www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Core M na architektuře Skylake přijde v roce 2015

Intel Core M na architektuře Skylake přijde v roce 2015
, , aktualita
Společnost Intel potvrdila, že úsporných procesorů Core M na bázi architektury Skylake bychom se mohli dočkat ještě letos. Díky tomu by mohl výrazněji zaútočit u systémů vyžadujících tu nejnižší možnou spotřebu.
K oblíbeným
reklama
Druhé generace procesorů Intel Core M bychom se mohli dočkat už letos v druhé polovině roku. Nové procesory by měly nahradit nynější řadu Broadwell-Y a být postavené na nové architektuře Skylake-Y. O připravovaných procesorech zatím moc nevíme, je ale jasné, že s nimi chce Intel mířit na ty nejtenčí počítače, případně tablety. Pro zajímavost, nejtenčí tablet s procesorem Intel Core M (první generace) má tloušťku 7,2 mm, zatímco Apple iPad Air si vystačí s pouhými 6,1 milimetru.


Intel logo


Jako snad u všech produktů jsou slibovány vyšší výkony a nižší spotřeba energie. Nová generace procesorů by měla umožnit vytvořit počítače a tablety s operačním systémem Windows 10, ale také Google Chrome OS a Android. Nová generace procesorů by měla podporovat druhou generaci technologie RealSense 3D. Jak se ale vše vyvine, ukáže až budoucnost. Více informací o nových procesorech se patrně dozvíme na Computexu v červnu.

Zdroj: www.pcworld.com, www.extremetech.com
reklama
Nejnovější články
Starship SN10 zvládl přistání, poté ovšem přesto explodoval Starship SN10 zvládl přistání, poté ovšem přesto explodoval
Prototyp Starship SN10 konečně zvládl to, co se jeho předchůdcům nepovedlo. Dokázal přistát ve vzpřímené poloze, ovšem přistání to bylo přesto poněkud tvrdé a s plameny na jedné straně lodi. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD FidelityFX Super Resolution: kdy přijde odpověď na DLSS 2.0? AMD FidelityFX Super Resolution: kdy přijde odpověď na DLSS 2.0?
Společnost AMD je zřetelně pozadu oproti NVIDII, pokud jde o využití ray tracingu a AI upscalingu, což je v dnešní době v podstatě nerozlučná dvojka. Příslušný hardware je sice tu, ale čeká se na jeho využití. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mars Perseverance využívá procesor z původního iMacu, stejně jako Curiosity Mars Perseverance využívá procesor z původního iMacu, stejně jako Curiosity
Pochopitelně nejde přímo o ten samý procesor, jaký byl skutečně montován do původních počítačů iMac G3, ikonických All-in-One modelů s CRT obrazovkou z přelomu tisíciletí. Jde o RAD750. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung má problémy s opětovným spuštěním své továrny v Texasu Samsung má problémy s opětovným spuštěním své továrny v Texasu
Nucená odstávka továren pro výrobu čipů v Texasu mohla jen těžko přijít v horší dobu. Svůj provoz musela zastavit i továrna Samsungu v Austinu, s jejímž opětovným rozjetím má firma ale problémy. A to nevěští nic dobrého. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Lenovu uniklo info o procesorech Ryzen Pro 5650U a Pro 5850U Lenovu uniklo info o procesorech Ryzen Pro 5650U a Pro 5850U
V technických údajích nových notebooků Lenovo ThinkPad P14s se objevily nové procesory AMD Ryzen Pro, konkrétně modely 5 Pro 5650U a 7 Pro 5850U. Díky tomu nyní známe technické údaje nových čipů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala