Karet RTX 3060 Ti bylo v první vlně zatím nejvíc, stejně to však nestačí

Karet RTX 3060 Ti bylo v první vlně zatím nejvíc, stejně to však nestačí
, , aktualita
Dle ohlasů prodejců bylo pro začátek prodeje připraveno grafických karet GeForce RTX 3060 Ti zhruba stejně jako karet RTX 3090, 3080 a 3070 dohromady. Ani to však nezabránilo brzkému vyprodání skladových zásob. 
K oblíbeným
reklama
GeForce RTX 3060 Ti jsou na trhu teprve od včerejšího odpoledne a my bychom je dnes ve skladových zásobách obchodů hledali marně. Nicméně, NVIDIA u nás stanovila doporučenou cenu 11.500 Kč, za niž skutečně bylo možné RTX 3060 Ti pořídit a bylo také vidět, že v nabídce českých obchodů se objevilo více kusů, než tomu bylo v případě předchozích modelů. 
 
 
Server Hardware Canucks to potvrzuje slovy, že dle ohlasů obchodníků bylo pro začátek prodeje připraveno grafických karet GeForce RTX 3060 Ti zhruba stejně jako karet RTX 3090, 3080 a 3070 dohromady. Nicméně nová GeForce je tam s ohledem na poměr výkonu a ceny velice dobře, takže není divu, že zájem byl obrovský, a zásoby tak moc dlouho nevydržely. 
 
Informace pochází od celkem 12 obchodníků, a to pěti z USA, dvou kanadských, třech z Evropy a dvou australských. Všichni pak uvedli, že své zásoby RTX 3060 Ti dle svých předpokladů vyprodají hned během prvního dne prodeje. Spíše se ale dalo mluvit o minutách. 
 
NVIDIA se tak připravila na vypuštění karty GeForce RTX 3060 Ti lépe než v předchozích případech a o to větší je naděje, že do obchodů budou nyní chodit i větší dodávky dalších kusů. Nicméně tato karta je ve svém cenovém segmentu zatím zcela bez konkurence a nejvíce se jí blíží Radeony RX 5700 XT. Ty už ale také jednak začínají být nedostupné, což znamená, že zbývající karty jsou spíše dražší a vzhledem k propastnému rozdílu ve výkonu (nehledě na podporu ray tracingu) je daný Radeon prostě už za zenitem jako Helena. 
 
Aktuálně tak v nabídce karet za cca 12 až 14 tisíc není lepší karta než RTX 3060 Ti, ale to se může změnit na začátku příštího roku, kdy mají nastoupit další Radeony. AMD dobře vědělo, proč chtělo jejich nástup uspíšit, i když to vyvolá další obavy o počet připravených kusů. V lednu by měly přijít alespoň dva nové Radeony s podobně dimenzovaným GPU, jaký mají právě i RX 5700 (XT). A tím éra Navi 10 definitivně skončí. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED
Společnost ViewSonic vypouští na trh nové herní monitory, které mají vesměs displeje založené na technologii IPS. Firma ale loni ukázala 55" OLED prototyp herního monitoru, takže byla nasnadě otázka, proč žádný takový ještě nepřišel. 
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek13 komentářů
Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera
Není pochyb o tom, že Intel zcela vážně chce outsourcovat výrobu některých svých produktů, ovšem jak se ukazuje, v tomto ohledu ještě nebylo nic rozhodnuto. Bob Swan totiž chce počkat s rozhodnutím až na nového výkonného ředitele.
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek