www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí

Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
, , aktualita
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
K oblíbeným
reklama
Bylo by divné, kdyby očividně předčasný prodej procesorů Core i7-11700K v německém obchodě Mindfactory zůstal bez odezvy Intelu. Ten dosud jen částečně představil generaci Rocket Lake-S a konkrétně zmínil pouze model Core i9-11900K, čili v Německu se prodával procesor, který nebyl ani formálně představen, natož pak vypuštěn na trh. 
 
 
Intel nyní dává veřejnosti vědět, že bere ujednání s distributory a prodejci ohledně embarg na nové produkty velice vážně, zároveň ví o jistém prodejci, který prodával dosud nepředstavené produkty a chystá se učinit odpovídající opatření. Jaká konkrétně budou, to se asi ani nedozvíme (určitě ne oficiální cestou) a to pochopitelně závisí na podepsané dohodě. Zároveň Intel píše, že nemůže komentovat to, co dělají jednotliví prodejci. Firma je v neustálém kontaktu se svými partnery a obsah vedených diskuzí je důvěrný. 
 
Zajímavé je, že dle názoru zástupců obchodu Mindfactory bylo možné procesory Core i7-11700K již nabízet, takže je otázka zda jde o nějakou skulinku v ujednání, kterou obchod zkusil využít, o prostou chybu (možná distributora), anebo prostě o to, že se v Mindfactory na embargo z vysoka vybodli. 
 
Intel také serveru HardwareLuxx, který od něj získal i výše uvedené vyjádření, zároveň potvrdil, že procesory Rocket Lake-S se začnou prodávat 30. března v 15:00 našeho času. To zcela odpovídá starším zprávám, čili by mohlo platit i to, že 16. března (či o den dříve) budou představeny.
 
 
Server wccftech mezitím přišel s úplnými specifikacemi nových Core i9 a Core i7 (i5 bohužel ne). Ukazují se i konfigurace turba, dle nichž by právě Core i9 z generace RKL-S nemusela být zrovna populární procesory a právě Core i7-11700K by mohl být mnohem oblíbenější než Core i9-11900K, který se může pyšnit v podstatě jen taktem vyšším o 200 až 300 MHz a to ještě musí zapracovat Thermal Velocity Boost. Cenový rozdíl mezi těmito procesory má být přitom cca 120 eur. 
 
Zajímavý je také rozdíl v základní frekvenci, která je v případě jmenovaného Core i7 kupodivu o 100 MHz vyšší než u Core i9, takže si radši ještě počkejme na oficiálně zveřejněné specifikace, což by Intel mohl zvládnout snad právě v polovině března.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí
Společnost Neuralink Elona Muska se snaží vyvinout rozhraní, které umožní přenášet signály z mozku do různých zařízení. Má pomoci např. paralyzovaným lidem znovu ovládat své končetiny. Prozatím ale umožňuje opicím hrát hru Pong.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
9.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
TP-Link nabídne levné 2,5GbE a 10GbE přepínače TP-Link nabídne levné 2,5GbE a 10GbE přepínače
Chtělo by se říci spíše "relativně levné", neboť přepínač či switch může být pro někoho zboží, za něž je ochoten utratit nanejvýš pár stovek. Rychlý Ethernet ale není levný, i když 130 dolarů za 2,5GbE switch už není tak moc. 
9.4.2021, aktualita, Jan Vítek
Informace o půl miliardě účtů z LinkedIn jsou na prodej Informace o půl miliardě účtů z LinkedIn jsou na prodej
Facebook není v této době jediný, koho se týká další velký únik dat. Shodou okolností jde opět o cca půl miliardy uživatelských účtů, jejichž data jsou nyní k dispozici. Někdo se tak nyní snaží obohatit jejich prodejem. 
9.4.2021, aktualita, Jan Vítek
Intel použil MacBook Pro ve své nové reklamě na mobilní CPU Intel použil MacBook Pro ve své nové reklamě na mobilní CPU
Nedávno by se nad tím nikdo nepozastavil, ale nyní působí reklama Intelu na mobilní procesory Core, v níž se ukazuje MacBook Pro, poněkud komicky. A to zvláště ve světle nové reklamní kampaně Intelu. 
9.4.2021, aktualita, Jan Vítek2 komentáře