www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Tiger Lake by se mohly v obchodech objevit příští měsíc

Intel Tiger Lake by se mohly v obchodech objevit příští měsíc
, , aktualita
Víme, že Intel plánuje vypuštění procesorů Tiger Lake během léta, čili nástup během července je velice pravděpodobný a na to ukazuje i holandský prodejce CentralPoint, který zařadil do nabídky dva počítače vybavené novými procesory. 
K oblíbeným
reklama
Jde konkrétně o dva notebooky Acer Swift 5 (nyní už odkaz nefunguje), které mají být v prodeji od 27. července a nabídnout procesor Core i5-1135G7 či Core i7-1165G7, čili Tiger Lake-U. A krom toho to bude 16 GB operační paměti a 1TB SSD. 
 
 
Procesory Intel Tiger Lake-U dosud nebyly oficiálně představeny, a tak ani nevíme, v jakých všemožných verzích by se měly dostavit na trh a zda jich vůbec bude v tomto ohledu více ve srovnání s aktuálními Ice Lake-U. Budou ale rozhodně zajímavější vzhledem k vylepšené procesorové i grafické architektuře, čili Willow Cove a Xe. Očekává se přitom, že budou stále omezeny na maximální počet čtyř fyzických, ale výkonných jader, přesněji tedy v konfiguraci až 4C/8T. A grafika Xe teoreticky s až 96 EU by měla stačit i na hraní AAA titulů ve vysoké kvalitě
 
Stále ale nevíme, jaké takty se Intelu povedlo z vylepšeného 10nm procesu vyždímat, i když dosavadní zprávy o tom zněly vcelku pozitivně. Během následujícího měsíce by tak Intel snad měl své nové procesory sám představit, a odpovědět tím na všechny tyto otázky. Souboj pak svede s nejnovější mobilní generací firmy AMD, čili s APU Renoir, jež by také mohly být ještě dodatečně vylepšeny představením dalších modelů právě v reakci na Tiger Lake. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes
V posledních letech jsou deepfakes čím dál větším problémem. Společnost Adobe chce proti problému bojovat novým nástrojem, který bude součástí Photoshopu a Behance, nicméně nebude fungovat tak, jak bychom asi předpokládali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank
Canon představil pět nových ITS tiskáren. Ty mají velkoobjemové nádržky a velmi levný tisk. Nabídka novinek začíná u základní tiskárny Pixma G1420 a končí u multifunkce Pixma G3460 s připojením Wi-Fi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080 Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080
NVIDIA ve čtvrtek odpoledne vyšle na trh nové karty GeForce RTX 3070, z nichž by se mohl stát velký prodejní úspěch. Nabídnout totiž mají výkon plně srovnatelný s RTX 2080 Ti, a to s cenou 500 dolarů. Ale jak to bude s dostupností? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě
Sociální síť Facebook už před nějakou dobou spustila seznamku Dating. Dosud ale nebyla dostupná v Evropě, což se nyní mění. Přináší možnost seznámit se s různými lidmi za různými účely, ať už jde o nalezení lásky nebo jen parťáka na venčení psa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin
V letošním červnu se mluvilo o tom, že společnost PayPal zahrne do svých systémů i podporu kryptoměn. Tak se nyní skutečně děje, firma toto potvrzuje a už počátkem příštího roku by to mělo začít fungovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře