reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Intel končí s barebone systémem NUC: mini PC budou vyrábět jiní

, , aktualita
Intel končí s barebone systémem NUC: mini PC budou vyrábět jiní
Intel se zbavuje mnoha svých různých částí a tou další, která se dočkala konce, jsou mini počítače Intel NUC. Známé barebony systémy od Intelu se tak stanou minulostí, alespoň v podání této společnosti.
Intel končí s barebone systémem NUC: mini PC budou vyrábět jiní
Další částí Intelu, která ukončí svou činnost, je ta věnující se barebone systémům Intel NUC (Next Unit of Compute). Společnost se rozhodla, že už do této divize společnosti nebude přímo investovat, což rovněž znamená, že malé počítače Intelu pomalu zmizí z trhu. To nicméně neznamená, že se s barebone systémy s procesory Intelu už nesetkáme. Nebude je ale vyrábět přímo Intel a o další rozvoj těchto systémů se tak postarají jiné firmy. Intel je bude nanejvýš podporovat v dalším rozvoji, ale těžko říci, co si pod tím představit.
 
Intel NUC 11 Pro
 
Zde připomeňme, že samotný Intel v březnu přišel s novým NUC 13 Pro, který obsahuje procesory Core 13. generace, přičemž nabídka začínala u 6jádrového Core i3-1315U (2P+4E) a končila až na 14jádrových Core i7-1370P (6P+8E). Ukončení dalšího rozvoje systému se nedotkne zbytku divizí Client Computing Group (CCG) a Network and Edge Computing (NEX). Další podobné počítače tak už budou pod taktovkou jiných výrobců, kteří budou muset přijít s vlastními řešeními. Konec systému Intel NUC tak bude znamenat uvolněný prostor pro konkurenci jako Zotac nebo ASRock.
 


reklama
reklama
reklama