www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD

Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD
, , aktualita
Zpráva polského serveru PurePC o údajné dohodě mezi Intelem a NVIDIÍ, která by odřízla AMD od možnosti využívat jeho APU v noteboocích s výkonnými kartami GeForce, se pochopitelně ihned rozšířila. A přiměla také Intel k reakci. 
K oblíbeným
reklama
Dle serveru PurePC tak měla existovat před rokem mezi Intelem a NVIDIÍ dohoda, dle níž by bylo možné do notebooků s grafikami GeForce RTX 2070 a lepšími montovat pouze procesory Intel. Jisté je pouze to, že notebooky s APU od AMD a výkonnými GeForce RTX 2000 opravdu nikdy na trh nepřišly a to se vysvětlovalo tím, že Renoir mají k dispozici pro propojení s kartou jen osm linek PCIe 3.0. V praxi to sice představuje velice malou výkonnostní penalizaci, ale takové bylo jediné podané a možné vysvětlení, které ale nyní těžko obstojí, pokud se potvrdí, že i Cezanne mají opět jen osm linek PCIe 3.0 pro grafiku. Tuto generaci již přitom podpořila a doporučila i samotná NVIDIA. 
 
 
Bylo jasné, že tato zpráva se s největší pravděpodobností nikdy nepotvrdí, ale mohli jsme být zvědaví na to, zda vůbec přinese nějaké reakce dotyčných firem. A nyní prý skutečně přinesla, a to reakci samotného Intelu, který by logicky mohl být oním iniciátorem údajné dohody. 
 
Problém je však ten, že na ruském serveru Overclockers se odkazovanou zprávu už nedaří nalézt, neboť pod číslem daného článku se nyní již nachází jiný. A není jasné, kde bychom měli původní vyjádření Intelu hledat, pokud někde vůbec je, ostatně twitterový účet Intel Russia je mírně řečeno neaktualizovaný. Dle serveru HardwareTimes ale bylo vyjádření prosté a šlo o odmítnutí s tím, že Intel "ctí férové a upřímné obchodní metody". 
 
Nyní lze očekávat spíše to, že na celé nařčení z pera polského serveru PurePC se už spíše zapomene, nicméně Intel má svou historii pošpiněnou právě neférovými praktikami namířenými proti AMD, a to zvláště v době, kdy se snažil zachytit jeho nástup daný úspěšnou procesorovou architekturou. Jde o rok 2005 a ty následující, kdy rovněž Evropská komise obvinila Intel z toho, že výrobcům počítačů nabízel slevy za to, že si budou kupovat pouze jeho procesory a rovněž jim měl platit za odložení nebo rovnou zrušení chystaných produktů s procesory AMD.
 
Dále měl Intel i ve výběrových řízeních nabízet i serverové procesory pod cenou, přičemž EK celou věc zhodnotila slovy, že Intel zneužíval svého dominantního postavení k tomu, aby společnost AMD vyloučil z trhu s procesory x86. Zde můžeme najít celou historii o tomto tématu, v níž zdaleka nejde jen o výše uvedený příklad. Jde o celá dvě desetiletí plná obvinění především ze zneužívání dominantního postavení na trhu.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů