Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken

Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken
, , aktualita
Velká Británie má bohatou historii kamer sledující obyvatele. Doprovodný software slouží k identifikaci lidí a nyní bude využíván ke hledání dalších hříšníků. Cílem budou řidiči, kteří vyhazují odpadky z oken aut.
K oblíbeným
reklama
O Británii a její zálibě ve sledovacích kamerách a softwarech pro analýzu obyvatel jsme psali už nejednou. Maidstone v hrabství Kent chce sledovací kamery rozšířit na další typ hříšníků, kterými jsou řidiči vyhazující odpadky z oken. Maidstone Borough Council (MBC) se totiž jen v minulém roce postaral o odstranění 1950 tun odpadků v okolí silnic, přičemž pokutu dostalo jen 200 hříšníků, a správa britských dálnic Highways England ročně odstraní na 200 tisíc pytlů s odpadky. Není divu, že je zde tendence tento prohřešek postihovat častěji, přispět do městské i státní kapsy a mít čistější krajinu.
 
Odpad u silnice
ilustrační foto, autor: Ziko-C, CC BY-SA 3.0, přes Wikimedia Commons
 
Maidstone tak využije systém sledovacích kamer LitterCam, které budou spolu s doprovodným softwarem schopny rozpoznat házení odpadků a registrační značky vozidel. Dle prozatímních testů je úspěšnost rozpoznání velmi slušná a software lze nasadit do pilotního provozu. Počty pokutby se tak mohly řádově zvýšit. Hovoří se o tom, že by se začalo na 90 librách (2740 Kč), pokud bude zaplacena do 15 dnů. Když ne, částka vzroste na 120 liber (3660 Kč). Pokud se software osvědčí, patrně si najde cestu i do dalších oblastí Velké Británie.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínští výrobci začali vyrábět SSD pro kryptoměnu Chia, popularita roste Čínští výrobci začali vyrábět SSD pro kryptoměnu Chia, popularita roste
Pro start nové kryptoměny, která není primárně založena na výkonu hardwaru, ale na kapacitě úložného místa, je aktuálně zřejmě velice vhodná doba. Kryptoměny jsou stále na vzestupu a úložných zařízení je na trhu dost. Tedy zatím. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA GANverse3D dokáže z 2D snímků vytvořit 3D objekty NVIDIA GANverse3D dokáže z 2D snímků vytvořit 3D objekty
Výzkumníci NVIDIE zabývající se vývojem systémů umělé inteligence připravili nástroj GANverse3D, rozšíření pro NVIDIA Omniverse. Ten dokáže z prostých 2D fotografií vytvořit odpovídající 3D model. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Xbox Cloud Gaming zamířil na Windows PC a iOS. Jak novinku vyzkoušet? Xbox Cloud Gaming zamířil na Windows PC a iOS. Jak novinku vyzkoušet?
Microsoft zítra spustí webovou aplikaci Xbox Cloud Gaming, která umožní hraní v cloudu také na počítačích s Windows 10 a mobilních zařízeních od Applu. Dostupná bude i v ČR, ale bez pozvánky a předplatného Xbox Game Pass Ultimate se neobejdete.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Patriot uvádí SSD Viper VP4300 s PCIe Gen4 Patriot uvádí SSD Viper VP4300 s PCIe Gen4
Patriot rozšířil nabídku svých SSD o modely VP4300. Ty mají formát M.2 a využívají sběrnice PCIe Gen4 x4. Díky tomu mohou dosahovat velmi vysokých přenosových rychlostí až 7400 MB/s a 800K IOPS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung G9 ani Acer EI491CRG9 nemá DisplayHDR 2000, šlo o podvod Samsung G9 ani Acer EI491CRG9 nemá DisplayHDR 2000, šlo o podvod
VESA (Video Electronics Standards Association) potvrdila, že certifikace DisplayHDR 2000 nemůže být ve specifikacích monitorů Samsung Odyssey G9 ani Acer EI491CRG9, a to jednoduše proto, že neexistuje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek