www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench

Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
, , aktualita
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
K oblíbeným
reklama
Core i9-10900 ES, čili Engineering Sample, je vybaven 10 fyzickými jádry a půjde o slabší verzi s TDP 65 W, které se podepíše na základním taktu, a to 2,8 GHz. Turbo je až 5 GHz v případě Turbo Boost, dále Turbo Boost Max zajistí až 5,1 GHz a aby to nebylo tak jednoduché, s Thermal Velocity Boost to bude až 5,2 GHz. 
 
 
Procesory Comet Lake-S se přitom už prodávají, a to právě v podobě inženýrských vzorků, takže pochopitelně nejde o oficiální prodej. Jejich otestování ovšem pochopitelně nezvládne každý, pokud ovšem nemá i k dispozici vhodnou základní desku s paticí LGA 1200, které ještě na trhu nejsou. Nejspíše především proto se už všude neválí podrobné testy procesorů Core i5-10600 a 10600K a pak Core i9-10900 či 10900K. 
 
    
 
Máme tu tak už test 65W procesoru Core i9-10900 v Cinebench R15 a R20, kde dosáhl 182 a 441 bodů v jednovláknovém testu a 1670 a 3714 bodů ve vícevláknovém. To dává tento procesor zhruba na úroveň modelu Core i9-9900, ovšem jak je vidět, oproti udávaným základním 2,8 GHz měl daný vzorek takt o 300 MHz nižší, i když to samo o sobě nemusí znamenat nic. Dozvíme se spíše to, že v průběhu testů Cinebench měl pracovat na 4,4 GHz a dosáhl v zátěži teploty 68 °C. V konečné verzi by ale desetijádrový Core i9-10900 rozhodně měl překonat osmijádrový model Core i9-9900.
 
Nezbývá než čekat na to, až se Intel rozhodne své procesory nové generace vypustit na trh, neboť z těchto testů můžeme získat hrubou představu o jejich výkonu, ale tu nám dá i ten prostý fakt, že stále jde o 14nm procesory vycházející z generace Skylake. Otázka je spíše ta, kam až Intel bude ochoten zajít z hlediska reálné spotřeby, od níž se odvíjí i turbo. 
 
Nakonec můžeme jen krátce zmínit, že procesory Comet Lake-S se už objevily v některých českých a slovenských obchodech s tím, že se ukazují víceméně stejné ceny jako v případě dnešních Coffee Lake-S Refresh. Čili například právě Core i9-10900 by mohl stát stejně jako Core i9-9900 a nabídnout o dvě fyzická jádra více, zatímco jiné procesory nižších řad si počet jader ponechají, ale přijdou s aktivovaným Hyperthreadingem. Na tyto informace ale nelze vůbec spoléhat, protože může jít jen o to, že dané procesory byly předběžně zařazeny do nabídky s vymyšlenými/odhadovanými cenami. Jejich specifikace jsou totiž už vesměs známy a také se dá předpokládat, že Comet Lake-S rozhodně nebudou dražší než staré modely. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3Dfx Voodoo může zase ožít, ovšem jako Lego 3Dfx Voodoo může zase ožít, ovšem jako Lego
Rok 1996 znamenal počátek 3D akcelerátorů na osobních počítačích a postaral se o něj společnost 3Dfx, budiž jí země lehká. Čekala ji zářivá, ale velice krátká budoucnost, ovšem na její Voodoo je těžké zapomenout.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MATLAB už uměle neškrtí výkon procesorů AMD MATLAB už uměle neškrtí výkon procesorů AMD
Loni na podzim se objevila zpráva, že platforma MATLAB zcela zbytečně snižuje výkon procesorů AMD, a to pouze proto, že tyto procesory se zcela pochopitelně nehlásí s CPUID řetězcem GenuineIntel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Desktopový Ryzen 9 3950X v notebooku XMG APEX 15 Desktopový Ryzen 9 3950X v notebooku XMG APEX 15
Německý výrobce notebooků Schenker ohlásil nový model XMG APEX 15, na němž je zajímavé především to, že se neomezuje na mobilní verze procesorů. Využívá desktopový Ryzen, a to rovnou ten v současnosti nejvýkonnější.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevují se první GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6 Objevují se první GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6
Letos v únoru se objevila informace, že u EEC byly registrovány karty GeForce GTX 1650 vybavené paměťmi GDDR6. Tehdy ještě nešlo nic potvrdit, ale nyní se objevují už první modely v nabídce e-shopů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ubisoft rozdává hry, jako první si zdarma stáhněte Rayman Legends Ubisoft rozdává hry, jako první si zdarma stáhněte Rayman Legends
Ubisoft se svým fanouškům rozhodl zpříjemnit nucený pobyt doma a po celý duben bude uvolňovat některé ze svých her zdarma ke stažení. Jako první je na řadě povedená plošinovka ze série Ryaman, v budoucnu bude následovat třeba jeden z dílů Assassin’s Creed.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik