Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Jan Dedek
Ta skříň už není aktuální, na obrázku je Soltec 3702.
Jinak pro mATX mám následující skříň:
https:­/­/www.svethardware.cz­/art_doc­-CB3369D07653F3DCC12572CF004EFB6E.html , je rok stará a trochu upravená, pokud by měl někdo zájem, tak mi napište na email.
Odpovědět0  0
Na ploše pravé tlačítko myši ­- vlastnosti ­- záložka Nastavení ­- tlačítko Upřesnit ­- záložka Správa barev ­- tlačítko Přidat. Pak už stačí jenom vybrat příslušný profil.
Odpovědět0  0
Průvodce vypalováním proto, že do téhle oblasti nepatří jen samotný proces vypalování, ale i věci kolem. A jmenuje se to tak také proto, že tento článek patří do série výkladových článků pojednávajících spíše o teorii, tuším, že je už čtvrtý v řadě. Díky za komentáře.
Odpovědět0  0
Děkuji. Takhle z fleku to nevím a zatím jsem to neporovnával, ale asi by nebyl problém zařadit porovnání do další recenze, zatím se to dá zjistit projitím recenzí mnou recenzovaných vypalovaček.
Odpovědět0  0
Tuhle věc vůbec neřeším, na okraji disku bývá vždy nejhorší kvalita, a to díky technologii výroby samotného disku. Vypalovačky mívají s kvalitou problémy právě na onom okraji ­(4GB a výše­) a když se dostanete za okraj o nějakých 200 až 300 MB tak v tom nevidím žádný přínos, naopak můžete jinak kvalitně vypálené DVD poškodit a to nemluvím o případném poškození samotné vypalovačky.
Odpovědět0  0
Na převodníky se dnes u nových mechanik nehraje, když je dnes mechanika s rozhaním SATA tak je to implementováno přímo v čipu. Krásně je to vidět třeba na Samsungu S­-182, který má čip MT1898E ­(PATA­) a S­-183 s čipem MT1899LE ­(SATA­). Pro SATA je nový čip, ale umí prakticky to samé co ten starý pro PATA.
Odpovědět0  0
Ledka je skutečně zelená, na fotce je průhledná a ne modrá. Načítání je opravdu pomalejší ale není to zas taková tragédie. Osobně považuji GSA­-4167 za jednu z těch horších od LG, ale pokud s ní nemáte problémy tak proč měnit. Instalace bez problémů na zmíněné desce, nechtělo to nic, prostě připojíte a jede to.
Odpovědět0  0
Také jsem podlehl a pořídil si Samsung 250GB 8MBcache jako systémový disk, ale už to nikdy více neudělám a až si pořídím nový bude tenhle jen na data. Uvedu pár věcí ze života, co mě na Samsungu vytáčí a srovnání uvedu vůči Maxtoru Diamond Max10 160GB 8MBcache

1. Při vypnutí proudu a spadnutí počítače systém hodně dlouho nabíhá, u Maxtoru se to nedělo

2. Při záloze systému pomocí TrueImage z Maxtora a přenesení na Samsung systém nikdy nenaběhne, musí se provést čistá instalace. Naopak to funguje bez problémů, systém nainstalovaný na Samsung přenesete na Maxtor a ten naběhne bez problémů.

3. Samsung jsem také kupoval kvůli tichu a teplotě, je pravda, že oproti Maxtoru je nepatrně tišší, ale chladnější ani náhodou.

4. Nevím jak to bude se životností a chybovostí tohoto disku do budoucna, asi ne moc růžově. Koukněte se do programu Everest na SMART hodnoty u disku a zaměřte se na položku ­"Hardware ECC Recovered­" u Samsungu jsem ještě neviděl číslo pod milion, ale většinou je to kolem 3 miliónů, tolik korekcí chyb při každém startu , to je opravdu síla. Ten Maxtor se pohybuje v desítkách, nejvyšší počet byl kolem 300 a tomu říkám rozdíl.
Odpovědět0  0
Uvádět kvalitu při nižších rychlostech je celkem zbytečné, alespoň pro kvalitní média, rozdíly v kvalitě jsou zanedbatelné mezi 16x a 8x, pokud dopadne 18x na výbornou, jsou na tom podobně i nižší rychlosti. V našem případě dopadlo nejhůře DVD­-R, ale kvalita je taková, že ho přečtete kdekoli, tak nevím proč řešit nižší rychlosti vypalování, pokud se někomu nelíbí 18x použije 16x, ale nevidím jediný důvod pro použití nižších rychlostí, tedy pokud někdo nemá doma zásobu DVD certifikovaných pro nižší rychlosti:­-­).
Odpovědět0  0
Instaloval jsem na test čistý systém na ATA disk a instalovalo se z CD z tohoto SATA Samsungu, takže v této konfiguraci to žádné ovladače nechtělo.
Odpovědět0  0
1. Lead­-in a Lead­-out jsou místa na disku, podle kterých např. mechanika DVD pozná kde disk začíná a kde končí. Lead­-in je prakticky otevírací oblast disku a Lead­-out uzavírací. Ty uzavírací a otevírací bloky u multisession jsou velmi podobné L­-I a L­-O.

2. Kdyby se vypalovalo za stále stejných podmínek, tak stopy nejsou na CD vidět, jsou vidět jen proto, že při každém vypalování se podmínky trochu liší a tím pádem má každá vypálená stopa jiný odstín.

3. Při tomto způsobu zápisu vypalovačka zapíše kromě dat navíc ­"prázdnou předpřipravenou oblast­" ­(rezervovaný fragment­). Při dalším použití disku se do této oblasti dá zapisovat a po uzavření se disk jeví jako DAO ­(lepší kompatibilita se stolními DVD přehrávači­). Lze použít jen u souborového systému UDF.

4. Bajty následují přímo za sebou, ale může dojít k přerušení vypalování ­(přerušení neznamená, že se vytvoří jakási mezera­), po vypálení se ale disk jeví, jako kdyby byl vypálen najednou.
Odpovědět0  0
Tak jako v jiných továrnách tak i v továrně LG lze narazit na vadnou mechaniku,v našem případě se to stalo, tak proč článek nezveřejnit, aby bylo vidět jak se vadný kus může chovat. Někomu to například může pomoci s reklamací.
Odpovědět0  0
My jsme nepředpokládali, že je vadná, to se ukázalo až na konci testu, protože kvalita zápisu se testuje jako poslední a jak jsem říkal, do té doby bylo vše v pořádku.
Odpovědět0  0
Stačí si pozorně přečíst článek!
Odpovědět0  0
Díky za zajímavý postřeh, ovladače LS extended ze stránek LightScribe nebyly použity, popisky byly vytvořeny se standardními ovladači. Pokusím se doplnit do testu jak vypadá popisek vypálený s tímto ovladačem. Protože na uvedené stránce uvádějí zachování času, bude zřejmě zvýšena pouze energie laseru, což by nemuselo dělat dobře CD ale DVD by to nemělo vadit.
Odpovědět0  0
No u CD to tak je, lepidlo poskozuje vrstvu do ktere se zapisuje ­(u DVD to neplati­), ale to neni jediny problem vetsi problem je to, ze se samolepka chova na disku jako bimetal, tzn. casem se disk prohne tak ze neni citelny a ani korekce nastaveni laseroveho paprsku s tim nic neudelaji. I v tomto pripade je to problem zejmena CD u DVD se to stava v mensi mire, protoze je slepeno ze dvou kotoucku a tato konstrukce tento problem castecne eliminuje.
Odpovědět0  0
Jak jsem psal, na horní stranu, tedy do vrstvy urcene primo pro LF jsou popisy medii opravdu dobre viditelne, ale pouze kdyz to neni fotka, kdyz pouzijete nejake obrazky ve 256 barvach vypada to dost dobre, jinak ne a do datove strany fotky nevypalujte v zadnem pripade, 256 barevne obrazky take nevypadaji moc dobre, jedine co je trosku lepe videt je text. Kdyz disk vezmu na skener, tak vypada lepe nez ho skutecne vidite, od fotaku je to podobne jak kdyz se divate okem. Ale skusim to jeste oskenovat a vysledky do clanku pridat.
Odpovědět0  0
Třeba kvalita zápisu na DVD­-R DL je jedním z důvodů, další může být kvalita zápisu na DVD+R DL 2,4x při overspeedu 4x či 8x. Pak to může být třeba konstrukce mechaniky, Lite­-ONy mají poměrně hodně vyklající se plotnu a když už mají něco za sebou, mají někdy problémy s roztáčením disků ­(disk prokluzuje­), ono by se toho našlo víc, ale neznamená to, že Lite­-ON nejsou skvělé vypalovačky.
Odpovědět0  0
Je to uvedeno v recenzi, stačí jí číst pozorně!
Odpovědět0  0
Hodnoceno bylo na Lite­-ONu SOHW­-1633, ale i tak lze hodnotit disk se 7 PIF jako vynikající, protože jejich výskyt je minimální a není v bloku. Jinak vypalovačka Lite­-ON SHM­-165P6S je novější a má lepší korekční a čtecí schopnosti než SOHW­-1633, je to uvedeno i v recenzi na Lite­-ON SHM­-165P6S zde uvedené asi měsíc zpět­(22.2.2006­). A protože jsem měl obě mechaniky v ruce mohu říct, že NEC je jednoznačně lepší, ale když má člověk doma Lite­-ON SHM­-165P6S je jasné, že vypalovačku nebude bez závažného důvodu možná rok i déle měnit.
Odpovědět0  0
Díky opraveno.
Odpovědět0  0
Bohužel nevím, nezkoušel jsem.
Odpovědět0  0
Osobně bych si nekoupil ani jednu :­-­) i když už mám doma několikátého Lite­-Ona. Mým favoritem je LG GSA­-2166­(4164,4166­), NEC ND­-4551 a jsem zvědavý na Lite­-On SHM­-165H6S až se k nám dostane.
Ohledně srovnání mezi Lite­-Onem SHM­-165P6S a LG GSA­-4167 stojím spíše na straně Lite­-Onu. LG GSA­-4167 považuji za jeden z méně povedených modelů, u LG nejvýše stavím GSA­-4160­(5160­) a GSA­-2166­(4164, 4166­). Z Lite­-Onů model SOHW­-1693S.
Odpovědět0  0
Firmware MS0K je sice datovaný 14.2.2006, ale ke stažení se objevil až 20.2.2006 kdy už byla recenze a vypalovačka odevzdána. A nevylučuji, že mohlo dojít k nápravě problému s přechodem z jedné vrstvy do druhé při vypalování DVD+R DL.
Odpovědět0  0
Už jsem v nějakém článku srovnával výsledky, které podává KProbe a Nero CD­-DVD Speed při testování kvality mechanikou Lite­-On. NCS už od verze 3.61 je plně srovnatelné v testování kvality s Kprobe. Jinak KProbe používám také, ale z důvodu velikosti obrázku umísťuji do recenze screenshoty z NCS.
Odpovědět0  0
Jak bylo řečeno v recenzi, o DVD­-R DL není nikde ani zmínka, pouze na webu BenQ, kde ale nebyla od prvního prodeje vypalovačky. Na krabici je sice 8,5 GB Dual Layer, ale v dolním levém rohu je uvedeno pouze 8x DVD+R DL.
Odpovědět0  0
Kvalita je testována s vypalovačkou LiteOn SOHW­-1653S, a Nero CD­-DVD Speed je použito proto, že v posledních verzích podává naprosto totožné výsledky jako KProbe.
Odpovědět0  0
U LG máte smůlu, nejde to udělat, tak jako u LITE­-Onů ­(401@811, 1633@1653 apod.­). Jinak modely, které by šli takto změnit jsou 4160 na 4163 ­(stejný čipset, ale jiné hardwarové změny ­- např.optika­) nebo 4165 na 4167, ale ten samý případ.
Odpovědět0  0
Slova o hluku jsou uvedena v odstavci technologií, a když se napíše, že 50 cm od zdroje je hluk 32dB, je to opravdu téměř neslišitelné, když je zdroj umístěn ve skříni. Je to jednoduché, strčíte zdroj do skříně a zavřete jí, potom si stačí představit objemové rozložení hluku, hluk je totiž směřován dozadu a předpokládám, že PC nemáte obráceno k sobě zadem a sedíte minimálně půl metru od něj. Jestli je to tak tak slišíte velké... ticho.
Odpovědět0  0