www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Arc Alchemist nenabídne alternativu pro hi-end, skončí na 500 USD

Intel Arc Alchemist nenabídne alternativu pro hi-end, skončí na 500 USD
, , aktualita
Nedávno nám leaker Greymon55 prozradil, že grafické karty Alchemist pro hráče mají s TBP do 225 W vytvořit konkurenci pro RTX 3070 a RX 6700 XT. Nyní se můžeme podívat na část prezentace, z níž čerpal. 
K oblíbeným
reklama
Dozvěděli jsme se totiž jen část informací bez kontextu, kde chybělo především to, zda si Intel pro první generaci chystá také grafické karty s vyšším TBP, ostatně 220 W karty RTX 3070 rozhodně nepatří mezi to nejžravější a nejvýkonnější ze současné generace NVIDIE a platí to i pro AMD. 
 
 
Z tohoto snímku jisté prezentace Intelu ale jednoznačně vyplývá, že generace Arc Alchemist bude postrádat modely, které by mohly zaútočit na herní hi-end, natož pak na absolutní hi-end generací Ampere a RDNA 2. 
 
Nám se tak potvrzuje, že Intel se bude zatím ještě držet při zemi a jeho DG2 s TBP do 225 W budou v podobné pozici jako první generace RDNA 2, v níž AMD rovněž nemělo žádnou konkurenci pro ten nejlepší Turing. Stejně tak ale můžeme vidět, že poměr výkonu a spotřeby nových Alchemist by měl být s konkurencí zcela srovnatelný a v případě slabší 75W verze možná ještě lepší. 
 
SOC1 tu pravděpodobně značí čip s 512 Xe jádry, který ale v případě 175W verze bude osekán na 384 či snad možná až 256, ale dříve se mluvilo spíše o 384 jádrech. SOC2 je zase pravděpodobně malé GPU se 128 jádry, přičemž na přípravu dvou GPU generace Alchemist ukazuje i tento dobře známý obrázek. 
 
 
Obrázek také zařazuje jednotlivé modely do různých cenových/výkonnostních tříd, přičemž Intel by chtěl pokrýt jednak ceny 300 až 500 USD a pak i 100 až 200 USD, ale to je pochopitelně využitelné spíše jen pro orientaci, abychom mohli zjistit, jak moc budou nové karty Intelu předraženy. Ovšem uvidíme, jak s trhem zahýbe nástup nové firmy, která bude chtít narušit obvyklý poměr sil, což bude záviset především na tom, kolik karet bude schopna dodat. Ale co když na trh dorazí karty s ještě nedořešenými ovladači, které se budou projevovat častými problémy ve hrách? Bude to asi zajímavý začátek nového roku. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry
Společnost Blue Origin má naplánován druhý let s posádkou. Nyní už jsou známa jména dvou ze čtyř vesmírných turistů, kteří se jako další v modulu vyneseném raketou New Shepard podívají nad hranici vesmíru.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu
Křemík sice vypadá být slibným materiálem pro akumulátory budoucnosti, stále má ale nemálo problémů. LG Energy a University of California San Diego ukazují, že se některé z nich daří odstraňovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050 TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050
Společnost TSMC si stanovila lhůtu třech dekád na to, aby dosáhla cíle uhlíkové neutrality, což tak má splnit do roku 2050. V případě výroby čipů tak jde především o přímou spotřebu elektrické energie, ale také o výstavbu nebo spotřebu vody.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí
Sotva milimetr či dva jsou velká nová bezdrátová elektronická zařízení, o nichž si inženýři z Northwestern University slibují obrovskou škálu možností využití. K čemu mohou být tato elektronické létající "semínka" využita? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Smrt na Marsu: co se stane s tělem? Smrt na Marsu: co se stane s tělem?
Pokud či spíše až se lidé dostanou na Mars, bude třeba řešit i takovou otázku, co udělat s tělem zesnulého a jaké dopady budou mít různá rozhodnutí. Co se ale vůbec stane s tělem, které bychom nechali svému osudu?
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů