Jan Dedek

Registrace založena: 1.8.2005
Počet příspěvků do diskuse (od 27.8.2003): 29 (zobrazit příspěvky)
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Redaktorem SHW: od června 2005

Autor se intenzivněji zajímá o počítače od roku 1997, kdy si poprvé pořídil své první vlastní dělo v ceně cca 50 000 Kč. V roce 2003 napsal svou první recenzi v oblasti optických mechanik (jednalo se o mechaniku LITE-ON LDW- 401S). Od této doby se pravidelně věnuje psaní recenzí zaměřených nejenom na optické mechaniky a vypalování, ale i například na barebone systémy či spotřební elektroniku. Autor začínal s recenzemi na serveru PCT a přes Computer Press se propracoval až ke Světu hardware a TV Freaku.

V roce 2000 zakončil studia na ČVUT Praha diplomem v oblasti Letadlová technika. Po ukončení studií začínal ve světoznáme firmě Aero Vodochody, která vyrábí bitevníky L-159, části vrtulníku Sikorski S-76, stíhače/bitevníku F/A-18 Hornet, atd. V současnosti působí v jedné větší české firmě, se 100% českým kapitálem, na pozici manažera kvality.

LG GGW-H20L: Blu-ray i HD DVD pod kapotou

LG GGW-H20L: Blu-ray i HD DVD pod kapotou

V současnosti jsou vody Blu-ray vypalovaček hodně stojaté. Novinek je málo, a proto se dnes podíváme na starší model LG GGW-H20L, tedy Blu-ray vypalovačku, která si poradí i se čtením HD DVD médií a navíc podporuje technologii LightScribe.
11.6.2008, recenze, Jan Dedek7 komentářů
Sony DVP-FX850: přítulný DVD společník

Sony DVP-FX850: přítulný DVD společník

V dnešním testu se podíváme na přenosný DVD přehrávač Sony DVD-FX850. Přenosný znamená, že si ho můžete vzít s sebou kamkoli, třeba na dovolenou k moři, nebo se na něj můžete dívat doma v posteli, zkrátka mobilita především. I když je Sony přenosný model, projde stejným testováním jako ty stolní.
26.5.2008, odkaz, Jan Dedek
MVIX MX-780HD: multimédia v kompaktním balení

MVIX MX-780HD: multimédia v kompaktním balení

Dnes se podíváme na zoubek multimediálnímu přehrávači Mvix MX-780HD Wireless Multimedia Player. Z názvu lze vydedukovat, že přehrávač si poradí s HD videem a podporuje rozhraní Wi-Fi pro přenos videa do TV. To ale není zdaleka vše. V recenzi se dozvíte, že některé funkce jsou skutečně zajímavé.
13.5.2008, odkaz, Jan Dedek
Netgear EVA8000: jak na multimédia v obýváku?

Netgear EVA8000: jak na multimédia v obýváku?

Rádi byste si přehrávali média uložená v PC na TV i bez toho, abyste z nich museli vytvořit přehratelný disk pro DVD přehrávač nebo rekordér? Přehrávač EVA8000 streamuje filmy, videa, hudbu, internetová rádia a videa nebo fotografie z vašeho PC zapojeného v síti přímo do TV, dokonce i do HDTV.
18.4.2008, odkaz, Jan Dedek
Optiarc AD-7191A - vypalujeme dvacetirychlostně

Optiarc AD-7191A - vypalujeme dvacetirychlostně

Po delší době se podíváme na zoubek DVD vypalovačce. Dnešní testovaná vypalovačka Optiarc AD-7191A je vybavena starším rozhraním PATA, a je tedy určena převážně do starších počítačů. Říkáte si, že výroba vypalovaček s tímto rozhraním nemá smysl, ale není to pravda, je mnoho uživatelů, kteří jiné rozhraní v počítači nemají a chtějí zkusit a mít nejnovější technologie, právě pro tyto uživatele je dnes testovaná vypalovačka určena.
21.12.2007, recenze, Jan Dedek3 komentáře
Trojice DVD rekordérů: Orava, Panasonic, Sony

Trojice DVD rekordérů: Orava, Panasonic, Sony

Dnes se zaměříme na DVD rekordéry značek Orava, Panasonic a Sony. Samotné rekordéry jsou však na ústupu a ani výrobci už o jejich výrobu a propagaci nemají moc velký zájem. Uživatel si buď koupí pouze přehrávač a pokud chce i něco nahrávat, pořídí si raději HDD/DVD rekordér (s pevným diskem).
17.9.2007, odkaz, Jan Dedek
Srovnávací test 13 DVD přehrávačů

Srovnávací test 13 DVD přehrávačů

Na trhu je dnes velký výběr DVD přístrojů všeho druhu. Předtím, než si pořídíte nový DVD přehrávač, je třeba pečlivě vybírat. S výběrem DVD přehrávačů vám může pomoci tento srovnávací test, kterého se zúčastnily přehrávače značek Daewoo (3x), LG, Manta, Orava, Samsung, Sencor (4x) a Toshiba.
20.8.2007, odkaz, Jan Dedek
HDD/DVD rekordér LG RH278H-P2L

HDD/DVD rekordér LG RH278H-P2L

DVD přehrávače jsou již poměrně dlouho standardem a je jimi vybaveno množství domácností, v obslasti záznamu tomu tak ještě dlouho nebude. Zařízení, která by nahradila videorekordéry, tu už existují. Jsou to HDD/DVD rekordéry, ale stále je mnoho faktorů, které jim brání v masovějším rozšíření.
18.6.2007, odkaz, Jan Dedek
Průvodce vypalováním - Svět DVD 2. část

Průvodce vypalováním - Svět DVD 2. část

Kvapem se blíží doba, kdy v současnosti nejpoužívanější optické disky, tedy DVD, budou pomalu vytlačovány disky Blu-ray a HD DVD. Ještě než se tak stane, provedeme si menší shrnutí, abychom věděli, jaké disky to vlastně chtějí disky vypalované modrofialovým laserem nahradit. Tento díl bude zaměřen na disky Blu-ray a HD DVD a závěrem si také předvedeme jejich vzájemné srovnání.
16.5.2007, článek, Jan Dedek12 komentářů
Průvodce vypalováním - Svět DVD 1. část

Průvodce vypalováním - Svět DVD 1. část

Kvapem se blíží doba, kdy v současnosti nejpoužívanější optické disky, tedy DVD, budou pomalu vytlačovány disky Blu-Ray a HD DVD. Ještě než se tak stane, provedeme si menší shrnutí, abychom věděli, jaké disky to vlastně chtějí disky vypalované modrofialovým laserem nahradit. V prvním dílu se podíváme na disky DVD, druhý díl bude zaměřen na disky Blu-Ray a HD DVD a závěrem si také předvedeme jejich vzájemné srovnání.
15.5.2007, článek, Jan Dedek16 komentářů
LG GSA-H30N - novinka se SATA rozhraním

LG GSA-H30N - novinka se SATA rozhraním

V poslední recenzi jste si mohli přečíst o vypalovačce Samsung s podporou SATA. Dnešním článkem budeme pokračovat v tomto směru a představíme si další SATA vypalovačku, a to LG GSA-H30N. LG patří mezi nejpopulářnější značky vypalovaček a tak nesmí zůstat stranou. Jak je u LG zvykem, má vypalovačka přívlastek Super Multi a podporuje tedy všechny tři formáty DVD. Předem musím říct, že některé výsledky jsou opravdu vynikající, ale více už v samotném článku.
21.3.2007, recenze, Jan Dedek24 komentářů
SATA s LightScribe v podání Samsungu SH-S183L

SATA s LightScribe v podání Samsungu SH-S183L

A je to tady! Poslední dobou se v obchodech s počítačovými komponenty začínají objevovat vypalovačky DVD s rozhraním SATA. Tento stav měl nastat sice už před rokem, ale nestěžujme si a buďme rádi, že jsme se vypalovaček SATA konečně dočkali ve větším měřítku. S novými SATA modely přišli všichni velcí výrobci, respektive značky, mezi které patří Lite-On, LG, ASUS, NEC (Optiarc) a další. Dnes, jak už bylo řečeno v titulku, se podíváme na značku Samsung.
2.2.2007, recenze, Jan Dedek49 komentářů
Panasonic - jedna z prvních vypalovaček Blu-ray na trhu

