www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel začal zákazníkům dodávat procesory Alder Lake-P

Intel začal zákazníkům dodávat procesory Alder Lake-P
, , aktualita
Gregory M Bryant ze společnosti Intel ohlásil, že k jejím zákazníkům už proudí první dodávky hotových procesorů Alder Lake-P, které budou určeny pro koncové produkty. Lze tak opravdu počítat s jejich nabídkou od začátku příštího roku. 
K oblíbeným
reklama
Alder Lake-P nastoupí na trh za procesory Tiger Lake-H, čili se nedá říci, že by šlo o tak velký skok, jaký Intel předvedl v případě desktopových Alder Lake-S. V každém případě jde rovněž o Core 12. generace, jen mobilní, které přitom nabídnou hybridní architekturu výkonných jader P (Golden Cove) a slabších E (Gracemont).
 
 
Ovšem oproti Alder Lake-S s až osmi jádry P i E tu bude v nejlepší konfiguraci šest jader P a osm E, k čemuž Intel nutí zřejmě především vysoké energetické nároky velkých jader. Máme tak alespoň vidinu toho, že v příští generaci Raptor Lake budou mít mobilní procesory plný počet osmi jader P, ale to samozřejmě není zaručeno. 
 
 
Zatím také známe pouze tři modely spadající do rodiny Alder Lake-P, a sice Core i9-12900HK, Core i7-12800H a Core i7-12700H, z nichž by snad všechny měly mít plnou konfiguraci 14 jader se 20 vlákny. Slabší procesory samozřejmě přijdou také, ale možná až časem podobně jako v případě desktopových modelů. 
 
Toto načasování také napovídá, že Intel představí mobilní Alder Lake-P a zbytek Alder Lake-S (plus čipsety) na začátku ledna na CES 2022. To by pak mělo znamenat, že budou představeny i grafické karty Arc Alchemist, a to přinejmenším v mobilních verzích, neboť právě ty budou určeny pro Alder Lake-P.
 
Uvidíme také, jak to bude s paměťmi DDR5 vzhledem k jejich aktuálnímu nedostatku v případě desktopových DIMM. Tento problém si ale pochopitelně budou muset vyřešit samotní výrobci notebooků, kteří ale mají vždy možnost využít starší DDR4 a DDR5 si nechat jen pro ty nejlepší a nejdražší modely. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple údajně vyvíjí bezdrátovou nabíječku i na větší vzdálenosti Apple údajně vyvíjí bezdrátovou nabíječku i na větší vzdálenosti
Proslýchá se, že Apple dále vyvíjí nové modely bezdrátových nabíječek a možná se dočkáme takové, která bude přeci jen schopná nabíjet více zařízení než MagSafe Duo. Hovoří se i o bezdrátovém nabíjení na dálku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
NASA brzy vypustí satelit IXPE: všímat si bude polarizace rentgenového záření NASA brzy vypustí satelit IXPE: všímat si bude polarizace rentgenového záření
Vedle mnohem populárnějšího Vesmírného teleskopu Jamese Webba a také nově vypuštěné mise DART se krčí IXPE, Imaging X-ray Polarimetry Explorer, který si ale rozhodně zaslouží pozornost. Na co se zaměří? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel by měl během příštích dní ohlásit své plány na expanzi v Evropě Intel by měl během příštích dní ohlásit své plány na expanzi v Evropě
Dle evropského komisaře Thierry Bretona bychom se měli už brzy dozvědět konkrétnější informace o tom, jaké plány má Intel na expanzi svých výrobních kapacit v Evropě. Ve hře je až téměř sto miliard dolarů investic. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gelsinger: vývoj 3nm a dalších procesů se povedlo urychlit Gelsinger: vývoj 3nm a dalších procesů se povedlo urychlit
Intel má z hlediska výrobních procesů co dohánět a dle Patricka Gelsingera se mu to daří dobře, a to dokonce až tak, že chystaný proces Intel 3 i další na něj navazující mají náskok oproti plánu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
USA chystají "antigrinchovský" zákon proti scalperským botům USA chystají "antigrinchovský" zákon proti scalperským botům
Problém se scalpery vyrostl do nebes především po nástupu nových GeForce Ampere, ale jde o všeobjímající téma týkající se v podstatě jakéhokoliv zboží, jehož je zrovna nedostatek, nebo o něž může být brzy velký zájem.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů