www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench

Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
, , aktualita
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
K oblíbeným
reklama
Core i9-10900 ES, čili Engineering Sample, je vybaven 10 fyzickými jádry a půjde o slabší verzi s TDP 65 W, které se podepíše na základním taktu, a to 2,8 GHz. Turbo je až 5 GHz v případě Turbo Boost, dále Turbo Boost Max zajistí až 5,1 GHz a aby to nebylo tak jednoduché, s Thermal Velocity Boost to bude až 5,2 GHz. 
 
 
Procesory Comet Lake-S se přitom už prodávají, a to právě v podobě inženýrských vzorků, takže pochopitelně nejde o oficiální prodej. Jejich otestování ovšem pochopitelně nezvládne každý, pokud ovšem nemá i k dispozici vhodnou základní desku s paticí LGA 1200, které ještě na trhu nejsou. Nejspíše především proto se už všude neválí podrobné testy procesorů Core i5-10600 a 10600K a pak Core i9-10900 či 10900K. 
 
    
 
Máme tu tak už test 65W procesoru Core i9-10900 v Cinebench R15 a R20, kde dosáhl 182 a 441 bodů v jednovláknovém testu a 1670 a 3714 bodů ve vícevláknovém. To dává tento procesor zhruba na úroveň modelu Core i9-9900, ovšem jak je vidět, oproti udávaným základním 2,8 GHz měl daný vzorek takt o 300 MHz nižší, i když to samo o sobě nemusí znamenat nic. Dozvíme se spíše to, že v průběhu testů Cinebench měl pracovat na 4,4 GHz a dosáhl v zátěži teploty 68 °C. V konečné verzi by ale desetijádrový Core i9-10900 rozhodně měl překonat osmijádrový model Core i9-9900.
 
Nezbývá než čekat na to, až se Intel rozhodne své procesory nové generace vypustit na trh, neboť z těchto testů můžeme získat hrubou představu o jejich výkonu, ale tu nám dá i ten prostý fakt, že stále jde o 14nm procesory vycházející z generace Skylake. Otázka je spíše ta, kam až Intel bude ochoten zajít z hlediska reálné spotřeby, od níž se odvíjí i turbo. 
 
Nakonec můžeme jen krátce zmínit, že procesory Comet Lake-S se už objevily v některých českých a slovenských obchodech s tím, že se ukazují víceméně stejné ceny jako v případě dnešních Coffee Lake-S Refresh. Čili například právě Core i9-10900 by mohl stát stejně jako Core i9-9900 a nabídnout o dvě fyzická jádra více, zatímco jiné procesory nižších řad si počet jader ponechají, ale přijdou s aktivovaným Hyperthreadingem. Na tyto informace ale nelze vůbec spoléhat, protože může jít jen o to, že dané procesory byly předběžně zařazeny do nabídky s vymyšlenými/odhadovanými cenami. Jejich specifikace jsou totiž už vesměs známy a také se dá předpokládat, že Comet Lake-S rozhodně nebudou dražší než staré modely. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře