Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jakub Marek

Vše od autora | Jen články a recenze
Demontáž TT - Pouze pro otrlé...

Demontáž TT - Pouze pro otrlé...

Potřebujete vyměnit nějakou součástku (displej, baterii, základní desku) v Tungstenu T či T2, ale nevíte, jak jej rozdělat? Nevadí, my to víme, my jsme to zkusili, a rádi vám to popíšeme. Pokud tedy zásadně nechcete dát přístroj do servisu a troufáte si na opravu sami, čtěte tento článek.
16.3.2004, Jakub Marek
Špendlíková fligna

Špendlíková fligna

O výrobě vlastních nabíjecích a synchronizačních kabelů k Palmům již bylo napsáno nepřeberné množství článků. Všechny počítají s tím, že máme k dispozici ten správný konektor. Jenže co když se dostaneme do situace, kdy sehnání zmíněného není myslitelné, nabíjecí kabel leží zapomenutý doma a my zcela nutně potřebujeme dobít vyčerpaný Palm, v němž máme veledůležitá data (například telefonní číslo té (krásné) slečny, se kterou jsme se včera seznámili a které jsme slíbili zavolat)? Budiž, konektor nemáme, můžeme si ale pomoci jinak. Jak?
25.2.2004, Jakub Marek
Láska přes Palm

Láska přes Palm

Není pochyb o tom, že handheldy společnosti palmOne patří s více než dvaceti šesti miliony celosvětově prodanými kusy k hlavnímu proudu v oblasti PDA. PalmOne je ovšem přesvědčena, že mnoho lidí si ani neuvědomuje, jakou důležitou roli její přístroje v životě člověka hrají. Kromě pomoci při organizování pracovních povinností slouží totiž často jako prostředky k vytváření milostných vztahů. Aby své tvrzení dokázala, učinila společnost palmOne s pomocí informačního serveru PalmInfocenter online průzkum na toto téma. Jaké jsou jeho výsledky?
18.2.2004, Jakub Marek
Sony jde cestou integrace

Sony jde cestou integrace

Společnost Sony neprezentovala na výstavě CES (Consumer Electronic Show) v Las Vegas pouze připravované typy handheldů Clié, ale také úplně nový koncept standarního programového vybavení svých PDA. Sony sází na integraci, a tak její Clié Organizer, který byl na CES představen ve stadiu prototypu, bude kromě spouštění aplikací zvládat také správu kontaktů, úkolů, událostí a poznámek a poradí si i s multimediálním obsahem.
23.1.2004, Jakub Marek
Kterak na síť s modrým zubem

Kterak na síť s modrým zubem

Bluetooth je technologie bezdrátového přenosu dat, určená hlavně pro komunikaci mezi přenosnými zařízeními. BT lze ale využít i jinak než jen ke spojení PDA s mobilním telefonem - můžete Váš Palm, pokud je to jeden z typů BT obsahujících, přesvědčit také ke komunikaci se stolním PC či notebookem, vybaveným BT adaptérem. A jestliže máte PC nebo notebook zapojené do sítě, můžete Palm učinit její součástí. Jak, to si dnes povíme...
19.1.2004, Jakub Marek
Je Palm spolehlivější než Pocket PC?

Je Palm spolehlivější než Pocket PC?

V prosincovém čísle amerického vydání magazínu PC World vyšly výsledky rozsáhlého uživatelského průzkumu spolehlivosti počítačů do dlaně. Z průzkumu vyplývá, že majitelé počítačů platformy Palm mají se svými přístroji méně problémů a jsou s nimi více spokojeni, než uživatelé platformy Pocket PC.
29.12.2003, Jakub Marek
HotSync tajemství zbavený, díl II.

HotSync tajemství zbavený, díl II.

V prvním dílu našeho povídání o HotSyncu jsme si přiblížili, jak vypadá proces synchronizace dat a podrobně jsme si popsali obsah uživatelské složky na PC. V dnešní druhé části se podíváme (byť velmi zjednodušeně) na zoubek conduitům - doplňkům HotSync Manageru, alternativním metodám přenosu dat mezi PC a Palmem a dalším užitečným věcem.
18.12.2003, Jakub Marek
HotSync tajemství zbavený, díl I.

HotSync tajemství zbavený, díl I.

Pro mnoho uživatelů Palmů je HotSync jakýsi tajemný proces, při kterém se záhadným a nepochopitelným způsobem sesynchronizuje jejich milovaný přístroj s (často méně milovaným) osobním počítačem. V tomto článku budou mít příležitost zjistit, že na HotSyncu není nic záhadného. Popíšeme si, k čemu při něm dochází a kde na disku PC najdeme obsah našeho Palmečka, jakož i mnoho jiných užitečných věcí. V dalším dílu si pak povíme pár slov o conduitech - doplňkách HotSyncu, o alternativních metodách výměny dat mezi Palmem a PC a nakonec o různém nastavení HotSync Manageru.
21.11.2003, Jakub Marek
Proč si nedat obrázek na pozadí?

Proč si nedat obrázek na pozadí?

Jestliže patříte k lidem, kteří se nespokojí s tradičním prostředím systému Palm OS a kteří zkouší všechny způsoby, jak jej změnit, určitě vás už napadlo, že by „nebylo od věci“ mít na pozadí nějaký ten obrázek. Proč ne, zkuste Backdrop GC.
12.4.2002, Jakub Marek
Konec Kodakova PalmPixu

Konec Kodakova PalmPixu

Kodak zastavuje výrobu a prodej digitálních fotoaparátů určených pro Palmy řady PalmPix
11.4.2002, Jakub Marek
S Tulákem na web

S Tulákem na web

Společnost Linux Labs vydala beta verzi barevného webového prohlížeče pro PalmOS Vagabond (česky tulák, potulný) s podporou cookies, SSL, WAP a mnoha dalších funkcí.
10.4.2002, Jakub Marek
Jak dobíjet akumulátor iPAQu přímo z kolébky ?

Jak dobíjet akumulátor iPAQu přímo z kolébky ?

Už jste se někdy pozastavili nad tím, proč vám vaše běžná kolébka nenabíjí iPAQ přímo z USB portu, jak je běžné u kolébek dokoupených samostatně? Tady je návod, jak ji k tomu pomocí malé úpravy přinutit.
5.2.2002, Jakub Marek

Co by nemělo chybět v Palm OS 5?

Již brzy se opona dosud halící vše o novém Palm OS 5 rozestoupí a ukáže se, které spekulace o jeho vlastnostech byly pravdivé a které byly jen zbožným přáním. Co by měl Palm OS nové generace určený pro zbrusu nové Palmy postavené kolem procesoru ARM (stejně jako PocketPC přístroje) nabízet?
1.2.2002, Jakub Marek
Chcete vědět, kde jste?

Chcete vědět, kde jste?

GPS integrované v autě bývá velice drahé, na rozdíl od samostatného přístroje. Někde mezi těmito dvěma póly stojí Compaq iPAQ Navigation System (iNS), který v Anglii koupíte za 999 liber (či dokonce za 499 liber, vlastníte-li již iPAQ řady 3000).
31.1.2002, Jakub Marek
iPAQovská microklávesnice

iPAQovská microklávesnice

Docela nedávno jsme psali o miniklávesničce pro Palmy m500 a m505. iPAQ Micro Keyboard je jí velmi podobná, tentokrát je však určena, jak ostatně název napovídá, pro handheldy iPAQ.
25.1.2002, Jakub Marek

Jak je na tom Palm v porovnání s Pocket PC? A co Linux?

Jaká asi bude budoucnost platformy Palm v porovnání s Pocket PC? Nebo snad zvítězí Linux? Vše nasvědčuje tomu, že hlavní slovo v příštích letech bude mít Pocket PC, částečně také díky microsoftí strategii .Net.
23.1.2002, Jakub Marek
Chybí vám klávesnice pro m500/505? Zkuste SnapNType T111

Chybí vám klávesnice pro m500/505? Zkuste SnapNType T111

SnapNType T111 je přídavná klávesnice pro Palmy m500 a m505. Připojuje se k jejich...
22.1.2002, Jakub Marek

Nová verze eBook Reader pro Palmy

Palm představil novou profesionální verzi svého eBook Readeru, programu pro čtenáře...
16.1.2002, Jakub Marek

Sjednocené porty Palmů

Společnost MidWest PCB představila adaptéry Universal Bridge, čímž vnesla pořádek do sériových portů handheldů Palm.
15.1.2002, Jakub Marek
Velká recenze: "Milášek" Clié PEG-N760C

Velká recenze: "Milášek" Clié PEG-N760C

Stříbrný PDA je hezký PDA. A když navíc umí přehrávat MP3ky či videa a zobrazovat obrázky v šestnáctibitové barevné hloubce při rozlišení 320x320 bodů, nebo když si na něm přečtete svou oblíbenou knihu, uloženou na paměťové kartě a zobrazenou krásnými hladkými písmenky, zamilujete si ho. Bezvýhradně? Možná ano, když už jste za něj dali tolik peněz.
14.1.2002, Jakub Marek

Neposílejte PDA do Ameriky ! Proč ? Kvůli antraxu !

Podle zprávy Reuters může systém proti antraxu, používaný americkou poštou, vážně poškodit paměť přenosných počítačů.
14.1.2002, Jakub Marek

Sony Clié T415 už jen za $250 USD

Sony snížila cenu svého handheldu Clié T415 z $299.99 USD na $250 USD. Žádný důvod k...
14.1.2002, Jakub Marek

Sony uvolňuje Palm Desktop pro XP

Společnost Sony uvolnila upravené verze aplikace Palm Desktop, které umožňují starším...
8.1.2002, Jakub Marek

Schrupněte si s Visorem v ruce

Stále více lidí využívá výhod krátkého odpoledního spánku např. mezi únavnými konferencemi či v odpočinkové místnosti na pracovišti. SpringBoard modul JETLOG 24x7 PowerNapping Module je určen právě pro tyto příležitosti - stará se o to, aby odpočívající neupadl do hlubokého spánku, což by mu místo osvěžení přineslo malátnost či bolení hlavy.
8.1.2002, Jakub Marek

Palm zveřejnil finanční zprávu za druhé čtvrtletí

Společnost Palm ohlásila finanční výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2002, končícího 30. listopadu. Celkově je oproti stejnému období minulého roku ze ztrátě, avšak oproti uplynulému čtvrtletí se již její příjmy zvyšují.
27.12.2001, Jakub Marek

Přehled SpringBoard modulů na českém trhu

Připravili jsme pro vás stručný přehled rozšiřujících SpringBoard modulů pro handheldy Visor, prodávaných v České republice.
25.12.2001, Jakub Marek

Texas Instruments bude vyrábět procesory pro Palmy

O přechodu platformy Palm na nový operační systém se hovoří již dlouho. Ačkoli se o novém systému zatím mnoho neví, některé údaje jsou už přeci jen známy, kromě jiného i to, že systém, označovaný jako Palm OS 5, poběží na procesorech ARM. Nyní už známe i výrobce budoucích procesorů pro Palmy - je jím společnost Texas Instruments.
24.12.2001, Jakub Marek

Do Pocket PC jen přes otisky prstů?

Otisků prstů se k jednoznačné identifikaci používá s úspěchem už nějakou dobu. Nápad využít otisku prstu k verifikaci oprávnění přístupu do operačního systému není nový, na trhu se můžeme setkat s různými snímači otisků, připojitelnými k počítači. Společnost Identix se však rozhodla zabezpečit také PDA s operačním systémem PocketPC.
21.12.2001, Jakub Marek

Ford hodlá implementovat Bluetooth do svých vozů

Bezdrátová technologie Bluetooth není zatím přese všechny přísliby příliš rozšířena. Zdá se však, že přišel konečně její čas; totéž si myslí i Ford, který touto technologií hodlá vybavit své vozy.
20.12.2001, Jakub Marek

Oko Visorovo

Máme tu další rozšiřující modul pro handheldy Handspring Visor - eyemodule2 je již druhá verze jednoduchého digitálního fotoaparátu do slotu SpringBoard.
19.12.2001, Jakub Marek