www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel vypouští do světa nové Haswell i Ivy Bridge

Intel vypouští do světa nové Haswell i Ivy Bridge
, , aktualita
I přes příchod nových procesorů Haswell neřekly starší Ivy Bridge poslední slovo a přichází v nových modelech. Nejde pouze o low-endové procesory, ale také o střední třídu v podobě procesorů Core i5, ovšem mezi novými modely jsou Ivy Bridge...
K oblíbeným
reklama
I přes příchod nových procesorů Haswell neřekly starší Ivy Bridge poslední slovo a přichází v nových modelech. Nejde pouze o low-endové procesory, ale také o střední třídu v podobě procesorů Core i5, ovšem mezi novými modely jsou Ivy Bridge již v menšině.

Mezi nejvýkonnější modely ale pochopitelně patří Haswell, a to konkrétně jeden Core i7 a dva Core i5. Model Core i7-4771 navíc patří přímo po bok modelu Core i7-4770K (test), čili nejvýkonnějšího desktopového modelu aktuální generace. Na rozdíl od něj ale bude mít o chlup pomalejší grafické jádro, což je zanedbatelná nevýhoda, a že nejde o model s označením K, tak tu nebude odemčený násobič. Cena je však o cca 20 USD nižší.

Dále tu máme dva procesory Core i5 Ivy Bridge, čili řady 3000, všechny nové procesory Core i3 patří mezi Haswell, stejně jako všechna nová Pentia, i když se svým označením zdánlivě patří mezi Ivy Bridge. Oba Celerony, by ale měly být opět Ivy Bridge.

Intel tak aktualizoval celou škálu svých desktopových procesorů od low-endových modelů za 42 USD po nejvýkonnější řadu s cenou nad 300 USD.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře