reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Jiří Černý
Pekna diskuse, dekuji vsem zucastnenym.

AD Jizni Korea ­- opravdu bych nevychazel z toho jaka je situace prave v JK a uz vubec na tomto zaklade neargumentoval ve prospech modelu zalozeneho na sponzorech. Osobne to povazuji spise za.. rekneme jakousi narodni zvlastnost, specifikum prave teto zeme.

Pitt: eSuba ma relativne mnoho sponzoru ­- zajimalo by me, zda nejakym zpusobem sledujete­/merite jaky uzitek z toho tito sponzori maji? Tak napr. na vasem portalu je umistena reklama ­- sledujete prokliky, pripadne i konverzi ­(v nejake forme­)? Pokud ano, bylo by mozne sdelit konkretni vysledky ­(cisla­)?

Btw dovolil bych si zareagovat hlavne na tuto vetu: ­"Nikdo necekal, ze bude placen za to, ze neco vyhraje, kazdy si hradil cestovni naklady sam a nikoho ani nenapadlo ze by tomu tak melo byt jinak.­" Rad bych totiz jeste ukazal jak ten system funguje v pripade jinych her, ktere lze teoreticky stejne tak povazovat za ­"hobby sport­". Ja jsem naopak zvykly na to, ze pokud clovek vyhraje kvalifikaci na nejaky velky zahranicni turnaj, tak dostane nemaly prispevek na cestu a ubytovani ­(podle mista konani ­- napr. vylet do Japonska je pochopitelne drazsi, nez vylet do Francie­). Na druhe strane ­- hraci generuji zisk a to na vice urovnich. Plati za vlastni produkt ­(se kterym hrajou­) a plati bezne startovne. To je zase vec nad kterou se nikdo nepozastavuje v ­"nasi­" TCG ­(Trading Card Games­) komunite ­- mam proste ­(nahodou take cca od roku 1997­) zafixovano, ze chci­-li se zucastnit turnaje o ceny, musim uhradit startovne. Stejne je tomu v pripade pokerovych turnaju, kdy navic uplne odpada to generovani zisku prostrednictvim nakupu produktu a i tak to funguje.

Povazuju za zvlastni, aby byl nekdo ­"placen­" ciste za hrani. Pod pojmem ­"plat­" si predstavuju pravidelny mesicni prijem ­- odmenu za vykonanou praci. Pokud je vetsina progameru ve veku kdy jeste studujou, beztak nemuze byt o praci ­(a tim padem i ­"platu­") vlastne rec, leda bychom ovsem chteli povazovat progaming za jistou formu brigady. A za dosazene uspechy? Tak tam je to z meho uhlu pohledu nesmyslne, protoze jsem­-li jednou dobrym hracem v pokeru­/TCG, pak si z turnaju odnesu vic nez dost ciste na prize money. Tady se ale vracime zpet na zacatek, totiz k otazce kde se tam vlastne ty vysoke vyhry berou ­(respektive proc je mozne je vyplacet, aniz by soucasne poradatel potreboval sehnat XYZ velkych sponzoru... jediny vetsi zadrhel vidim v nakladech na usporadani velkych offline akci, ktere jsou v pripade progamingu rozhodne vyssi ­).

Progaming nejspis uz tak nejak predpokladal, ze se kolem pohybovat spise jedinci mladsi a tedy bez vlastniho prijmu ­(to ovsem lze ocekavat i u sberatelskych karetnich her, takze jako pripadny argument proti investicim ze strany hracu je to minimalne diskutabilni­). Procez se vydal ­(z meho pohledu­) spatnou cestou ­"sezeneme sponzory, ti nam daji penize a ty nasledne prerozdelime mezi hrace, kteri maji skoro vsechno zadarmo­/za par korun­". Kde kdo v takovem modelu vydelava, kolik a na cem?

On­-line turnaje typu Call of Money se startovnym pochopitelne 0 Kc jsem osobne povazoval posledni hrebicky do rakve. Jen tak pro srovnani ­- nedavny turnajovy TCG vikend ve Vyskove s celkovou dotaci 30 000 Kc = startovne 290 Kc na sobotnim turnaji + 290 Kc na nedelnim turnaji, celkem tedy cca 600 Kc. Oba turnaje hralo pres 70 ucastniku. Proste chci­-li hrat o slusne ceny, musim sam neco investovat.

Osobne bych si tedy predstavoval progaming vic podobny systemu karetnich her. Hraci samotni generuji zisk, plati startovne a soucasne tim vytvari i odpovidajici prize money. Sponzori jsou primarne od toho, aby za ty schopne prave toto startovne uhradili ­- nikoliv aby platili za vlastni hrani­/dosazene uspechy. Na naklady na cestu­/ubytovani v pripade kvalifikacnich turnaju prispiva ze sveho zisku jejich organizator a zbytek si bud hrac zaplati sam ­(znam nemalo jedincu, kteri si na sve prvni velke TCG turnaje v zahranici museli pujcit od rodicu a pak jim to take poctive splaceli­), nebo pozada sponzora. Ruku v ruce s tim vznika mnohem vetsi pocet zajimavych on­-line turnaju­/lig ve kterych lze ziskat hodne slusne ceny a ze kterych soucasne maji zisk i jejich provozovatele.

Trochu jine tema k diskusi by pak asi byl pripad skutecne profesionalnich hracu, kteri uz davno maji dostudovano, jsou dospeli a hrani by se chteli venovat opravdu na full time ­(tzn. zivit se tim­), pricemz samozrejme potrebuji pravidelny prijem.
Odpovědět0  0
Do jiste miry mas s nEph pravdu, ale zase dokud nejde o ­"oficialni­" konec, zruseni stranek atd... tak jsem to nechtel psat az takhle tvrde. Verim, ze pak by se tu zase objevil nekdo s tim, ze klan rozhodne definitivne nemrel, jen ma ted proste docasne obdobi... rekneme ­"staze­"... a ze zbytecne prehanim.

Jinak ja si troufam tvrdit, ze komercni model zde byl nastaven uz od pocatku tak trochu zvlastne. Hraci jsou zvykli na to, ze nemusi platit za spoustu veci. Napr. me pripada uplne normalni ­(hraju par let i jistou sberatelskou karetni hru, takze mam srovnani­), ze na 99% turnaju o ceny se vzdy plati startovne. Jenze u on­-line turnaju v pocitacovych hrach to fungovalo jinak ­(ceny prece dava sponzor, zatimco ja v idealnim pripade nechci platit ani za originalni verzi hry­) a v konecnem dusledku tenhle model vede k tomu, ze jakmile zacne byt nedostatek sponzoru, okamzite se to projevi prudkym ubytkem vetsich turnaju­/lig o zajimave ceny.

Z tohoto uhlu pohledu mimochodem obdivuju strategii provozovatelu webovych her ­(viz muj tematicky clanek­), kteri tou spravnou psychologii dokazali primet prakticky tu stejnou cilovou skupinu k tomu, aby do jejich hry sypala desetitisice v Premium SMS etc. A nikdo proti tomu ani moc neprotestuje...

Kdyz budu provozovat herni server, vyhlasim turnaj se startovnym 50 Kc a prihlasi se 500 lidi, tak muzu dat na ceny treba 20 000 Kc a 5000 Kc si necham jako zisk. V konecnem dusledku by meli byt vsichni spokojeni, ale bude tomu opravdu tak? Podle me nemalo jedincum by momentalne vadilo jak startovne, tak to, ze jsem si vubec dovolil chtit na hracich take neco vydelat... Jenze podle me progaming potrebuje spis investory, nez dalsi a dalsi sponzory ­(kteri se sponzoringem muzou kdykoliv ze dne na den skoncit a rada z nich to take postupem casu udela­) a investor pochopitelne ocekava, ze se mu vlozene penize vrati + dalsi penize vydela. V takovem pripade bude spokojeny a projekt bude podporovat a rozvijet i nadale. Vydelam hodne penez? Muzu koupit dalsi servery, zaplatit dalsi clanky, muzu poradat kvalifikace a zaplatit hracum cestu na zahranicni turnaje... Ale prispivat proste nekomu permanentne na jeho zabavu jen oproti nejake ­"reklame­", jejiz efekt­/prinos je navic... rekneme diskutabilni ­(kdybych to bral z pohledu cloveka, ktery obcas take pracuje na nejake te reklamni kampani, docela rad bych videl nejake tematicke studie­/konkretni vysledky­)?

Nemyslim si zkratka, ze stavet na sponzorech je dlouhodobe perspektivni model ­- i hodne velka spolecnost se muze jednou dostat do potizi, pak proste zastavi prisun penez a X progamingovych projektu se okamzite sesype, protoze nedokazou byt financne sobestacne.
Odpovědět0  0
Jsou veci, ktere bych primo v ramci clanku rozhodne nepublikoval ­- a k takovym mj. patri i muj soukromy nazor na Moona a jeho tehdejsi managerske schopnosti... :)
Odpovědět0  0
Pokud jde o 3D v RTS, tak jsem trochu na rozpacich. Podle me byl nastup 3D pro nektere konkretni tituly vyslovene prinosem ­(napadl me hned treba Myth­) a u jinych her mi to naopak pripada naprosto zbytecne ­(nebo to dokonce pusobi smesne ­- napr. lucistnici, kteri jeste nedosli az na vrchol kopce, ale uz utoci na nepritele procez se jim sipy vesele zapichuji do svahu­). Jde hodne o koncept hry. Ja hral jiz zminovane Age of Empires II pomerne dlouho i na mezinarodni scene ­(ESGL­) a strasne me to bavilo. Uz i prvni dil jsme ostatne vsichni opevovali kvuli vynikajici grafice a 3D rozhodne nikomu nechybelo. Nicmene Age of Empires III tu serii v mych ocich zkratka nadobro pohrbil.
Odpovědět0  0
Asi tak nejak. Pripust motoru ma byt pripust motoru. V souvislosti s bananem pisu stejne o stylu ­(a jeho privedeni k dokonalosti­), ale kdyz uz bych chtel jednou rypat, uchylim se alespon k formulaci typu ­"AFAIK nikdy nebyl v prodeji­". Pokud by nikdy neexistoval ­(v zadne forme, ani jako navrh ne­), tezko by mohl byt Internet plny jeho obrazku. Dalsich reakci snad netreba.
Odpovědět0  0
Text je samozrejme psan jako PR a ma tak byt psan ­(zamerne­), nicmene nikoliv jako PR na Windows 7, ale jako PR na nase clanky o Windows 7. :­) Diskuse je tu sice zajimava, ovsem ja pri uvaze vychazel pouze z tech cisel, ktera naskakuji v ramci sloupecku ­"Nejctenejsi­". Takze tak. Ze ctenari SH maji presne o tento typ prispevku zajem je dle meho soudu nezpochybnitelne a pokud s timto zaverem ma nekdo problem, staci se jen podivat na vysledky vsech tech dosavadnich srovnavacich testu od Petra atd. Osobne troufale predpokladam, ze pokud by zadna ­"manie­" nebyla a tento OS vlastne ve skutecnosti nikoho nezajimal, pak by na ne asi ani nikdo neklikal ­(jako urcite neklika namatkou tady fanfanous, ktery urcite sve prispevky do diskuse pise poctive pri zavrenych ocich... protoze ho tema sice evidentne nezajima, nicmene potrebu se k nemu vyjadrit uz citi­).
Odpovědět0  0
Nejsem si opravdu jist, zda je to spravne, ale ­(nejen­) ja jsem zvykly pouzivat ­"Booleanovska­" ­- kazdopadne jsem se tam vsak omylem preklepnul o jedno ­"O­".
Odpovědět0  0
Nic jsem odnikud nekopiroval. Pokud se nejaka pasaz podoba necemu co jsem napsal uz drive, neni to rozhodne jeste ­"kopirovani­" a uz vubec ne umysl ­- mozna by bylo vhodne trochu vice vazit slova. Nejspis mate pocit, ze nemam nic jineho na praci, nez kazdy svuj novy clanek jeste porovnavat se vsemi ostatnimi drive publikovanymi texty. Duvod proc jeste zminuji XP jsem jasne uvedl hned v uvodu ­- pokud vam XP uz nepripadaji zajimave, nemusite si o nich prece nic cist.

Co se Keria tyce, tak se omlouvam, pokud to nekomu skutecne az tak strasne moc vadi. Mam zkratka Kerio dlouhodobe zafixovane jako Kerio, na Internetu ho lze take stale dohledat jako Kerio ­(respektive coby ­"Sunbelt Kerio Personal Firewall­") a troufam si rict, ze rada zde pritomnych lidi je na tom stejne tak...
Odpovědět0  0
Ono to nikomu neuskodi jen do te chvile, nez si nevedomky nainstaluje neco, co v pocitaci vlastne vubec mit nechce a pak se uz jen divi nasledkum ­( namatkou http:­/­/usenet.jyxo.cz­/microsoft.public.cs.desktop­/0612­/nejde­-explorer­-ale­-skype­-jo.html­)

Neradim nikomu ­"neaktualizovat pocitac­", ale zkratka jen vypnout automatiku a udrzovat si radeji kontrolu nad tim, co vsechno se mi do pocitace dostava. Kazdy uzivatel uz jiste i bez podobnych prispevku dokaze posoudit sam, zda na to ­"ma­", ci ­"nema­".
Odpovědět0  0
Administratorsky ucet ­(jakozto jednu z nejzakladnejsich veci­) jsem zminoval hned v prvnim dile sveho ­"bezpecnostniho serialu­". Cimz soucasne netvrdim, ze neni dobre ho lidem pripominat casteji. Pokracovani ale jeste budou. :)
Odpovědět0  0
Mozna bych jeste chtel dodat, ze clanek mel skutecne prioritne byt o GPS navigaci, nikoliv o tom zda je lepsi koupit si PDA, notebook, nebo mobil. Tim chci rict, ze jsem pri formulaci nekterych tech problematickych veticek vychazel hlavne z toho, jak je... rekneme ­"v jakem hardwaru­"... GPS technologie presna­/kvalitni. A nemuzu se zcela zbavit dojmu, ze ciste v tomhle smeru mi vlastne i vy sami prilezitostne davate za pravdu, kdyz tady uzivatel PetrP7 pise ­"Jasně, pořádná navigace outdoorová je mnohem přesnější...­" a jeho PDA mu pomalu zacina pripadat nadbytecne, nebo uzivatel Sten67, ktery ma pravda PDA ­(nepochybne proto, ze potrebuje i PDA jako PDA, nikoliv jen tu navigaci v nem­), ale soucasne i Garmina ­(z cehoz mozna trochu troufale usuzuji, ze ciste jen to GPS v PDA tedy pravdepodobne neuspokojuje vsechny jeho potreby­).

Netvrdim, ze pokud je nekdo trouba, tak si PDA koupi ­- ale tvrdim, ze bych si nekupoval PDA ciste kvuli GPS navigaci ­(o ktere, jak znovu pripominam, clanek prioritne je­), jen abych k ni navic jeste mel hromadu dalsich funkci, ktere nakonec valnou vetsinou stejne nebudu pouzivat. Pokud nekdo jiny je aktivne pouziva, tak nic proti tomu ­- v clanku jsem to napsal jasne. Ze GPS je primarne pro ucely typu auto, tak to mi mozna prijde trochu odvazne. Nicmene vyznam GPS v aute ­(bezpecnost atp.­) jsem pokud vim nijak nezpochybnoval a ani ted rozhodne nezpochybnuji. Kdybych ridil, stacila by mi nicmene normalni automobilova navigace. :)
Odpovědět0  0
Jak jde dobre videt z diskuse ­(a myslim, ze jeste i pujde videt­), tak kazdy ma trochu jine naroky, takze se zkratka nelze zavdecit vsem. Co ja osobne ocekavam od dobre GPS navigace je napriklad vysoka citlivost a ­(pokud se nebudeme bavit vyhradne o navigacich urcenych do auta­) co nejvetsi mozna vydrz baterii + treba i display, ktery je ­"citelny­" pokud mozno za kazdeho pocasi a pritom je mi jedno, zda je ci neni dotykovy. Samozrejme je to zase individualni, ale ja drtivou vetsinou potrebuji navigaci mit k dispozici nekde, kde se obvykle zasuvky nevyskytuji. Ten zminovany Nuvifone M20 ma ucite super funkce ­- muzu se z nej pripojovat na Internet, vyrizovat e­-maily, telefonovat, fotit, nebo si po ceste fotky­/videa prohlizet... Ale kdyz budu tohle vsechno behem te cesty delat, tak na jak velky usek mi vlastne vydrzi?
Stejne tak pokud bych potreboval navigaci vyhradne do auta, nebudu si rovnez urcite kupovat zrovna PDA. Pri rizeni se vsechny ty zminovane funkce asi daji vyuzivat hodne spatne ­(cimz soucasne netvrdim, ze nekteri lide toho nejsou schopni­).
Je ale pravda, ze jsem tam v te vete ponekud nestastne umistil tu zavorku ­- to vyslovne ­"nedoporuceni­" se melo tykat pouze mobilu a duvody k tomu jsem uvedl ­(na zaklade nejen vlastnich zkusenosti­). Na druhou stranu chapu, ze ne kazdy ma na GPS navigaci prehnane vysoke naroky ­(vzdyt spousta lidi si ji dnes proste jde koupit a o nejakych vecech typu citlivost nakonec ani nic nevi ­- hlavne kdyz je to nakonec nekam dovede­) a proto jsem rovnez vyslovne napsal, ze jde o ciste subjektivni nazor.
Pokud bych nekomu stejne tak vyslovne ­"nedoporucoval­" PDA, tak lidem, kteri proste chteji GPS navigaci a vsechny ty dalsi funkce jsou jim k nicemu. Pokud si ale nekdo chce prave kvuli navigaci koupit treba PDA za patnact tisic, jen aby ho pak nekde mohl navic jeste stavet na odiv ­(a nektere takove jedince bohuzel i osobne znam­), tak je to nakonec jeho vec a budiz mu prano. Co uz na tom, ze fotit i nadale stejne bude s digitalem ­(protoze ho jednak nejakou dobu samozrejme ma a jednak zjisti, ze nejake automaticke prirazovani zemepisnych souradnic k fotkam je mu uplne k nicemu­), volat nadale ze zlate Nokie, obrazky nadale prohlizet na pocitaci­/notebooku a filmy nadale prehravat na domacim kine. :­) Ja bych si radeji koupil notebook + kapesni ­(automobilovou­) GPS, ale nikomu to urcite nenutim. Tot asi vse.
Odpovědět0  0
Diky za reakci,
vubec bohuzel netusim z ceho jste vydedukoval, ze snad nevim o cem je geocaching. Ze by vsevedoucnost? :­) A prostym konstatovanim, ze ja sam jsem nastesti necemu nepropadl to soucasne snad i zavrhuji? Uf, tak docela ted zasnu, co vsechno zvladne z jedine vety nekdo vydedukovat. Co se PDA tyce, tak jsem hlavne nechtel aby si nekdo z textu snad odnesl dojem, ze je dobre si ho koupit ciste kvuli GPS ­(o cemz clanek je v prvni rade­). Sam uz jsem byl parkrat v zivote v euforii z toho, jak si kvuli necemu konkretnimu poridim pristroj, ktery ma navic jeste xyz dalsich funkci a tedy urcite bude i po vsech strankach ­"lepsi­" ­- nez jsem nasledne zjistil, ze mi vsechny ty funkce vlastne vubec na nic nejsou a nepouzivam je. Jinak ale i vyslovne pisu, ze prave PDA ­(popripade trojkombinace­) muze byt tim pravym, pokud ma nekdo vyssi naroky ­(nez jen jak se dostat z bodu A do bodu B­) a dokaze dostatecne vyuzit potencial takoveho pristroje.
Odpovědět0  0
Nevim jak moc parsovani uz vyslo z mody, ale kazdopadne myslim, ze dodrzovat prave toto patri asi k uplnemu minimum, ktere clovek pro sebe muze udelat. Navic pokud byste trochu experimentoval, mozna by vas vysledek i prekvapil ­(nemile :­).

Povinna registrace ­- zkouseli jsme to take na jednom foru a vysledkem bylo cca 50 e­-mailu se zadosti o registraci denne. To by jeste az tak nevadilo ­(administrator mel silne nervy­), ale za a­) je na nekterych typech for povinna registrace ­"nezadouci­" ­(zneprijemnuje treba zivot uzivatelum, kteri potrebuji polozit jen jeden konretni dotaz­) a za b­) navic ani rozhodne neni 100%. Uz pred par lety dokazal dory robot napriklad bez obtizi projit CAPTCHA registraci v phpBB 2.x a nemyslim, ze jejich vyvojari od te doby vyslovene spi na vavrinech. :)
Odpovědět0  0
Prominte, ale myslim ze clanku pojatych podobne jako ten prvni prispevek najdete na Internetu nespocet. Pokud bych udelal vycet vsech vyhod Linuxovych distribuci a zakoncil to vetou typu ­"Přesto bych si troufal tvrdit, že pro domácího uživatele je bezpečnější systém postavený na Linuxu.­", tak vy a kolega nahore me nejspis poplacate po zadech a kolega dole me pro zmenu nejspis obvini z demagogie.

Takove to ­"u Linuxu je bezpecnost uplne na jine urovni...­" jsou teorie ­(byt treba pravdive­), ktere se pekne ctou, ale praxe ­(realny svet­) je potom bohuzel nekde trochu jinde. Dokonce u nekterych klientu jsem pozoroval ten trend, ze dokud meli Win, tak se alespon jeste aktivne snazili i o dodrzovani nejakych tech bezpecnostnich zasad a pravidel ­(jsa ze vsech stran masirovani komentari jak moc Win jsou derave­). Pak ­"konecne­" podleli, presli vitezoslavne na UNIX a do par tydnu byl system dole ­- jelikoz se krome vlastni instalace vyflakli snad uplne na vsechno a udelali tak ze sebe primo nadherny cil. To ze podle veskere teorie je ­"bezpecnost Linuxu uplne jine urovni­" jeste proste samo o sobe nestaci.

Prijde mi to svym zpusobem trosicku podobne, jako kdybychom se nekde dohadovali zda bezpecnejsi reseni je Microsoft SQL Server, nebo Oracle. V teoreticke odborne rovine muzeme diskutovat ­- ale ja par let nazpet cetl studii Next Generation Security Software, ktera zjistila, ze cca 500 000 databazovych serveru ­(Microsoft SQL Server i Oracle dohromady­) nema nainstalovany vubec zadny firewall. A TO je z meho hlediska ten problem ­- ne resit co je bezpecnejsi, nebo co se alespon jako bezpecnejsi na Internetu propaguje, ale co s tim pak nakonec v provozu provede uzivatel. Hlavne k zamysleni nad timto mel slouzit tenhle uvodni clanek...

K cemu je dobry byt XY argumenty presvedcive podlozeny zaver typu ­"Oracle je proste lepsi­", kdyz v roce 2007 napr 82 % SQL serveru v klidu bezelo na SQL Server 2000 a 13% Oracle serveru nebylo dlouhodobe vubec aktualizovano...
Odpovědět0  0
Diky za pripominky ­- samozrejme jsem predem zcela pocital s tim, ze z meho zpusobu argumentace bude nemalo lidi rozcileno. Je tomu tak pokazde, kdyz napisu umyslne neco vice kontroverzniho k teto problematice, stejne jako s tim ze tomu ­"nerozumim­". Obvykle pak za par dni zpravidla narazim napriklad na nejaky server s Linuxem ­(ktery se vzhledem k charakteru daneho projektu rozhodne neda oznacit za ­"server pohozeny kdesi v serverovne­") kde nekdo rekneme provedl defaultni instalaci MySQL a pak uz na to vice ani nesahnul ­(otevreny MySQL server, tedy velmi rychly pristup ke vsem databazim­). Clanek je opravdu jen pouhym uvodem. Nicmene velmi strucne alespon k nekterym vasim pripominkam..

- rychlejsi opravy chyb povtrdil mj Symantec ­(proc? prave proto ze jde o open­-source :­)
- zaplatovani u Linuxu je jednoznacne kvalitnejsi prave proto, ze jsou tu k dispozici zaplaty i pro samotny software
- z toho ale jeste neplyne, ze je Linux automaticky lepsi prave z hlediska bezpecnosti desktopovych aplikaci, coz muzu demonstrovat na rade prikladu z praxe, ne zcela nepodobnych tomu nahore. Nebo snad myslite, ze ta vyhoda v zaplatovani sama o sobe automaticky znamena, ze pro Linux neexistuji derave aplikace?
- proc, proc, proc... UNIXova architektura, oddelena prava, heterogenita, aktualizace... staci?
- s tim ­"argumentem davem­" prisel v zasade nedavno tak trochu i Kaspersky... rozdil je v tom, ze kdyz Kasperky nekde tvrdi zhruba ­"bude vic uzivatelu, bude vice viru­" ­(u Linuxu­), tak se s tim vsude na urovni polemizuje, ale me by to nestacilo ani do blogu :­)
Obecne mam pocit ze se me spise snazite tak nejak zkouset, coz mi prijde svym zpusobem usmevne, takze do dalsiho flamewaru se uz poustet nebudu. Pokud muj text pusobi tak kontroverzne jak jsem zamyslel a ponechava nezodpovezene ruzne otazky, pak je to jen dobre, jelikoz si alespon kliknete na dalsi pokracovani. :)
Odpovědět0  0
Clanek jsem dokoncil ­(odeslal­) tusim 29. 11. 2008. Bohuzel neni v mych silach­/pravomocich i urcovat kdy co vyjde a obecne je to problem u vetsiny textu, ktere nejsou rekneme vice ­"nadcasove­". Zvlaste pak v predvanocnim obdobi.
Odpovědět0  0
Zkusil jsem si to schvalne zadat do Google, kolika dalsim lidem se to uz asi tak podarilo. :)
Odpovědět0  0
Tak to opravdu ne. Ja uz to asi delam automaticky a take je pravda co tu uz zaznelo od M.M.X. Svym zpusobem se na me v tomhle smeru ale podepsala i fakulta ­- driv jsem mel ve svem PC take Win CZ a kdyz jsem poprve sednul k pocitacove siti na VS, zjistil jsem ze naprosto vsechno co v anglictine jen trochu byt muze, tak v ni i je. Samozrejme ze schvalne a dnes uz jsem za to spis vdecny.
Odpovědět0  0
Presna citace ze ktere jsem na oficialnich strankach cerpal, zni ­"... zdrojový kód OpenOffice.org můžete volně upravovat, rozšiřovat a zlepšovat. LGPL pouze vyžaduje, aby byly všechny změny zveřejněny..."
Odpovědět0  0