reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Intri
Už se těším, jen drobná blbůstka v předposledním odstavci: frekvence nemá kmitočet, frekvence = kmitočet.:­-­) Jde o stejné fyzikální veličiny, kmitočet je jen české slovo.
Odpovědět0  0
Na nic nenarážím a nevím, jestli jsi článek četl před nebo po úpavě, ale bylo napsáno ­"v České republice a na Moravě­". Tak jsem na to jenom trochu svérázně poukázal.;­-­) Ale určitě v tom nebyl záměr napadnout autora pro nenávist k Moravě nebo tak něco...
Odpovědět0  0
Skromný dotaz ­- ona Morava už nepatří do České republiky? Co jsem zase zaspal?
Odpovědět0  0
Zajímavé, začlo to u 7­" modelů, teď už je k dispozici i skoro 12­"... Za chvíli začneme říkat netbook i DTR stanicím.:­-)
Odpovědět0  0
Neberte si to osobně, ale už by fakt bylo načase, aby se lidi odpoutali od tři roky starých pomluv. Vista se neptá ani o jediný dotaz víc, než XP ­- stačí vypnout UAC. To znamená zrušit jedno zatržítko v nastavení uživatelských účtů, všeho všudy cca 4 klepnutí myši, tzn. práce na 10 sekund. V tom bych doopravdy neviděl problém.
Odpovědět0  0
Eclipse je, pokud se nepletu, nezávislý open­-source projekt. Sun vytvořil a dále vyvíjí prostředí NetBeans.
Odpovědět0  0
Prohlásil někdo, kdo s ­"administrátorskými­" edicemi Windows nikdy nepřišel do styku.
Odpovědět0  0
Aha, takže já si napíšu program pro linux, který se přihlásí jako root a bude zapisovat do citlivých částí linuxu, dejme tomu bude přepisovat konfigurační soubory k nepoznání. No tě pic, konfigurační soubory jsou normální texťáky, to mě podrž, ten linux je na pytel, jakýkoliv program mu může kompetně přepsat konfiguraci. To je vina OS!!!

Člověče, přemýšlej trochu... Je to chyba Nera, že přepisuje takto citlivou konfiguraci. Snad žádný jiný program na vypalování ­( ani cokoliv jiného, co balíky Nera nabízí ­) nemá takové problémy, což znamená, že je to doopravdy chyba Nera ­- Windows s tím nemá nic společného. Když prostě budeš rýpat do citlivých souborů jakéhokoliv operačního systému, můžeš ho poškodit. A je úplně šumák, jestli mluvíme o Windows, Solarisu nebo linuxu.
Odpovědět0  0
Jo, pomyslel jsem si totéž. Tohle bohužel dává tušit, že mezi hráči jsou spíš právě takoví ­"vymatlanci­", jak si je představuje společnost ­- prostě mladíci, kteří v hlavě mají hlavně ty hry a vzdělání jim nic neříká.
Odpovědět0  0
Hnus, hnus a nic než hnus... Firmy by fakt každého nejraději sedřely z každého desetníku... To nikomu, kdo na tomhle pracoval, nepřišlo nevhodné chtít po právě vyhozeném zaměstnanci zpět peníze, co mu byly vyplaceny?

Jinak ad nadpis: celkem bych uvítal, kdyby z nadpisů nad články SHW zmizla snaha o senzace ­- MS chce, dle článku, vrátit ČÁST odstupného, ne celé odstupné, jak dává tušit nadpis. V tom vidím rozdíl. Zásadní.
Odpovědět0  0
A tak, ona bývala doba, kdy si lidi mysleli, že 4 GB operační paměti je množství jak kráva, které není možné nikdy využít. A šup, roky pokročily a já jsem dneska pevně rozhodnutý, že nové PC bude mít 8 GB. Zatím jde spíš jen o tu filosofii takto velkých paměťových modulů. V normálních PC nemají pochopitelně využití, ale paměťová náročnost aplikací s časem stále poroste a doba, kdy tak velká paměť nebude na škodu, určitě není až tak moc daleko.
Odpovědět0  0
Jo, tohle bylo to první, co mě napadlo, když jsem viděl, že ten Crysis není jen video... To už VMWare plně podporuje DX9.0c?
Odpovědět0  0
S tím je holt potřeba se smířit, XP je staré 8 let ­( !!! ­) nikdo ho nebude podporovat donekonečna.
Odpovědět0  0
A servis? O něm jsou zprávy ­( já už ho naštěstí řešit nemusím, i když jsem si taky užil svoje ­), že se ještě zhoršil ­- pravda, před nějakým rokem jsem si nemyslel, že je to vůbec možné.
Odpovědět0  0
Lidi, mějte rozum... Nedovolte Aceru zaujmout vedoucí pozici, chtějte kvalitu, ne šrot, který se rozpadá už při pohledu na něj.
Odpovědět0  0
Intelu unikla roadmapa nebo ji Intel serveru dal? Myslím, že mezi těmi pojmy je celkem rozdíl.
Odpovědět0  0
Jo, bolesti hlavy­/očí můžu potvrdit ­( osobně teda bolesti očí ­). Po hodinovém filmu v IMAXu jsem prostě usoudil, že i když je to hezká podívaná, tohle fakt není technologie pro koukání na dvou a půl hodinové filmy nebo hraní her. Přijde mi to jako dobrý způsob, jak si zničit oči i bez ostrého nástroje...
Odpovědět0  0
...XP je možná vychvalovaný systém, ale srovnejte si Windows 2000 a XP. To bylo slávy, když nějaké XP s ­( dle mého názoru ­) infantilním grafickým rozhraním a dodnes nepříjemnými vlastnostmi ­( jako Ovládací panely, snaha o inteligenci, která vyústila pouze v nepředvídatelné chování apod. ­) přicházelo na trh. PC, které mělo XP, bylo prostě bomba. A co XP ­( nezapomeňme, že bez SP ­) tehdy přineslo oproti W2k?

Windows 7 se vydá pravděpodobně podobnou cestou. Jen s tím rozdílem, že jeho pozice je stížená tím, že už se holt nepíše rok 2001 a PC má doma o to více hub, které budou křičet, jak je Windows 7 k ničemu. Vsadil bych se ale, že kdyby XP vycházelo až v dnešní době a až teď nahrazovalo Windows 2000, bylo by na XP zrovna tolik nadávek.

Bohužel, z mého pohledu dneska oblíbenost není o schopnostech systému, ale o tom, jak si ho firma dokáže prosadit reklamami, a o tom, jak se k němu postaví valná většina ­"odborníků na slovo vzatých­", za které se dnes považuje téměř každý uživatel PC.
Odpovědět0  0
Na tom článku je taky vidět, že je jedno, jak gigantický zisk firma má ­- pokud klesne, okamžitě to odnesou lidi ­( ať už zaměstnanci nebo ti, kteří využívají služeb­/výrobků dané firmy ­). Z business pohledu pochopitelné, z etického vůbec.
Odpovědět0  0
A právě proto je Acer stále tak levný? Všichni výrobci hrozně předražují, zatímco přichází spásný Acer, Umax nebo třeba BenQ, který nikdy nemyslel na svůj zisk a snaží se svým zákazníkům přinést to nejlepší za co nejnižší cenu.

Hloupost, ne? Konkurence je dražší, ale má to hodně dobrý důvod. Jen ten důvod není vidět.
Odpovědět0  0
Ten výkon je moc fajn věc, ale notebook, potažmo jakýkoliv počítače, potřebuje víc, než načančané parametry. A o tom to je ­- Acer nic víc nabídnout nedokáže.
Odpovědět0  0
Z té asi vzhledem k výbavě padneme všichni na zadek. 8 GB DDR3 paměti cenu zvedne asi dost drasticky. A nejen to, pochopitelně, celkově to vypadá na hodně drahý stroj.
Odpovědět0  0
Jestli někdo chce kvalitní herní sestavu, nebude si ji kupovat ani od Aceru, ani od žádné jiné firmy ­- sestaví si ji sám.
Odpovědět0  0
To nehrozí. Střední školu lidi ještě pořád berou jako něco povinného, i když to povinné už není. Až teprve na vyšce se pozná, kdo to se studiem myslí vážně. Na vyšce už jsou všichni dospělí, nikdo tam na studenty nebere ohled ­- buď splní podmínky nebo papa. Na středních školách se to dá ještě celkem těžko, studenti tam ještě až tak moc sami nechápou, že jim ta škola fakt k něčemu bude. Spíš mi to přijde, že tam jsou tak nějak z automatiky, ne proto, že by opravdu sami pevně chtěli.
Odpovědět0  0
No jistě, Acer by jinak neměl čím zaujmout.:­-­) Jinak poznat na obrázku Logitech G11 asi není až tak velký problém.
Odpovědět0  0
No jo, když se soukromým školám platí 20 tisíc za půlrok ­( nebo rok, nevím jistě ­) na hlavu, není se pak čemu divit, že si můžou dovolit přenechat studentům 4 roky starý stroj za jednu kačku. Zvlášť, když školy dostávají ještě nějaké ty dotace z podpůrných programů a speciální nabídky od výrobců notebooků.

P.S.: Autor by si popravdě měl po sobě článek přečíst. Do druhé půlky se mu zakutálelo několik věk z půlky první.
Odpovědět0  0
To mi přijde celkem prosté ­- vezmou pár nejnáročnějších titulů na současném trhu, do PC osadí komponenty takové, aby to jelo třeba na středních detailech ­( a podobných nastaveních ­) a o řád vyšším rozlišení na 30 FPS a už mají v podstatě zajišťeno, že na těch 30 FPS to stopro pojede ­- když někdo namítne, řeknou, ať snížiš rozlišení na doporučované k dané sestavě a případně snížit detaily.
Odpovědět0  0
Samozřejmě tedy pokud nepočítám ty obrovské peníze, o které jim nepochybně jde na prvním místě. No jo, právničina a pirátsví, to nese dobře. Zajímalo by mě, čím by se tyto organizace živily, kdyby se jim fakt podařilo potlačit piráství.
Odpovědět0  0
BSA, OSA, MPAA... Všechno stejný hnus, kterému nedokáže dojít, že jejich metody jsou neefektivní a nikdy nepovedou ani ke zmírnění pirátsví... Zavřeli TorrentSpy, no a co? Jak to omezí uživatele torrentů? Budou si je akorát stahovat odjinud. MPAA nedosáhla absolutně ničeho.
Odpovědět0  0
To není nic těžkého, teoreticky tohle může dělat jakýkoliv vypalovací program... Prostě vypálit na disk další data. Ale k čemu by to bylo? Nanejvýš by to musel být virus, který by měl autorun, což by asi problém taky nebyl. Vtip je ale v realizaci ­- napsat podvodný vypalovací program? Za chvíli se to zjistí a nikdo ho nebude používat. Infikovat jiný vypalovací program a donutit jej, aby místo normálních dat na disk zapisoval sám sebe? Problém ­- znamenalo by to přepsat funkce vypalovacího programu, což není jednoduché, navíc by se na to přišlo už při prvné kontrole CD­/DVD... Vypálit virus s normálními daty? Dalo by se, ale zase problém s přepisováním fukcí vypalovacího programu a k tomu potíž s antiviry. Prostě tohle by přineslo příliš mnoho starostí a práce vzhledem k užitku.
Odpovědět0  0
Jo, taky mě napadlo, že jsou ty statistiky zcela ­"šokující­", když USB flashky skoro plně nahradily diskety.:­-­) Ale pravdou je, že dneska by člověk mohl víc čekat, že největší hrozbou je internet.
Odpovědět0  0
32b Os obvykle vidí alespoň dalších 1­/4 GB, což sice není mnoho, ale je to také využitelné místo. V dnešní době však není důvod v domácích PC 32b systém vynucovat, 64b systém poslouží stejně tak dobře + nabízí možnost neomezovat se operační pamětí.
Odpovědět0  0
Napadlo mě to, pravděpodobně by si tím výrobci ušetřili spoustu reklamací, kdy by se uživatelé vztekali, že jejich Pc má pouze 3 až 3,5 GB paměti, i když tam měli mít 4. Na druhou stranu, docela by mě zajímalo, proč se Acer bojí takových reklamací... Snad se nebojí, že by lidi začali věřit jeho negativní pověsti? Vysvětlení při reklamaci, že je to vlastnost, ne chyba, asi neuspokojí mnoho méně znalých uživatelů.

Otázka pak samozřejmě je, proč neinstalovat 4 GB paměti a zavést 64b OS, když se cena 32b a 64b verzí neliší.
Odpovědět0  0
No, to je otázka... souhlasím, že je to nesmysl, ale není to jen výstřelek Aceru ­- poslední dobou se objevují 3 GB paměti i v noteboocích. Nevidím sice jediný důvod neosadit rovnou 4 GB, ale to je problém firem.
Odpovědět0  0
Není cena vzhledem k tomu, jaký výkon to PC nabízí, trochu přemrštěná?
Odpovědět0  0
To ano, ale CZC tu klávesnici určitě neprodává za nižší cenu, než za jakou ji koupil. Což pak znamená snad jen to, že doporučené ceny Genius značně nadsazuje.
Odpovědět0  0
Pak pro změnu netuším, proč Genius uvádí mnohem vyšší ceny, než za jaké je skutečně prodává. Ale to už je jeho starost.
Odpovědět0  0
Odkud, prosím, čerpá SHW informace o cenách? CZC např. zobrazenou klávesnici nabízí o více než 3 stovky levněji, než jakou cenu uvádí SHW ­( http:­/­/www.czechcomputer.cz­/disc_doc­-PCA0C340E3322E6F3C12573B700482FC9.html?&all=1 ­). Myslím, že 30% cenový rozdíl není zanedbatelný, i když je pravda, že raději si tady přečtu vyšší cenu a v obchodě zjistím, že je mnohem levnější, než naopak.
Odpovědět0  0
No jo, fakt.:­-­) Mě nenapadlo si to přepočítat. Pak jo, pak by to mohl být fakt zajímavý panel. Otázkou nakonec zůstane jen ta cena a výkon grafických karet...
Odpovědět0  0
Toho rozlišení bych se asi trochu bál, především kvůli aplikacím, které pro takové rozlišení nejsou dělané. Jako například staré hry. Zdá se mi, že pro tak velké šířkové rozlišení je to výškové příliš malé.
Odpovědět0  0
Můj Acer samotný stál 32 tisíc Kč, v této cenové hladině si představuju střední třídu notebooků... Vrzal, byl měkký, méně výkonný, než by podle papírových parametrů měl být apod. Takto si ­"kvalitnější­" notebook osobně nepředstavuji.
Odpovědět0  0
Což ovšem opět poukazuje na zcela nulovou kvalitu výrobků Aceru.
Odpovědět0  0
Servis Acer určitě výborný nemá, já u nich díky našemu vadnému obchodnímu zákoníku reklamoval svůj notebook 7x. Po 6. reklamaci mi dali po dlouhých debatách nový kus a ani se neobtěžovali ho otestovat, než mi ho dali, protože hned první test, co jsem na tom notebooku vůbec provedl, odhalil nepřehlédnutelné chyby. Tak jsem reklamoval po sedmé, kdy jen a pouze díky známosti u prodejce, kde jsem notebook koupil, mi vrátili peníze ­( prodejce, nikoliv Acer, ten peníze za dva vadné notebooky, které mi dal, nikdy nevrátil ­).
Odpovědět0  0