www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel XG310: serverová karta se čtyřmi GPU a 32 GB paměti

Intel XG310: serverová karta se čtyřmi GPU a 32 GB paměti
, , aktualita
Intel vysílá na trh novou kartu vyzbrojenou čtyřmi GPU. Jedná se o model XG310 označený také jako Server GPU, který je založen na čipech Xe-LP a celkově je vyzbrojen 32 GB paměti LPDDR4. K čemu může být dobrý?
K oblíbeným
reklama
Intel tak bohužel zatím v případě grafických produktů generace Xe nenabídl nic jiného než low-endové čipy Xe-LP a jejich variace, což platí i nyní. Karta XG310 je totiž založena právě na čtyřech GPU Xe-LP, o nichž víme, že jsou vybavena přinejlepším 96 EU a dnes mohou plnit pouze roli low-endu. Ostatně na to ukazuje i výbava paměti, která má sice dohromady 32 GB, ovšem jde o LPDDR4 a pochopitelně rozdělené na čtyři části. 
 
 
Renderovaný snímek, respektive placka s texturou, nám ukazuje rozmístění těchto čipů, které mají vedle sebe po čtyřech modulech LPDDR4 a propojeny budou potřebným PCIe můstkem, který se zřejmě nachází hned nad hlavním konektorem karty. 
 
 
K čemu ale tato karta bude? Dle Intelu je určena pro streamování multimédií a "Android cloud gaming". Intel tuto kartu považuje za jedno z prvních hardwarových zařízení, které přinese nástup jeho "XPU vize", jak nazývá budoucí využití smíšených akcelerátorů založených na CPU, GPU, FPGA či na jiných čipech. Do toho patří také nátroje oneAPI, jež byly ohlášeny už na SuperComputing 2019 a při příležitosti představení Aurory. Intel oneAPI umožní využití možností různého hardwaru a jeho instrukcí jako AVX512, DLBoost a jiných. 
 
Ovšem co ono androidové cloudové hraní? Zde nám Intel ukázal jeden příklad, v němž jedna karta Intel Server GPU (H3C XG310) může připravit streamy až 60 androidových her v rozlišení 720p při 30 FPS. Spolupracovat pak mohou až čtyři karty, čímž se počet streamů znásobí na 240 a Intel se chlubí, že oproti řešením NVIDIE nabízí výrazně nižší TCO, čili celkové pořizovací a provozní náklady. 
 
 
Intel také prozradil, že už má pro své nové karty dva velké odběratele, a to konkrétně Tencent Games a Ubitus.  
 
Zdroj: TZ Intel via VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu
Blue Origin je kosmická společnost, která v budoucnu plánuje dopravovat lidi do vesmíru. Nedávno tato firma provedla úspěšný testovací let s raketou New Shepard a vylepšenou verzí kabiny pro cestující.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář