www.svethardware.cz
>
>
>
>

Už nyní se prodávají celá plata procesorů Comet Lake-S

Už nyní se prodávají celá plata procesorů Comet Lake-S
, , aktualita
Ve skutečnosti tu máme fotografie více procesorů patřících do generace Intel Comet Lake-S. Máme tu jednak Core i9-10900 s 10 jádry a pak také řadu 6jádrových modelů. Ještě stále ale nejde o finální verze. 
K oblíbeným
reklama
Veškeré nově zveřejněné fotografie ukazují procesory s označením Intel Confidential, takže jde stále ještě o vzorky, jejichž specifikace nemusí odpovídat tomu, co nabídnou finální verze. Už je ale vidět, že nové Comet Lake-S kolují mezi mnoha lidmi a výrobci základních desek se už také dlouho třesou na to, aby mohli ukázat své novinky. Je tak zřejmé, že opravdu nastal odklad jejich uvedení na trh, za čímž by mohly stát problémy s implementací PCIe 4.0.
 
 
Jako první tu máme v patici LGA 1200 umístěný procesor Core i9-10900 na fotce od Xfastest, což je 10jádrový model s TDP jen 65 W, což pak vysvětluje základní takt pouze 2,5 GHz. 
 
 
Na následujícím snímku pak máme ten samý procesor (vlevo), jejž si můžeme srovnat s s osmijádrovým modelem Core i9-9900KS (stále) aktuální generace. Jak je vidět, klíče pro patici jsou zcela jinde, ovšem jinak jde o procesory se stejně dimenzovanými pouzdry. 
 
 
Zajímavé je, že dle dosavadních informací by Core i9-10900 měl mít základní takt 2,8 GHz, takže buď nebyly přesné, anebo má vyfocený vzorek ještě nižší takty, než jaké se plánují pro finální verzi. 
 
 
A aby toho nebylo málo, zde máme celé plato procesorů Comet Lake-S, jež má nabízet jistý prodejce na Taobao. Jde jednak o šestijádrové Core i5-10600 včetně verzí K a pak také o desetijádrové Core i9-10900 či 10900K. 
 
 
Comet Lake-S tak už vesele obíhají na neoficiálním trhu, ovšem oficiálně nebyly ještě ani náznakem představeny. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus
Vedle Dynamic Boost tu máme i další technologickou novinku od NVIDIE, a sice Advanced Optimus. V podstatě lze říci, že jde o spojení technologií G-Sync a Optimus, čili že synchronizace bude už konečně fungovat se zapnutým Optimem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost
Společnosti NVIDIA a AMD mívají pozoruhodně podobné nápady, co se týče technologií, což se ukazuje i nyní. NVIDIA Dynamic Boost je totiž obdoba technologie SmarShift, kterou AMD představilo v rámci Ryzen Mobile 4000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou
Amazon už dříve avizoval, že přinejmenším do 5. dubna bude při naskladňování a odesílání zboží upřednostňovat to, co lidé v dnešní době nezbytně potřebují a do toho patří třeba i toaletní papír. Hardware má menší prioritu, což trápí nejen výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová
Společnost SpaceX by již tento rok měla létat s astronauty na palubě své kosmické lodi Crew Dragon k ISS. Kromě květnové mise Demo-2 je na tento rok naplánovaná i mise dalších astronautů k ISS, k nim by se měla připojit i Shannon Walkerová. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů
Společnost InWin tentokrát neukázala žádnou okázalou specialitku, ale naopak skříň, která by měla být především praktická. C200 je totiž určena pro "tvůrce obsahu", takže lze mluvit o skříni pro pracovní stanice. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek