Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Jirka_N
Asi trochu nerozumím tvému příspěvku. Já jsem pro LF, ne pro LS. Přečti si prosím všechny moje příspěvky ještě jednou, prosím, a to až budeš střízlivý a vyspaný, jo?

Kruci to jsou dohady jak u dvou malých chlapců na hřišti, kterí si hraji s autíčky: ­"Moje autíčko je rychlejší než tvoje!­" Když je možnost volby, tak ať si každý vybere. Někomu stačí fixkou načmáráno na vrchní straně DVD: Warez programy, cracky aj., někdo si kupuje média ­"printable­" a vlastní tiskárnu, na které si to potiskne, někdo si kupuje Light­-scribe no a jako nejnovějšího tu máme Label­-flash. Vlastně ne tak úplně nejnovějšího, technologie pochází od Yamahy a její Disc­-tatoo ­(mám dojem, že za použití této podobné technologie musí NEC Yamaze platit licenční poplatky­). I tak se mi zdá LF jako dobrý nápad, na médiích vytištěný ­(vypálený­) popis­/obrázek vypadá pěkně ­(je se nedá pořádně vyfotit ­(jako vlastník ND­-4551 a pěti kusů LF médií FF jsem si to vyzkoušel­)­) a je rozhodně odolnější proti poničení než LS ­(které navíc, jak jsem se dozvěděl, po čase bledne­).
Odpovědět0  0
Pro Moas: Ujde to. Rozhodně není hlučnější než LG ­(či BENQ­). Zvuk při čtení CD­/DVD nepůsobí rušivě.
Odpovědět0  0
Pro mrsocka: Nechci vyvolávat spory, ale abych byl upřímný, nezvolil­'s zrovna tu nejlepší LG mechaniku. Osobně si myslím, že celkem spolehlivá byla GSA­-4163B, teda až na tu rychlost ­(myslím načítání CD­/DVD­) ­- to mnohé dokázalo přivést na okraj šílenství. Ani flash firmware nepomohl. Mechaniky LG jsou zkrátka pomalejší než NEC. Co se Light­-scribe a cen médií týče, tak to je myslím zcela jasné, jsou tady s námi již o trochu déle, tudíž je na trhu dost mechanik s možností zápisu na LS a dost výrobců médií LS ­- konkurence ­- nižší cena. Label­-flash mechaniku vyrábí zatím jen NEC a média jen Fuji, tak si můžou diktovat ceny. Jestli bude i nějaký další výrobce LF médií, věřím že cena půjde rychle dolů.

Pro Roots TT: Před NECem jsem měl mechaniku BENQ DW­-1640. Taky dobrý kousek. Pioneer jsem neměl nikdy.
Odpovědět0  0
...ehm, červenám se i za ušima, smaozřejmě: Budu jen rád..., uklepl jsem se, pardon. JN.
Odpovědět0  0
...a perfektní recenze, děkuji. Mám tuhle mechaniku již několik měsíců ­(prakticky od doby, kdy se dala v ČR koupit­) a nemám jediné výtky. Budu jen rák, když získá na popularitě a budu tyto mechaniky montovat do nových i starších počítačů místo LG!
Odpovědět0  0
...právě Western. Na ASUS K8N­-E deluxe má WDC 2500KS ­(250GB, S­-ATA 300, 16MB cache­) neuvěřitelné problémy, přesně popisované v článku. Nepomůže ani přepnutí na S­-ATA 1. generace ­(co právě WD umožňuje­). Jediné možné řešení, jak se výše uvedeným problémům vyhnout je neinstalovat nVidiácké ovladače pro pevné disky. Hitachi jsem neměl příležitost vyzkoušet, ale zkoušel jsem Seagate ­(7200.9­), to nešlo a právě Maxtor DM10 a přesto, že všude píší, že to je naprosto nevhodná kombinace, tak mě to fungovalo i s nV ovladači zcela bez problémů. Tak jsem nakonec desku prodal a koupil si MSI ­(john.don mě utluče­) K8NGM a tam už s řadičem a ovladači nejsou ani s WD, ani se Seagate žádné problémy, snad asi proto, že tam je ten úplně nový chipset nVidia 6150­/430.

Ještě jsem uvažoval o koupi desky s VIA K8T890 ­(od Epoxe­), sice VT8237 je již čip, řekněme poněkud obstarožní, ale vždy spolehlivě fungoval. Nicméně si myslím, že co se výkonu týče nesahá nF4 ani ­"po pás­".
Odpovědět0  0
Nic proti, ale co takhle srovnání s disky jiných výrobců? Omlouvám se, jestli to v článku někde bylo, ještě napůl spím, já jen že jsem zvědavý, jak by test dopadl, kdyby se objevil Seagate Momentus či WD Scorpio ­(Právě Scorpio mám ve svém noťasu a nezdá se mi, že by byl zrovna nějak extrémě pomalý­). Jak zde psal neologic, megarecenze HDD pro noťasy by nebyla k zahození. Dík.
Odpovědět0  0
Jaký bude propad výkonu této karty, když ji použiju v AGP 4x slotu ­(nForce 420D na MSI K7N420pro 256MB DDR ­(2x128­/266­) s Athlonem 1800+­). Zkoušel jste to někdo? Děkuji za odpověď. Jirka............
Odpovědět0  0