reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Imcon
Poznámka k nahrávání fotek a vytváření náhledů: nahrávání fotek do Photo Station ­(či jejich složek­) nelze brát jako ­"zálohování­". Při klasickém zálohování do NAS Synology se náhledy nevytváří. Photo Station je především publikační galerie. Vytvoření náhledů nějaký čas trvá ­(v závislosti na procesoru NAS­), Synology Assistant je opravdu rychlejší ­(náhledy se vytvářejí v PC při odesílání fotek­), ovšem desítky tisíc fotek ­(kde vytvoření náhledů mnoho hodin trvá­) se do Photo Station nenahrává často, většinou se do galerie postupně přidávají další desítky až stovky fotek, a to není žádný větší problém.
Odpovědět0  0
Píši jako dlouholetý uživatel několika NAS Synology. Určitě si člověk může sám sestavit NAS ze staršího PC. Ovšem dostat z PC všechnu funkčnost Synology DS 4.1 nebude tak jednoduché jak si nagger představuje. Pro zkušeného odborníka na Linux je to možné, pro běžného uživatele nebo někoho, kdo nemá NAS jen doma na hraní ale také ve firmě na práci nevidím náhradu NAS Synology sestaveným PC NAS jako rozumné řešení.
Synology NAS nejsou levné, to je pravda, ale jsou svojí funkčnostní, spolehlivostí, jednoduchostí správy, uživatelskou přívětivostí a rychlostí nasazení zřejmě v současné době naprosto bezkonkurenční. Nesetkal jsem se s jiným ekvivalentně dobrým řešením. Navíc za 5­-6 let co Synology používám neustále dochází ­(zdarma!­) k zlepšování firmware a rozšiřování funkcí.
Rozhodně tedy Synology mohu doporučit všem, kteří chtějí NAS skutečně používat. Za ty peníze se vyplatí. Pokud máte čas si s nastavením a sestavováním hrát, rozumíte velmi dobře síťovýcm funkcím a Linuxu, dokážete si také sestavit podobně funkční NAS sami, nepočítejte ovšem s obdobnou uživatelskou přívětivostí.
Odpovědět0  0
Díky za recenzi, budu pořizovat nový notebook protože mi odešlo podsvícení na mém ASUS M8300 a tak vybírám zase něco pěkného.
Na recenzi mi v technických parametrech VELMI SCHÁZÍ velikost obrazového bodu. Protože notebook používám skutečně na práci ­(denně 9 hod.­) nechci si skazit oči koukáním lupou na blechy.
Je možné informaci doplnit?
Odpovědět0  0