Panasonic - jedna z prvních vypalovaček Blu-ray na trhu

Už je to nějaký čas, co jsme zde recenzovali vypalovačku DVD. U klasických vypalovaček není pomalu už co recenzovat. Jednou za čas se objeví kousek, který umí zápis až 20x, ale to je vše; novinek je pomálu. Protože se ale na trhu začaly objevovat vypalovačky Blu-ray, tak se dnes na jednu podíváme. Předmětem článku bude mimo jiné také srovnání se současnými vypalovačkami .
21.11.2006, recenze, Jan Dedek24 komentářů
Průvodce vypalováním - metody zápisu a čtení

Průvodce vypalováním - metody zápisu a čtení

V dnešním článku se podíváme na metody a způsoby zápisu, ale i čtení disků CD a DVD. Článek bude zaměřen převážně na média DVD, protože CD jsou dnes už na ústupu. Blíže si něco povíme i o souborových systémech používaných disky CD a DVD, stranou nezůstanou ani tipy pro jejich použití. Více se už dozvíte v následujících kapitolách.
7.9.2006, článek, Jan Dedek14 komentářů
SONY AW-G170A-EN, horká novinka na trhu

SONY AW-G170A-EN, horká novinka na trhu

Před příchodem HD-DVD a BluRay se doslova roztrhl pytel s klasickými DVD vypalovačkami umějícími vypalovat 18x na jednovrstvá média, 12x na DVD-RAM a 8x na dvouvrstvá média. Mezi takové patří i dnes recenzovaná SONY AW-G170A-EN. Mimoto je dnešní recenze zajímavá i tím, že tato vypalovačka se dostává na pulty právě v těchto dnech a recenzi ještě nikde jinde nenaleznete.
28.8.2006, recenze, Jan Dedek8 komentářů
Samsung SH-S182D - pálíme DVD±R 18x

Samsung SH-S182D - pálíme DVD±R 18x

Už 1.dubna 2004 byla vytvořena společnost TSST (Toshiba Samsung Storage Technology). 51 % patří Toshibě, jež do ní vložila know-how, zbylá procenta drží Samsung, jehož vkladem byly marketingové náležitosti. Protože je v současnosti TSST jedním z lídrů na trhu s optickými mechanikami, podíváme se na nejnovější model s 18x zápisem na jednovrstvá DVD+R a DVD-R.
1.8.2006, recenze, Jan Dedek19 komentářů
LG GSA-H20L s podporou LightScribe verze 1.2?

LG GSA-H20L s podporou LightScribe verze 1.2?

Minulý týden jste si mohli přečíst článek o technologii LightScribe, jenž byl vytvořen s pomocí vypalovačky LG GSA-H20L. Když už byla tato mechanika k dispozici, proč o ní nenapsat recenzi? V dnešním článku se proto na ni podíváme a ukážeme si, co kromě LightScribe dokáže. V prvé řadě, jak je u LG zvykem, má přívlastek Super Multi a podporuje tedy všechny tři formáty DVD. Co nabídne dalšího se dozvíte dále.
25.5.2006, recenze, Jan Dedek36 komentářů
Průvodce vypalováním - LightScribe

Průvodce vypalováním - LightScribe

Je to asi měsíc zpět, co jsme se podívali na zoubek technologii LabelFlash. Dnes se podíváme na jejího konkurenta, a to technologii LightScribe. Tato technologie je rozšířenější než LabelFlash, respektive seženete více vypalovaček, které ji podporují. V dnešním článku se podíváme trochu do historie, povíme si co budeme potřebovat k úspěšnému vytvoření popisku a nebude chybět ani pár testů. Aktualizováno.
15.5.2006, článek, Jan Dedek46 komentářů
Průvodce vypalováním - LabelFlash

Průvodce vypalováním - LabelFlash

Před nedávnem zde byla uvedena recenze vypalovačky NEC, která podporuje technologii LabelFlash, proto si dnes i díky této vypalovačce řekneme několik detailů o této technologii. Dozvíte se mimo jiné jak tuto technologii používat v praxi a provedeme si také její srovnání s další technologií popisu disků - LightScribe.
5.4.2006, článek, Jan Dedek42 komentářů
NEC ND-4551: DVD-RAM, LabelFlash a kvalita

NEC ND-4551: DVD-RAM, LabelFlash a kvalita

Protože jsme ještě nerecenzovali vypalovačku s podporou technologie LabelFlash, tak to dnes napravujeme. I když už se na našem trhu objevuje model ND-4571A, my se podíváme na jeho staršího bratříčka NEC ND-4551A. Tak jako ostatní výrobci začlenil NEC do této vypalovačky podporu zápisu DVD-RAM, LabelFlash už je jen taková třešnička na dortu. A jak všechny tyto technologie pracují v praxi se dozvíte v tomto článku.
28.3.2006, recenze, Jan Dedek44 komentářů
Lite-ON SHM-165P6S s podporou DVD-RAM

Lite-ON SHM-165P6S s podporou DVD-RAM

Už velmi dlouho jsme zde neměli recenzi vypalovačky Lite-ON. Pro dnešní recenzi byl vybrán model s podporou zápisu médií DVD-RAM, a to proto, že podpora DVD-RAM je v Evropě stále častěji vyžadována. Na našem trhu byly až do prosince loňského roku k dostání vypalovačky s podporou DVD-RAM pouze od firmy LG. Ke konci roku ale začaly LG následovat další výrobci vypalovaček a Lite-ON byl mezi nimi.
22.2.2006, recenze, Jan Dedek20 komentářů
BenQ DW1640, maskovaná DVD-R DL vypalovačka

BenQ DW1640, maskovaná DVD-R DL vypalovačka

Proč takový titulek článku? BenQ totiž nikde neuvádí, že vypalovačka podporuje vypalování na média DVD-R DL, na krabici, v manuálu ani uvnitř nenajdete zmínku o discích DVD-R DL. Jedinou zmínku najdete na webových stránkách BenQ, kde je zápis uveden ve specifikacích. Ještě dříve, než se na tuto skutečnost podíváme v recenzi, uvedu, že BenQ zapisuje na média DVD-R DL bez problémů.
3.11.2005, recenze, Jan Dedek18 komentářů
LG GSA-4167B, další v řadě DVD-R DL vypalovaček

LG GSA-4167B, další v řadě DVD-R DL vypalovaček

Na trh dorazil nový model od LG, sice stále nepodporuje LightScribe, jak už bylo mnohokrát proklamováno, ale alespoň podporuje zápis na disky DVD-R DL a to hned čtyřrychlostně. Díky tomu, že na našem trhu jsou tato média k dostání, ukážeme si jak si s nimi LG poradí. Nezapomeneme ani na další testy, ale nejdříve si vypalovačku pěkně rozebereme. Tak s chutí do toho.
28.9.2005, recenze, Jan Dedek218 komentářů
FOX Cube-X Limited - barebone s nevídaným výkonem

FOX Cube-X Limited - barebone s nevídaným výkonem

Dnes si představíme limitovanou sérii upraveného barebone Shuttle XPC SN95G5V2. Úprava je provedena firmou FOX Computers, kde barebone napěchovali až po střechu výkonnými komponenty, jako je grafická karta MSI NX6800LE nebo paměti Mushkin.
21.9.2005, recenze, Jan Dedek81 komentářů
Plextor PX-740A se srdcem od BENQ

Plextor PX-740A se srdcem od BENQ

Už je to nějaký ten pátek, co je Plextor PX-740A na trhu, přesto se mi tahle vypalovačka dostala pod ruku až teď. Tento model je výjimečný a to tím, že v mu pod kapotou tepe srdce od BENQ. Co vedlo Plextor sáhnout po základu z jiné než vlastní stáje a jaká je kvalita tohoto modelu si ukážeme v následující recenzi.
1.8.2005, recenze, Jan Dedek26 komentářů