
Nyní tak stále mluvíme o dvou generacích dopředu, přičemž je otázka, zda budeme mluvit také stále o stejné platformě založené na socketu LGA 1151. Ten využívají již Skylake, přičemž Cannonlake mají být pouze jejich tzv. die-shrink, čili obdoba vyráběná novým procesem a s Kaby Lake se původně ani nepočítalo. Dosud se to mělo tak, že přišel nový socket pro vylepšené procesory vyráběné vyladěným procesem a pak nastoupil nový výrobní proces a nové procesory pro stejný socket, čili Cannonlake by stále měly využívat LGA 1151, s tím lze víceméně počítat. Už vůbec ale nelze říci nic o tom, zda s nimi budou kompatibilní i desky s 200 Series či snad dokonce i 100 Series, na to si musíme počkat.
Intel už ale na druhou stranu oficiálně nevyrábí dle strategie Tick-Tock, která zahrnovala výše uvedené, ale Process-Architecture-Optimization. Dnes se nacházíme ve stádiu Architecture (Skylake) a bude následovat Optimization (Kaby Lake) a pak už nový Process. O Cannolake se dnes ale říká, že mají navzdory tomu nabídnout vyšší IPC, čili vyšší výkon při stejném taktu a také mají být nativně kompatibilní s paměťmi DDR4-2400. To ale také nelze tvrdit s určitostí.
Ostatně dnes ještě není ani jasné, jak do celého schematu s procesory Cannonlake spadají čipy Coffee Lake. Informace o těchto procesorech se vynořily poměrně nedávno a přinesly ještě větší zmatek, protože mluvily o 6jádrových procesorech v mobilní verzi, jež budou stále 14nm a určeny přinejmenším pro výkonné notebooky. Možná půjde jen o malou skupinu mobilních procesorů, které se vmáčknou mezi Kaby Lake a Cannonlake, ale jsou tu i fámy, že Cannonlake-S (čili desktopové Core) budou součástí rodiny Coffee Lake, a budou tedy 14nm.

Osobně bych to nyní uzavřel tak, že už z toho stejně nic nevykoukáme. Je pátek a každý si potřebuje odpočinout. Hezký víkend.
Zdroj: Digitimes, wccftech