reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Jan Angelovič
"Dohled nad jaderným arzenálem­" ???

Tomu se nedá říct ani novinářská zkratka, to je prostě blbost. Nejsem angličtinář, takže tu svou interpretaci původní zprávy raději psát nebudu, ale každý si ji může přečíst a udělat si úsudek sám.

Ani by mě to nenapadlo zkoumat, ale logicky mě zarazilo, proč by dohled nad čímkoliv ­(včetně amerického jaderného arzenálu­) měl vyžadovat takový výkon. Snad jen kdyby je zajímalo, zda bude příští měsíc vhodné počasí pro vypouštění atovových hlavic. :­-­)

Každý si pod slovem ­"dohled­" asi představujeme něco jiného.
Odpovědět0  0
"při odběru větších množství se můžete těšit na slevy.­"

vyloženě se těším, ani nemůžui dospat :­-­)­))
Odpovědět0  0
Já bych byl rád za recenzi lowendových skříní TACENS http:­/­/www.tacens.com/
Odpovědět0  0
Četl jste ty ohlasy v diskusi na czechcomputer.cz? Dost síla.

Tento zdroj se vyrábí ve dvou variantách: s 24 pinovým hlavním konektorem vcelku a nebo s rozděleným ­(20+4­).

Zdroj je podle spec. ATX12V v 2.0, takže nemá ­-5V a nemusí tedy fungovat na něktrých starších deskách s 20 pinovým hlavním konektorem a to by mohl být případ něktrých lidí z té diskuse ­(a zřejmě i případ mé staré desky alespoň podle podpory Asrocku ­- ale pro jistotu to chci ještě otestovat­).

Ovšem ani s 24 pinovým konektorem na desce nemusíte mít ještě vyhráno. Zdroj skutečně po zapnutí jen na chvíli roztočí větráčky a usne. Problém je zřejmě na +12V1 větvi, pokud při startu není dostatečně zatížená, tak se zdroj vypne. Nejspíš to souvisí s PWR_OK testem a možná i s udávanou hodnotou minimálního proudu 1A, která je sice přesně dle doporučení, ale spousta zdrojů ji má nižší.

každopádně pokud tuto větev zatížím několika větráčky ­(jedno jestli připojenými na desku nebo přes konektor zdroje­), tak se počítač rozběhne. Potom je můžu klidně ztlumit regulátorem otáček. Nabízí se souvislost s absencí větráčku v samotném zdroji.

Každopádně mám naštěstí kamaráda který je opravdu guru přes zdroje ­(nepřeháním!­), tak až se u mě staví, tak dám vědět jak se věci mají doopravdy.
Odpovědět0  0
Já měl namysli otočení o 180 stupňů, jestli je jedno kterou pozici ze DVOU možných zvolím? A tím zubem jsem myslel jeden takový malý výsek v těle chladiče, cca pře dvě žebra.
Odpovědět0  0
Jak patří tenhle chladič na socket 754? Zkoumal jsem ho a vypadá vcelku souměrně, až na takový malý zub v žebrování. Jde mi o to zda patří konkrétní úchyt na konkrétní stranu socketu, nebo se to může otočit.
Odpovědět0  0
Nechápu co je na tom magického? Nemám nic proti růstu počtu zaměstnanců, pokud jde o zdravý růst, který má prokazatelný a odpovídající vliv na růst zisku. Ale samo o sobě to číslo nic nevypovídá.
Odpovědět0  0
Ta čelní maska je opravdu hnusná, navíc jsou dvířka prohnutá, takže nezbývá místo na knoflíky regulátoru otáček. Ty rychloupínací kolíčky jsou naprosto k ničemu.

Je to ale asi nejlevnější skříň, která standardně podporuje 120 mm větráček vpředu i v zadu.
Odpovědět0  0