Knights of the Old Republic se vrací, připraví je Lucasfilm Games?

Knights of the Old Republic se vrací, připraví je Lucasfilm Games?
, , aktualita
Už před rokem jsme slyšeli o tom, že se chystá oživení série Knights of the Old Republic, čili KOTOR a také se mluví o tom, že ji bude vyvíjet nějaké studio, jež bychom zrovna nehádali. A vůbec přitom nemusí patřit pod Electronic Arts. 
K oblíbeným
reklama
Sám Jason Schreier totiž nedávno potvrdil, že Ubisoft - Massive vyvíjí hru ze světa Star Wars, což jednoduše znamená, že společnost Electronic Arts už nebude mít na toto univerzum výhradní práva. A to je z pohledu fanoušků Star Wars jistě skvělá zpráva, neboť za osm let dokázala společnost EA tato práva využít pouze pro čtyři hry, a to dvakrát Battlefront, Jedi: Fallen Order a nakonec Squadrons.
 
 
Nyní se po roce opět dozvídáme, že se někdo chystá navázat na sérii Knights of the Old Republic, kterou se už několikrát pokusili oživit v BioWare, ale neúspěšně. Jason Schreier dle podcastu Bespin Bulletin tento vývoj potvrdil a zároveň k tomu podotkl, že nejde o Electronic Arts a nikdo neuhodne, kdo na tom pracuje. 
 
Nedávno jsme se přitom z oficiálního zdroje dozvěděli, že byla oživena společnost Lucasfilm Games, která pod tímto názvem fungovala mezi lety 1982 až 1990 a poté už jako LucasArts Entertainment Company, přičemž v roce 2012 ji společně s celým Lucasfilmem získal Disney. 
 
Lucasfilm Games byli a jsou známí díky svým nezapomenutelným adventurám jako Maniac Mansion, Loom, The Secret of Monkey Island a v 90. letech už to byl Full Throttle, The Dig nebo ze soudku FPS úspěšný titul Star Wars: Dark Forces. Samozřejmě nemůžeme zapomenout také na simulátorové tituly X-Wing, Tie Figher a další.

Pod Lucasarts také v roce 2003 vyšel titul Star Wars: Knights of the Old Republic vyvíjený společností BioWare, která nyní už patří pod Electronic Arts. Lucasfilm Games patří pod Lucasfilm, a tedy právě i Disney. Později jsme se mohli dozvědět, že se pracuje na nové hře v otevřeném světě Star Wars, kterou připravuje konkrétně studio Massive Entertainment patřící Ubisoftu. Právě zde se nám může kruh uzavřít, čili je možné, aby Massive vyvíjeli právě nový KOTOR, který bude zároveň představovat tečku za exkluzivitou společnosti Electronic Arts? Možné to jistě je a výsledek bychom měli vidět v roce 2023. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala