Jižní Korea staví areál pro autonomní auta

Jižní Korea staví areál pro autonomní auta
, , aktualita
V Jižní Koreji se bude již tento rok otevírat část testovacího komplexu pro autonomní auta. Země chce dát společnostem možnost, aby mohly efektivně vylepšovat a testovat své autonomní technologie bez povolení na veřejné cesty.reklama
Zástupy autonomních aut se rozšiřují a společnosti je potřebují i někde testovat. Nejlepší je to samozřejmě na běžných cestách, takové povolení udělila už několika společnostem Kalifornie. I Jižní Korea nedávno udělila povolení na testování samořiditelných vozidel společnosti Samsung na svých cestách. Získat povolení ale není úplně jednoduché, proto je lepší testovat autonomní automobily na nějakých soukromých pozemcích či speciálních dopravních hřištích k tomu určených. Z toho důvodu Jižní Korea představila své malé město pro autonomní vozidla.

Podle Korea Business Times se v Jižní Koreji brzy otevře speciální zařízení, které bude mít rozlohu 360 000 metrů čtverečních. V tomto prostoru bude obsaženo všechno, co budou autonomní automobily ke své spokojenosti potřebovat. Samořiditelná vozidla se budou moct vyřádit na parkovištích či rychlostních silnicích, chybět nebudou ani pruhy pro autobusy.

K-City, jak se zařízení pro testování jmenuje, se otevře v říjnu tohoto roku. Bude se jednat o největší testovací prostor pro samořiditelná auta na světě, menší dráhy Mcity pro samořiditelná vozidla se nachází v Michiganu. Podle jeho vzoru taky areál jihokorejská vláda postavila.

Projekt města pro testování samořiditelných vozů vyšel na 17 milionů dolarů, což je v přepočtu asi 416 milionů korun. Na testovací ploše by měly testovat své autonomní systémy společnosti jako Samsung či automobilky Hyundai a Kia.

Rychlostní silnice budou v K-City otevřeny už letos na podzim, zbytek komplexu ale bude muset počkat až na rok 2018. Datum otevření je ale dříve, než se původně plánovalo. V K-City si tak brzy budou moct autonomní automobily vyzkoušet řízení na silnicích, které se podobají těm ve skutečném městě a ukrývají spoustu nástrah.

Jižní Korea má v oblasti autonomních vozidel své plány. Jejím cílem je produkovat do roku 2020 samořiditelná vozidla, která budou spadat pod úroveň 3, což znamená plně autonomní vozidlo s řidičem jako zálohou.

Zdroje: engadget.com, businesskorea.co.kr
reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-7980XE s 18 jádry otestován Intel Core i9-7980XE s 18 jádry otestován
Očekávaný 18jádrový procesor Core i9-7980XE od Intelu se dočkal prvních testů ještě před svým oficiálním představením. Jde o nejlepší odpověď na nástup procesorů Threadripper, kterou má Intel připravenou. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EVGA Epower V: královské napájení pro grafické karty EVGA Epower V: královské napájení pro grafické karty
EVGA si připravila specialitku pro nenapravitelné hardwarové nadšence, kteří se snaží ze svých komponent mačkat maximum. Jedná se o kartu Epower V s výkonným 12+2fázovým napájením grafických karet.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Je možné přežít ve vesmíru bez zdrojů Země? Je možné přežít ve vesmíru bez zdrojů Země?
Stephen Petranek se ve své knize How We'll Live on Mars zabývá otázkou přežití lidí v nehostinném vesmíru daleko od ochrany a zdrojů Země. Je tak možné dlouhodobě přežít s tím, co lze získat jinde? 
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Nereferenční AMD RX Vega dorazí možná až v listopadu Nereferenční AMD RX Vega dorazí možná až v listopadu
Grafické karty AMD Radeon RX Vega rozhodně neudělaly díru do herního světa. Už sice konečně dorazily i na náš trh, ovšem ceny jsou vysoké a na nereferenční karty bez "fukarového chladiče" zatím nikde nenajdeme. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Intel investoval miliardu dolarů do AI společností Intel investoval miliardu dolarů do AI společností
Intel se rozhodl, že si vybuduje celý ekosystém pro umělou inteligenci (AI), do čehož hodlá mohutně investovat. Brian Krzanich (CEO) nám k tomu řekne, co tím jeho firma sleduje a koho všeho podporuje a už i podpořila.
Včera,  aktualita, Jan Vítek