadlo je pravda něco jiného než aplikace a taky následky jsou horší, ale právě proto by to mělo být děláno poctivěji. S kámošem jsme dělali konstruktéry, ale nová generace je jiná, některé věci vůbec neřeší a ani si neuvědomuje co by mohly vzniknout za potíže.
Odpovědět0  0
Tak nevím jak moc se orientuješ ve výrobě, ale faktem je, že u náročných procesů se při přerušení jednoho opětovným spuštěním nedá navázat na bod kdy k tomu došlo. Navíc se musí cely wafer znovu zkontrolovat, teda pokud se nemusí rovnou vyhodit. Spíše než sabotáž bych tipl klasický šlendrian, ten je sice hlavně v Rusku, ale kdo ví. Trochu dost mně zaráží míra zálohovacích zdrojů, sice chápu, že Japonsko je dost specifická oblast už kvůli seizmické aktivitě a možnostem volného místa, ale pak je otázkou zda to nepřesunout do míst kde je klid, třeba Austrálie. A pokud to bylo plánované kvůli zvýšení ceny, tak riziko prozrazení je poměrně značné vzhledem k počtu pracovníků podílejících se na produkci.
Odpovědět2  0
do politického kroužku se přihlaste někdě jinde

ale celkem se divím, které armádní pc jedou na widlách, možná nějaká sekretářka, ale budiž, koneckonců Microsoft už dělal pro Čínu special OS, který má něco zakázaného. Navíc dost pochybuji, že s tím počítačem se přihlási na někdě jen tak na web a že nemají pc za firewallem, který nepustí komunikaci když nechtějí, takže to je jen spíše plácnutí do vody
Odpovědět0  0
tak ono to nejsou jen amíci, to jsou i rusové a obecně všechny staty co mají velkopanské ambice, Rusové od roku 1917, USA od roku asi 1890, Německo, Polsko a Čína od té doby co porazila a z pevninské číny vyhnala Čankajška, takže ono to je trochu složitější, ale to sem nepatří.
Obchodní praktiky a konkurenční boj má mnoho podob.
Odpovědět6  1
No, nevím, ale mně to spíše přijde, že Intel věřil do poslední chvíle a možná ještě veří, že 10 dodělá do konce a bude lepší než 7 od TSMC. Jenže i kdyby jeho proces byl vyspělejší, tak je otázkou času, kdy TSMC svůj proces zdokonalí. Prostě se příliš zaměřili na vývoj 10 a nevěnovali pozornost konkurenci.
Odpovědět0  0
Těsně nad první tabulkou záměna í za á, to se mi taky stává často, ale jinak dobrý :)
Odpovědět0  0
Je to jednoduché, heslo si vymysli sám a postarej se aby v něm byla pismena, číslice a specialní znaky a různě přeházená, sám často používám dvojtečky, tečky, čárky a jediné co trochu je problemytické jsou klávesnice a jejich rozložení v anglické či české verzi. Moje obvyklé heslo mivá kolem 20 znaků pokud to umožní engine programu
Odpovědět0  0
No, Android jako takový je open source a tudíž bezpečnostní chyby jako takové nemusí nutně spadat pod něj a za další, nikdo Vás nenutí ho používat.
Odpovědět0  0
No, kdyý jsi guru IT, tak by jsi měl vědět, že hodně záleží na ovladačích a ty nutno vylepšit, co se týče vykonu jsou srovnatelné, ale jak je známo tak AMD měla vždy dost problémů právě v ovladačích. Každopádně sice jsem více fanda AMD, ale v grafických kartách je nVidia pořád nejlepší.
Odpovědět0  0
Zapomínáš, že konkurenční boj je bez nějakých norem, není nikým řízen a využívají ho obě strany. A tady jednu podporuješ a druhou ne, což Tě dostáva do pozice kdy to politizuješ
Odpovědět2  0
Jenže zapomínáš na fakt, že vývoj do něhož právě ti zmínění kapitalisté narvali obrovské sumy peněz nese ovoce a teď přijde někdo jako Čína a snaží se dohonit jim unikající vývoj tím, ře ho ukradnou.
To je to same pořád dokola. Čína při vývoji nových technologii je pořád dost za západem a korejci. O autech to platí jakbysmet, nebo težké strojírenství.
Odpovědět2  1
Souhlas, ano ty staré ­(klasické­) jsou zábavou spíše pro odrostlejší děti a dospělé a jsou to všechno modelářské práce. Tohle je jednoduché a pro děti dourčitého věku vhodnější, uvidíme zda připraví i něco pro rozšiřování. Jako nápad nebo adaptace modelařiny dobré, ale bez rozšíření by to byla škoda.
Odpovědět0  0
Tak trochu jste blbě četl, psal jsem, že se to děje ve všech zemích USA a další nevyjímaje. Mně vadilo spiše jen to, že do USA se navaží každy, ale že Rusko dělá stejné věci to je jakoby v pořádku.
Každá země ma ambice být mocnější a špionáž ať už přes mobil či jiným způsobem je špatná pro ostatní kromě dané země.
Odpovědět1  1
Tak tohle je první model, ono asi přijdou další modely kde i tohle může být upravené. Každopádně se mně osobně více líbí ty klasické staré modely železnic, jednu dělal kámoš za byvalého režimu a měl ji parádní a ještě jednu měl strýc na chatě, ale jakože fakt velkou, model měl asi 3 na 5 metrů,ale ani nevím kam se poděla. Možná zústala při prodeji domku, těžko říct.
Odpovědět0  0
No, zapomínáte na našeho presidenta a ten taky Číně odpustí vše a Rusku taky, to že rusové u nás vyvíjejí špionáž se ví, ale nic se s tím neděje. Všechno to je jen otázkou peněz a o řitolezectví, ­(nazývejme to pravým názvem, dost politické korektnosti­) našich vůči Rusku je to dost podobné. Musel by jste se navést i do Ruska, jejich gulagy, jejich mlžení všech katastrof, jejich zatýkání nepohodlných osob, nebo rovnou vraždy. Tohle se děje i v jiných zemích jako je USA, Anglie a další.

Ale dost politiky, to že Huawei může něco špionovat je možné, koneckonců je to částečně problém dnešní společnosti, která přes telefony řeší vše.

Podívejte se na film Nepřítel státu­(Enemy of the state­) a pak mudrujte
Odpovědět1  3
Z největší pravděpodobností šlendrián, konec konců takhle skončila i ponorka Kursk. A kdo ví kolik dalších katastrof se tímto způsobem stalo.
Odpovědět0  0
Spíše si myslím, že je velké riziko back door a pak už může být problém, ale faktem je, že asi 80% pc komponent se vyrábí na místech kontrolovaných Čínou a nikdo proti nim moc jít nechce kvůli obchodu.
Odpovědět0  0
Po pravdě přes Gmail neřeším důležité věci, ty řeším pouze přesmobil, či telefon nebo z očí do očí, ale faktem taky je, že já nejsem pro hackery cílem. :­)­)­)­)­)­))
Odpovědět0  1
Tak osobně bych ani o Intelovském PC do Office moc neuvažoval, cenově je AMD pořád někde jinde než Intel i když ten rozdíl není velký a co se týče výkonu tak grafika Vega není špatná na výpočty, sice na hry to není, ale to ani verze od Intelu.
Odpovědět0  0
No, obě firmy reklamu potřebují a zákazníci musí vědět, že existují různá řešení. To, že se o nich píše jmi samozřejmě pomáhá. Na druhou stranu Intel rád zvěřejňuje ty informace, které konkurenci škodí což o AMD říci nemohu. Tím nemám na mysli ­"nezávislé­" testy, které deklarují v něčem víteze.
Intel si myslím, že se chová podstatně hůře a informace tak trochu upravuje­(tím mám na mysli zatajení informací­) aby vypadal, že je lepší v tom či v onom. U AMD podobné praktiky nevidím. Medialně je AMD pravdivější než Intel.
Odpovědět1  0
Pokud by vše bylo čisté jak někteří říkají, tak by už dávno společnost supermicro uvedla co ona součástka je zač a k čemu slouží. Tohle nevyjadřování se k afeře moc nepomůže ani společnosti supermicro a ani čínským výrobcům.
Odpovědět0  0
další chytrolín jako Ty, bože za co nás trestáš. A Ty si uvědom, že nejvíce konfliktů vznikla z důvodu střetu naboženství a ideologii. A pokud chceš mlet o komunistech, tak nezapomeň na Angolu, Etiopii, Zair a třeba Egypt.

Uvědom si, že ani jedna strana te druhe nic nedala zadarmo a nemají si co vyčítat.
Odpovědět0  0
Spíše je smutný fakt, že taková věc či děj lze žalovat.
Odpovědět9  1
sice moc tomu nerozumím, ale nějaký přístroj musí ty zprávy odesílat a ten jsem ve výpisu neviděl. I tak velký úspěch po 40 letech :)
Odpovědět0  0
Vzpomínám si na dobu kdy jsem hrál Diablo II a byla to moje nelegalní hra, asi po 4 měsících jsem si ji koupil oficialní. Zaklinače mám taky a originál. Mám i oficialní Half live 2 a to edici orange box, ale kvůli pitomému steamu a jejich obstrukcím kdy pořád mně to hlásí, že steam je nedostupný, jsem si instalnul craklou verzi, kamoš co hraje Assasina si neustale stěžuje, že výkon co mu berou ty ochrany je nehratelný a už hledá cracklou verzi. Ochrany co obtěžují hráče jsou špatné, už jen to, že hráč musí být on line aby mohl hrát legálně zakoupenou hru je hnus. Poprve co jsem hrál Halfa jsem musel kvůli tomu par dni nehrat, protože zrovna dělali nové připojení na net, fakt je to špatné. Fandím Polskému tymu CD Projekt :­)­)­))
Odpovědět0  0
No a teď si říkáš, ponuro venku, tak si dam gamesku, jsi připojen přes antenu což drtivá většina vesnic je. Přijde bouřka a blesky a místo skvělé gamesky sedís u počítače co nemá aktualně připojení na net.
Nemyslím si, že hra musí co chvíli otravovat s připojením na net, jasně, ve městech to ještě jde, ale jsou hráči i na vesnicích a těm to občas vadit může
Odpovědět0  0
Neřekl bych tajení, Intel se jen rozhodl, že tohle nepotřebujeme vědět a už teď se mně to nelíbí.
Odpovědět2  0
Tohle je ovšem typické, teď momentálně pro Intel, ale faktem je, že toto dělalo více firem, chceš nový CPU tak si kup i vše ostatní
Odpovědět0  0
Intel koneckonců rád se naváží do soupeřů, pokud vím, dělal to už v době kdy AMD mělo navrch, to byla ta pro intel neštastná řada Presscot, poslední dobou Intel kope hlavně kvůli architektuře ZEN. Ale zapomíná sám na svoje potíže, třeba to neštastné přehřívání . Mimochodem, já sám jsem měnil a teď mám Ryzen 5 1600X a plně postačuje, kamoš si bude kupovat po vanocich R7 1800X, bude měnit za intel i5 asi tak 5 let starou
Odpovědět10  0
Ten šikulka asi existuje, tipoval bych právě Der8auer
Odpovědět0  0
Graf GAAP ukazuje širší hlediska, ano AMD je ve ztrátě, ale ukazuje trend.
Graf nonGAAP je spíše aktuální stav bez ohledu na závazky z minulosti a nebere v potaz celou ekonomiku firmy.
Ale ekonom nejsu, i když nějaké základy jsem měl. Ale takto to chápu já.
Odpovědět0  0
Tak já osobně nemám problém dát za hru o které vím, že je dobra i tisícovku, ale abych to zjistil, tak si zahraji pirátskou verzi. To je příklad Halfa 2, Diabla a dalších, nejdřív jsem hrál pirátskou a pak už oficiální
Odpovědět0  0
Cenová válka přijde, ale nejdříve musí ffinanční analytici od Intelu zjistit, jak nástu procesoru Ryzen ovlivnil jejich předpoklady. Dale se da tušit, že firmy zustanou u Intelu a navíc ten kdo koupil novou sestavu před dvěma rokama ji nebude měnit. dale PC trh stagnuje, takže těch důvodů je více.
Odpovědět0  0
Komu nestačil výkon procesorů, po pravdě moc aplikací není kde je výkon procesorů limitujícím faktorem. Co se týče politiky Intelu, tak je to pořád stejné. Nenabidne nic, pokud k tomu není nucen. A v záloze určitě něco má. Každopádně pro mně je ryzen ok a už si začínám nakupovat komponenty, ne že by intel byl špatný, ale nechci v procaku i grafiku, protože stejně musím mít grafiku na práci a navíc v programu kde dělám se víc jader bude hodit více než takty.
Odpovědět0  0
Já jsem celkem spokojen s programem Fast stone image viewer, je free, ma základní funkce a je přehledný, upravuju s ním fotky i na nástěnné kalendáře U Photoshopu mně vždy vadila jeho nenasytnost paměti, ale bezesporu bude lepší
Odpovědět0  0
dalo se čekat, že microsoft zkusí další věci jak vnutit win 10. Já překvapený nejsem a po pravdě kvůli tomu, že budu mít ryzen, tak si nejsem jistý přechodem na win 10. Mám ho v praci a zatím tam mouchy jsou, možna později
Odpovědět0  0
Moc dobrá recenze, jen takový dotaz,

Do jaké míry za poněkud zavádějícíma hodnotama by mohl operační system neodladěný na AMD Ryzen, pokud se to dá určit a jestli vůbec ma na to vliv?
Protože problémy s utilitami mně spíše přijdou jako špatná diagnostika te utility na tom daném operačním systemu a asi ani nebudete zkoušet Ryzen na win7, tam sice některé funkce nebudou možné, ale spíše kvůli utilitam a jejich správnému fungování?

Každopádně mooooooc díky
Odpovědět0  0
Ale to neznamená, že firmu jako je Intel neuznávám, ano nenapsal jsem to ve svém příspěvku korektně. Měl jsem tím na mysli, že v mých očích dost spadne. mimochodem v PC které mně odešlo jsem měl Intel Core a to same i v notasu co mam teď.
Odpovědět0  0
Jo, poslední dobou jsou ovladače na AMD GPU hodně slušné, ty tam jsou doby kdy jsem s grafikou 9700PRO laboroval, ale musím přiznat, že jsem tehda z ní udělal 9800PRO+, ale těch biosu co jsem vyzkoušel bylo opravdu dost.
Odpovědět0  0
Do novéhopc si Intel určitě nedám, hlavní důvod je jejich grafika, kterou cpou skoro všude a pokud začnou používat triky, tak to bude poslední hřebíček.
Odpovědět3  3
Vzhledem k faktu, že i testy vyžadují určitou podporu ze stran ovladačů a Biosu na Motherboardu tak asi tu podporu má.
Navíc co se týče Biosu, tak to je záležitost většinou OEM výrobců s určitou podporou od mateřšké firmy.
Odpovědět1  0
Přesně, čekám na oficialni ceny a začnu obědnávat. Moje pc kleklo a teď momentalně funguju na starším noťasku
Odpovědět0  0
Jo, Stephen Hawking je pořád bedna a na to,že je ochrnutý je celkem i čiperný. Ale faktem je, že zrovna mu by se nějaký ten implantat hodil asi nejvíce
Odpovědět0  0
jde o podíl na trhu a win seven jsou na čele, jejich podíl nelze nazvat marginálni, česky nepodstatný a z toho důvodu ty ovladače budou. Něco jiného jsou bezpečnostní záplaty a to samozřejmě bude časem problém.
Odpovědět0  0
Nikdy mně nepřestane bavit jak se mrkvoshitttt snaží prosadit desítky, snažil se o to viceméně nuceným upgrade, různým podstrkováním a někde se to skutečně povedlo, třeba mojí kámošce ten nechtěný upgrade provedla její asi 5­-ti letá dcerka a nechtíc když si pouštěla pohádku a mamka vařila. A teď zkouší další fintu, zatím mám sedmičky a sice časem přejdu na desítky, ale čas k tomu ještě nedozrál, zas tak odvážný nejsem. Desítky jsou pomalejší, mám to ověřeno z práce kde už desítky jsou a najetí programů trvá o poznání déle, náš účetní program se spouští o necelých 15 sekund déle než z sedmičkama. Co se týče programu CAD System, který užívám co by konstruktér tak tam to nemůžu plnohodnotně posoudit sám, ja nepřešel, kámoš ano. I on říká, že je to pomalejší, ale to se bavímé jen o spouštění, při běhu ty rozdíly nebudou zas tak velké.
Zatím nespěchám s přechodem na desítky, max tak na deset piv :­)­)­))
Odpovědět2  3
Přesně, taky na to čekám, protože Intel je sice momentálně bez konkurence, ale cpe do CPU i grafiku a ta mně je celkem na nic. Navíc na praci opravdu potřebuji profi grafiku. Pokud jsou informace o vykonu aspoň z 90% pravdivé, tak mně to bude stačit.
Odpovědět3  0
Přesně tak, ve fázi pouze úvahy bychom těch cen už museli dostat spousty už i my.
Navíc silně pochybuji, že to podložil nějakými relevantnímy výpočty, které by počítaly třeba nákladovost a další aspekty pro letectví velmi významné.
Odpovědět1  0
Nejdražší bude jen dostat letoun do letové hladiny. Ale obecně náporové motory zas tak velkým tahounem nejsou, alespoň ne co se týče zrychlování. Ale usporné celkem jsou. Takže si spíše myslím, že letoun bude zrychlovat tak dlouho dokud opět nezačne brzdit. Ale určitě mu budou muset při startu pomáhat nějakým raketovým motorem a to už se cestujícím bude blbě u toho spát :­), nehledě na to, že pokud bude přetížení přes 5G, tak Anti G oblek bude nutnost­(zúžení průsvitu periferních cev začně do 10 sekund a mezitím je část mozku bez krve a tím kyslíku a odchází některé funkce­) . Navíc krátkodobé zvýšení tepové frekvence je citelné, takže pro starší lidi to nebude nejvhodnější.

Ale obecně jako nápad je to velmi zajímavé
Odpovědět0  0
Tak nějak postrádám v textu jak dlouho trvá nalodění posádky. Pak postrádám jak dlouho trvá samotné tankování během kterého orovněž dochází k ohřevu paliva. Nevím, do vesmíru nelítam často, vlastně vůbec tam nelítám, ale naloděbí posádky, přece nemůže trvat déle než dejme tomu dvě hodiny a to tankování bude trvat mnohem déle. Ale nevím. Celkem by mně ty časy zajímaly
Odpovědět0  0
V práci máme win10, běžné věci fungují, trochu atypické je jen problémy se zvukem, ale to nemusí byt nutně chybka win 10. Proti win 7 je system znatelně pomalejší, obě instalace byly de­-facto dělány jako čisté, aspoň to nám říkal it technik. Doma mám win 7, plně postačující, akorat čas od času se jadro programu zblbne a nejlepší je reinstal, kamoš přešel na win 10 a potvrdil to co jsem řikal s práce, desítky jsou pomalejší, ale možná přece jen stabilnější proti win 7 a jejich jádro vydrží trochu déle, ale člověk když si udělá obraz disku ze všema potřebnýmna věcma, tak zas tak hrozná zdržovačka to není. Mně osobně vice vyhovuje win7
Odpovědět0  0
Tento konkrétní případ je možná podivný, akorát mně nějak hlava nebere proč by si člověk dobrovolně odpálil kartu, neumyslně asi jo. Ale to stejně nic nemění na tom, že na kartách od EVGA k tomu dochází a firma se to snaží bagatelizovat stylem teplovodivých podložek. Tento konkrétní kus už mohl být načnutý a dle mého i byl. Ale faktem je, že krátce po zapnutí to zakouřilo a byl konec a to ještě nemohla být zahřátá.
Odpovědět0  0
Výzkumníci pak porovnaly nové výsledky s tím : Výzkumníci pak porovnali nové výsledky s tím
Odpovědět0  0
Znovu si přečti článek a pak mluv o nVidii 1060. Pokud jsi tu hru ještě nehrál, jakože asi ne, tak o tom nevíš nic.
Patch je jedna věc a nároky druhá a patch sice dokáže něco opravit, ale co se týče optimalizace, tak bylo celkem jasné, že to bude děs
Odpovědět1  1
Tak tahle hra určitě není děláná pro AMD :)
Odpovědět0  0
Ano, takže pokud začnou pátrat po případném cíli, tak jsou odhaleny. Pokud letadlo letí a po cíli nepátrá, tak jej pasivní radar odhalit nedokáže. Stručně rečeno, pokud letadlo vyvíjí nepřátelskou aktivitu, je odhaleno.

Pasivní radar odhaluje jen aktivitu, ale ne samotný let letadla, aspoň tak jsem to pochopil já a špatně jsem to popsal.
Ale faktem je, že ani jeden z nás se asi k přesným informacím nedostane
Odpovědět0  0
Moc se po Tobě nedá číst, ale co už. Čárky za koncem věty nemáš, takže to celé moc smysl nedává.

AMD nikde neříká, že Buldozery jsou úsporné, takže v čem lžou?

Přetaktování prý nepřináší ovoce, Buldozer jako zastaralý procesor samozřejmě nepůjde výkonem výrazně nahoru, ale taktovat se dá a teplotu k neuchlazení si našel kde??

Mimochodem, nejvíce přetaktovaný procesor je právě AMD FX, sice je chlazený dusíkem, ale je. A 5GHz má z vodníkem což už dnes je celkem běžné.

Ale souhlasím s tím, že zatím jen mluví a skutek utek.
Odpovědět0  0
Pokud vím, tak technologii stealth dokaže celkem úspěšně odhalit česky radar Tamara a nyní její de­-facto pokročilá verze VERA­-NG. Nevím sice na jakém principu dokáže navádět střely na cíl, ale vidět stealth dokáže.
Odpovědět0  2
Konzoli sám doma nemám, ale hrát jsem na ni hrál. Ve větším pokoji na velké obrazovce a při více lidech ­- proč ne, sám doma nikdy. Mám svoje pc na které šáhnu jen já. Výkon PC je samozřejmě dál, než jsou konzole a hlavně je univerzálnější a zvládne i práci, což konzole nabídne asi težko. Nebo si pán myslí, že hráči nikdy nepracují????

A co se týče názoru pána na hry, tak spíše by mně zajímalo kolik a jak často hraje, když tak zasvěceně mluví?????
Odpovědět1  0
Mají potencial do budoucna, původní záměr Zenu byl pouze dorovnat náskok Intelu. Co se týče červených čísel, byl bych opatrnější. Je možné, že některá divize AMD je v zisku, což ostatně bude asi ta co ma na starosti konzole, ale AMD jako celek je pořád ve ztrátě. Divize Radeon sice získala část trhu zpět, ale proti nVidii to je pořád málo. Každopádně pořád čekám co z nich vyleze, potřebuji udělat upgrade na pc a Intel ze svýma cpu s grafickým jadrem se mně osobně momentálně nehodí.
Odpovědět0  0
Je zapotřebí, aby AMD se vrátilo zpět. Už nějaký čas nemá ohledně výkonu co nabidnout a časy K7 jsou dlouho minulostí. Intel mezitím všude cpe integrovaná grafická jádra o které já osobně moc nestojím, jednak kvůli práci stejně musím mít pracovní grafiku a na herní počitač ta igrafika taky moc není. Ale někomu to asi postačuje, když bych měl přitelkyni skladat pc na web, tak proč ne, ale AMD v tomhle ma přece jen zajímavější ceny. Proto mně Intel posledni dobou nijak nenadchl, ale AMD taky ne :(
Odpovědět0  0
Netahejte na tento web politiku.
Odpovědět0  0
Jo, byla by to senzace, ale mám obavy, že až tak jednoduché to nebude. Každa látka se volně nachází ve stavu kdy na udržení stavu je třeba nejméně energie. A vodík se volně nachází především jako plyn.
Odpovědět0  0
Jo, on v nich v tuhé formě asi existuje, ale pak je otázka jestli toho je dosaženo jen čistě tlakem a teplotou, nebo je v tom ještě něco víc.
Odpovědět0  0
Raději dávám přednost řeči čísel.
Pokud máš zapnuté pc průměrně 10 hodin denně a dejme tomu, že AMD spotřebuje o 100 wattů více, tak to za den uděla 1kWh což je zhruba 3,7 korun.
za rok tato částka činí 1320 korun­(3,7x365=1320­) a dejme tomu, že AMD pořídíš o 3000 levněji, tak potrvá něco přes dva roky než na něm začneš prodělávat. Pak v závislosti na rozdílu cen procesoru, délce chodu PC a rozdílu v spotřebě cpu si to každy spočítá sám kolik by případně tratil.

A co se týče hádání, tak ne vždy byly AMD slabé, ale asi jsi moc mladý abys znal procesory AMD K7 a K8.
A ty byly dobré, ale momentálně AMD nemá skoro nic. A pokud se řídíš kecama kravaťáků, tak to s Tebou je dost špatné.
Odpovědět1  0
Mám tak trochu obavy, že AMD zenem zas tak moc nedožene. Původní plán byl pro zen pouze dorovnat náskok Intelu, ale tady to tak nevypadá. Ale dle jednoho testu nejde soudit, navíc vím jak moc dokázalo AMD buldozery optimalizovat na lepší výkon. Až budou první referenční modely, tak půjde soudit.
Odpovědět0  0
Jasně, že ohledně využitelnosti by to bylo velice dobré, ale ona tato rovnice má minimálně dvě strany a na jedne z nich jsou i náklady. Ty by mohly být i celkem vysoké a pak by užitečnost nebyla až tak super. Každopádně je nesmírně užitečné, že se takové objevy dějí a vývoj jde vpřed, ale občas odbočí i na slepou cestu.
Odpovědět0  0
Další věc co jen odvádí pozornost od řízení, jasně, že každy chlap řekne, že dokáže během jízdy telefonovat, pít a ja nevím co ještě. Jeden renomovaný britský časopis Autocar kdysi ve svém úvodníku psal. Psal to jejich velmi dobrý redaktor a navíc i závodní jezdec okruhových serii. Psal jak kdysi telefonoval pomoci hands­-free a po asi 15 minutách hovoru zjistil, že si vůbec neuvědomuje co ho předjela za auta nebo co předjel on sám a to jinak sleduje vždy.
Jestliže to má upozorňovat i na to kdy se vypne zelená, tak se vsadím, že spousta čechů ­(dnes jsem viděl dva jak už na červenou vjeli do křižovatky­) toho bude zneužívat. Nemám nic proti pokroku, ale v česku kde je tolik agresivity za volantem to nedopadne dobře. A hlavně si umím představit, jak někdo aby to stihl klidně pojede na padesátce i o 30 více a do toho mimo přechod vlítne člověk.
Odpovědět0  0
Ono jsou tací, kteří zapomněli na poměrně úspešné procesory K7 a K8, které v době svého uvedení byly na špici. Ale faktem je, že poslední dobou nemá AMD co nabídnout. O zenu se řeklo, že má pouze dorovnat nabídku Intelu, což se povede při větší dávce tolerance. Intel zas tak moc poslední dobou neudělal nějaká významná zlepšení, takže výkonově se nijak zvlášť neposunul dopředu ­(neměl potřebu­). A navíc na vetšinu aplikací ­( kromě her ­) stačí starší procesory. A na pohodlné hraní her i ty starší cpu stačí. Ruku na srdce, kolik z Vás má doma 4k monitor na hraní full HD, dejme tomu 2% a to jsem ještě hodně přející. Drtivá většina hráčů má monitor na HD a ono to tak nějak stačí.
Co se týče koupě cpu, tak uvažlivější vždy kupovali cpu co má buď potenciál na taktování, nebo podle poměru cena­/výkon. Co se týče rozdílů spotřeb, tak samo, že hrají roli, ale zas tak velkou ne. Kolik z Vás, kteří si na spotřebu stěžují zapomene zhasnout světlo, nebo maji všelijak osvicene skříně. Čili na spotřebu bych to neházel. Konverzi videa taky většina z nás neděla nějak často­( ja ji dělam když spím­). Kdo z Vás si dal tu práci si spočitát za jak dlouho začne na větší spotřebě prodělávat, když chvíli potrvá než se dorovná menší cena procesoru.

Ale taky mně celkem štve, že AMD tak nějak pořád spí, protože ho nutně potřebujeme. Intel mně osobně nemá moc co nabídnout kvůli iGPU. A samozřejmě cenově je lepší když je konkurence.
Odpovědět0  0
Sám jsem si koupil všešchny díly Zaklínače, ale hrál jsem i nelegální verze. Já osobně jsem si třeba zahrál cracknuteho Half life 2 a pak si koupil orange box, to same Diablo, nebo Heroes. Her mam doma celkem dost a hry které mně zaujaly, tak ty jsem si pořídil v originalní verzi. To je můj přístup. Mnohem horší to je z muzikou a OSA, ale můj styl muziky kde hraji prim sety od Dj se přece jen shaní legalně relativně dobře.
Odpovědět0  0
A kde bereš jistotu, že by AMD nebylo odkoupeno někým se vztahy třeba s Intelem???
Fakte, je, že dnešní trh potřebuje konkurenci v podobě firmy co se bude moct postavit i Intelu.
Odpovědět0  0
Nevím už zcela přesně, ale neříkal raja Koduri, že úkolem Polaris je předně srovnat krok spotřeby s nVidii?
Výkonově sice stačit nemusí, ale můžou mít zajímavěhší ceny.
Odpovědět0  0
Sice to k tomu má ještě daleko, ale přesto si myslím, že se lidstvo v čím dál větší míře spoléhá na roboty, Čapkovo RUR zde dostává reálnější obrysy.
Odpovědět2  0
Pejsek v Half­-life2 se mně osobně líbil více :­)­)­))
Odpovědět0  0
Spíše by mně zajímala snaha té komisařky a co za ní stojí? Protože to není snaha aby jsme se my měli lépe, nebo aby jsme měli stejný přístup i k jiným službám. Největší konkurenti google je Jabko a Microshit. Možná se jen pletu, ale já bych za tou snahou viděl i něco více než jen snaha o obecné blaho, protože o to nikomu z politiků nejde a nikdy nešlo.
Odpovědět0  0
Přesně, velká modrá pokud něco slíbí, tak to už má nějak podložené což u Intelu rozhodně neplatí.
Odpovědět0  0
Snad to bude jak říká, protože potřebuji nutně dělat upgrade a očekávám, že i díky tomu se nějak rozumně nastaví ceny. Měl jsem i AMD a i Intel core a ted chci počkat jak dopadne srovnání Zenu proti Core a podle toho bude nakup. A co se týče iGPU tak tu opravdu jako dost dalších nepotřebuji, protože mám samostatnou grafiku a budu ji mít i potom.
Odpovědět0  0
Kamoš ho ma a je s nim spokojený, ja mam W7 a nemám zájem. Používám i nějaké freeware programky a nektere z nich nefunguji na sto procent, ale to se určitě zlepší. Jen jsem prostě zvyklý na Win7 a ty mně postačují na vše, edge bych stejně nepoužival a moc her na Direct 12 taky neni a ty ktere jsou se mně nelíbí a co se týče prace tak to je asi opravdu Win10 lepší, ale jsem prostě zvyklý na win7 a vim kde co najít.
Odpovědět2  2
Na jedné straně to chápu a na druhé to odsuzuji. Protože se toho bude zneužívat, pokud chcou lidi kontrolovat, tak ať kontroluji všechny včetně politiků, ale tohle se jim samo nebude líbit. Bylo by asi zajímavé sledovat kdyby napíchli všechny lidi včetně politiků. Asi bychom se divili co námi zvolení lidé dělají. Není to jednoduché a pokud se tak stane, tak toho budou státní orgány zneužívat. Viz. film nepřítel státu
Odpovědět0  0
Jo, první nové efekty majitelé karet AMD už zaznamenali :­))
Odpovědět1  0
Format gameworks nikdy nebyl otevřeny, takže se dalo čekat, že konkurenční karty, v tomto případě ty od AMD budou mít problemy pokud v nějaké hře bude uplatněn. Vyvojáři o teto zaležitosti samozřejmě museli vědět. určitě jim nespolknu, že ji netestovali na kartách od AMD.
Odpovědět0  1
Tak rozhodně společnost Oxide neudělala hru na objednávku AMD, to by byla sama proti sobě vzhledem k faktu jaký je podíl karet AMD a nVidia. A co se týče přínosu asynchroních shaderu, tak teb bude dost velký pokud budou programy psány právě s tímhle záměrem a výkonostní zisk na stejné konfiguraci počítače může být kolem 30%. Ani hra Ashes of singularity není úplně optimalizovaná, takže je jasné, že ten výkonostní rozdíl není takový a jen pro Tvou informaci, v pc mám sestavu intel a nVidia a upgrade se bude konat až AMD vydá ZEN a zjistím jak se pohnuly ceny procesorů
Odpovědět0  0
Ano, to je sice pravda, že to chce zkoušet přes různé kombinace, ale superpočítač není nedostupný a ani cena není taková aby to mafii zruinovalo. Na druhou stranu uznávám, že taková spíše jednorázová investice by pro ni něměla moc velký význam. Pak existuje druhá varianta, mafie by mohla své lidi i u firem, které tyto superpočítače vlastní, ale tohle je jen spekulace.

Stejně jsem presvědčen, že v mobilu nejsou žádné hodnotné informace, max jen nějaké dezinformace
Odpovědět0  0
Tím bych si zrovna u tohoto člověka nebyl tak jistý. Jen si přeji aby Apple neustoupil. Opravdu to bude obrovský precedens.
Odpovědět1  1
Ne, Apple by neměl ustupovat. Stejně si nemyslím, že v telefonu má nějaké důležité informace. A pokud FBI čeká, že tam bude mít celou organizační strukturu, tak je opravdu tak neskutečně naivní jak se už mnohokrát ukázalo. Silně pochybuji o tom, že tam vůbec něco má. Ten člověk musel počítat s tím, že tam skončí. Co by tam mohlo být jsou zavádějící informace, které může FBI považovat za pravdivé a zase selže.
Odpovědět0  0