reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od jura-p
Distribuovaných výpočtů, jako je třeba BOINC. Ti potřebují jak co nejvíc jader s HT, slušnou frekvencí, tak co největší výpočetní výkon grafik. Ti jsou zklamáni poslední generací karet od NVidie, protože ta na výpočetní výkon, který většina lidí nikdy nevyužije, jak tady mnozí píší, rezignovala. Taky pamětí pro tyto fandy není nikdy dost. Když chtějí DC fandové podávat výkon, tak musí být počítač vyvážený a musí být kvalitní v každé své složce.
No a když k tomu ještě člověk dělá fotky, tak by, kdyby měl za co, upgradoval furt.
Já si například před důchodem, který se blíží plánuji nové šestijádro i7 s dvanácti vlákny, tedy nutně novou základovku, 16 Giga pamětí, AMD kartu 7970 nebo budou­-li peníze tak dvě. Karty spouštět jen do soutěží, které jak už u koníčkárů bývá, docela baví a na fotky, tam stačí jedna. No a na ty fotky pořádný harddisk a stejně velkou zálohu. A pro jistotu ještě externí zálohu. Jestli si zdejší osazentsvo myslí, že fotky se akorát otáčejí a zmenšují, jak se zde píše, tak o tom moc neví. Už si nemůžu dovolit zadat úpravy na fotce a jít si zakouřit, než to komp přežvýká. Já už tolik kouřit nemůžu, jsem na to starej a mám málo času.
No a já mám oba tyto koníčky. Takže upgradovat budu, ale budu mít už jen jeden počítač. Zatím mi jede jeden na ubytovně a jeden doma.

Těmto výpočtům se věnuje ve světě pár milionů lidí, Česká republika je v nich velmocí a má několik tisíc aktivních výpočtářů. Kdo chce o tom něco vědět víc, vygůglujte si třeba CNT.

Tito lidi výkonné počítače potřebují a chtějí.

Já vím, není nás zase tak moc. Nám počítače žádné weby netestují. Ale věřte, že tenhle koníček vám prověří železo nejlépe.
Odpovědět0  0
Jo a navíc to k absolutní nule není lineární stupnice s pravou nulou, takže ty procenta jsou fakt blbost.
Odpovědět0  0
Třeba na DC výpočty BOINC. Skoro mě mrzí, že na těch pár tisíl lidí v republice nemyslí nikdo při recenzích. Vždy jen výkon ve hrách, nikdy v DC projektech. A přitom ve světovém měřítku patři ČR k velmocem tohoto počítání.
Odpovědět0  0