www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Tiger Lake by se mohly v obchodech objevit příští měsíc

Intel Tiger Lake by se mohly v obchodech objevit příští měsíc
, , aktualita
Víme, že Intel plánuje vypuštění procesorů Tiger Lake během léta, čili nástup během července je velice pravděpodobný a na to ukazuje i holandský prodejce CentralPoint, který zařadil do nabídky dva počítače vybavené novými procesory. 
K oblíbeným
reklama
Jde konkrétně o dva notebooky Acer Swift 5 (nyní už odkaz nefunguje), které mají být v prodeji od 27. července a nabídnout procesor Core i5-1135G7 či Core i7-1165G7, čili Tiger Lake-U. A krom toho to bude 16 GB operační paměti a 1TB SSD. 
 
 
Procesory Intel Tiger Lake-U dosud nebyly oficiálně představeny, a tak ani nevíme, v jakých všemožných verzích by se měly dostavit na trh a zda jich vůbec bude v tomto ohledu více ve srovnání s aktuálními Ice Lake-U. Budou ale rozhodně zajímavější vzhledem k vylepšené procesorové i grafické architektuře, čili Willow Cove a Xe. Očekává se přitom, že budou stále omezeny na maximální počet čtyř fyzických, ale výkonných jader, přesněji tedy v konfiguraci až 4C/8T. A grafika Xe teoreticky s až 96 EU by měla stačit i na hraní AAA titulů ve vysoké kvalitě
 
Stále ale nevíme, jaké takty se Intelu povedlo z vylepšeného 10nm procesu vyždímat, i když dosavadní zprávy o tom zněly vcelku pozitivně. Během následujícího měsíce by tak Intel snad měl své nové procesory sám představit, a odpovědět tím na všechny tyto otázky. Souboj pak svede s nejnovější mobilní generací firmy AMD, čili s APU Renoir, jež by také mohly být ještě dodatečně vylepšeny představením dalších modelů právě v reakci na Tiger Lake. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490 Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490
Už dobře víme, že desky se sadou Intel Z490 obecně podporují rozhraní PCIe 4.0, ovšem ne všechny a zcela jistě ne s procesory Comet Lake-S. Tato věc se chystá až pro Rocket Lake-S, přičemž Asus na tom ve srovnání s konkurencí není nejlépe.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy
European Southern Observatory a konkrétně její Very Large Telescope zachytil náhlé zmizení jinak velice jasné proměnné hvězdy v cizí galaxii. Ta nyní už prostě není vidět a jsou tu dvě hlavní teorie, proč tomu tak je.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů
Po společnosti Huawei se nyní Američané zaměřili na Inspur, kterážto další čínská společnost je bezpečně největším výrobcem serverů včetně AI systémů ve své domovině a celosvětově je pak třetí největší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv
V letech 2017 a 2018 se NVIDIA, a nejen ona, těšila z velkého zájmu těžařů kryptoměn o grafické karty. Investoři ji poté obvinili z toho, že záměrně podhodnocovala výdělky z tohoto segmentu, což se projevilo na pozdějších výdělcích.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Xiaomi vstoupilo na trh s OLED televizemi. Přivítejte Mi TV Lux Xiaomi vstoupilo na trh s OLED televizemi. Přivítejte Mi TV Lux
Xiaomi dnes oficiálně představilo svou první OLED TV, která zároveň otevírá novou řadu špičkových televizorů Mi TV Master Series. Zákazníky se snaží přesvědčit 65palcovým panelem se 120 Hz nebo HDMI 2.1. A jaká bude cena?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik