www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Rocket Lake-S nastoupí prý v březnu

Intel Rocket Lake-S nastoupí prý v březnu
, , aktualita
Intel by měl už v dohledné době několika měsíců opravdu vypustit na trh procesory Rocket Lake-S, pokud má vůbec pomýšlet na to, že v příštím roce se za nimi podívají také Alder Lake-S. Jak to tedy vypadá? 
K oblíbeným
reklama
Právě dnes jsme si v aktualitě o zpožděných serverových Ice Lake-SP připomněli procesory Rocket Lake-S a že je v jejich případě v poslední době ticho po pěšině. Jako na zavolání tu máme nové informace a především pak tu, že Rocket Lake-S máme očekávat v březnu příštího roku.
 
 
Dříve jsme měli za to, že Intel se chystá vypustit Rocket Lake-S na přelomu tohoto a nového roku a že je pravděpodobně uvede na CES 2021. Byla a stále tu je otázka, jak to Intel pojme a zda tyto procesory budou představovat celou generaci nahrazující dnešní Comet Lake-S, anebo ji jen doplní. V každém případě dnešní desky s LGA1200 a čipsety 400 Series by na Rocket Lake-S měly být připraveny, což nahrává právě té druhé možnosti, ale uvidíme. 
 
Dnes se tak dozvídáme, že Rocket Lake-S dle jisté nezveřejněné roadmap cílí na nástup během 10. týdne příštího roku, čili v průběhu března. To ovšem znamená, že přijdou téměř celý rok po Comet Lake-S a že lze jen těžko počítat s nástupem 10nm Alder Lake-S právě ještě v roce 2021. Ale uvidíme, vyloučeno to samozřejmě není. 
 
Rocket Lake-S budou sice stále ještě 14nm generace, ale už s pořádným závanem nových technologií v podobě procesorové architektury Cypress Cove, která poprvé po dlouhé řadě generací slibuje výrazně vyšší výkon na takt. Podstatně se změní také integrovaná GPU, která už mají být založena na architektuře Xe, i když nejspíše s omezeným počtem CU (32?). 
 
A i když mají být tyto procesory kompatibilní se 400 Series, Intelu nic nebrání vypustit i nové čipové sady a to by také měl plánovat, takže nejspíše přijdou 500 Series. To se dalo očekávat vzhledem ke zmatkům s podporou sběrnice PCIe 4.0, kterou už řada dnešních desek má technicky podporovat, ale díky nové verzi čipsetů a novým deskám bude lepší přehled. Ostatně výrobci desek by si nové modely jistě připravili i se starými čipsety. 
 
Co se týče samotných procesorů, ty by měly dosáhnout přinejlepším 8 jader s Hyperthreadingem při 125W TDP. Oproti Comet Lake to tak znamená o dvě jádra méně, takže bude velice zajímavé sledovat, zda se Intelu povede tento handicap vyrovnat právě pomocí vyššího IPC. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů