Intel se zlobí na výrobce základních desek

Intel se zlobí na výrobce základních desek
, , aktualita
Před pár dny společnost Asus (ale i jiné firmy) oznámila, že umožní snadné přetaktování procesorů řady K i na základních deskách založených na čipsetech Intel B85 Express a H87 Express. Dosud to přitom šlo pouze na dražších sadách řady Z...
K oblíbeným
reklama
Před pár dny společnost Asus (ale i jiné firmy) oznámila, že umožní snadné přetaktování procesorů řady K i na základních deskách založených na čipsetech Intel B85 Express a H87 Express. Dosud to přitom šlo pouze na dražších sadách řady Z a Intelu se tato nová možnost pochopitelně nelíbí. Sám sice přetaktování podporuje, ale jako obvykle z toho chce také něco mít, takže se obává poklesu prodejů dražších čipsetů Z a X s cenami 35 a 45 USD, a to ve prospěch sad B a H s cenami 25 a 35 USD.

Intel tak chce výrobcům základních desek zatnout tipec a dokončuje úpravu CPU mikrokódu, jenž procesory Haswell řady K umožní přetaktovat pomocí změny násobiče pouze na základních deskách Z87 Express. Intel ale má jeden problém, protože u již prodaných procesorů potřebuje mikrokód procesoru nějak dodatečně aktualizovat, což může učinit buď v podobě nově vydaného BIOSu nebo ho podstrčit v rámci Windows Update. Může tedy zatlačit na výrobce základních desek, aby nový mikrokód zahrnuli v budoucí aktualizaci, nebo osloví Microsoft, což už jednou udělal.

V prvém případě by ale takový Asus vypadal před zákazníky poněkud trapně, když by se rozhodl Intelu vyhovět, takže uvidíme, zda takové aktualizace od něj přijdou.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16 Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16
AMD vytvořilo svou technologii FidelityFX Super Resolution skutečně tak, aby mohla pracovat na co možná nejširším okruhu grafických čipů. Tomu odpovídá i to, že můžeme využít tzv. FP32 fallback, pokud není k dispozici nejvhodnější hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek