www.svethardware.cz
>
>
>
>

Koduri z Intelu bude mluvit na prezentaci Samsungu, bude ten vyrábět Xe-HPG?

Koduri z Intelu bude mluvit na prezentaci Samsungu, bude ten vyrábět Xe-HPG?
, , aktualita
Raja Koduri bude mít prezentaci na akci Samsung's Advanced Foundry Ecosystem Forum pořádané (jak jinak) jihokorejským Samsungem, který je jeden ze dvou adeptů na výrobu čipů Xe-HPG pro Intel. 
K oblíbeným
reklama
Raja Koduri už minulý rok navštívil továrnu Samsungu a nyní promluví na akci, která se už dle svého názvu týká výroby čipů. Prezentace dostala titulek "1000X More Compute for AI by 2025", takže se zrovna nebude týkat grafiky či rovnou her, ovšem GPU by do ní spadat mohla jako jeden z hlavních (či dokonce ten nejpodstatnější) hardwarových produktů používaných pro AI systémy. 
 
 
Přirozeně se tak opět objevují spekulace o tom, že Intel pro výrobu grafických čipů využije výrobní kapacity firmy Samsung. My jsme se přitom od něj dozvěděli zatím jen to, že tyto grafické čipy budou vyráběny jinde než v továrnách Intelu a mohlo by se zdát, že v tomto ohledu by už ostatně mělo být uvařeno. Intel totiž už testuje vzorky Xe-HPG ve svých laboratořích, takže výrobce i daný proces by už měl být stanovený, jenomže dle serveru Tom's Hardware se nyní Intel pomalu rozhoduje o tom, kde nechá vyrábět čipy, které ve svých produktech vyšle na trh až v roce 2023.
 
Dle zájmu Koduriho o Samsung by tak výroba později mohla probíhat v Koreji, ostatně kapacity Samsungu jsou vhodné i pro NVIDII (svým způsobem) a její nejnovější Ampere, takže proč by nemohly vyhovovat i Intelu? 
 
Dle komentáře Boba Swana (Intel CEO) k novým finančním výsledkům ale Intel ještě nemá "plně vyvinutou outsourcingovou strategii". Situace se tak může změnit, anebo jde snad i o to, že za výrobou Xe-HPG budou stát oba možní kandidáti, čili Samsung i TSMC. Výroba čipů se může rozdělit dle dostupných kapacit, takže Samsung by mohl vyrábět větší a výkonnější, zatímco TSMC menší a slabší (nebo naopak). 
 
Swan také prozradil, že strategie Intelu ohledně využití kapacit jiných firem platí, i když už byl problém se 7nm procesem napraven. To ale nemůže vrátit ztracený čas, čili zpoždění nástupu 7nm procesu Intelu je nevyhnutelné, stejně jako onen outsourcing. Intel se ale stále dle svého šéfa opravdu nerozhodl, pro které čipy nakonec opravdu využije cizí výrobní kapacity a jmenoval specificky firmu TSMC, již označuje za vhodného kandidáta.
 
Intel tak bezpochyby zkoumá různé cesty a způsoby, takže dnes pravděpodobně ani nelze říci, kdo bude pro něj vyrábět a co to bude, zvláště když má jít až o rok 2023. Dle zdroje by Intel měl být sdílnější na začátku příštího roku a snad nám v tom konečně udělá jasno, neboť aktuálně jde spíše o jeden velký guláš. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu
Máme zde další projekt autonomních vozů, který se zbavil záložních řidičů. Jde o AutoX, které do čínského Šen-čenu vypustilo 25 robotických vozů taxi bez těchto řidičů. V jiných městech jsou ještě stále přítomni.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet
Tzv. hate speech je dnes velkým tématem. Platforma YouTube proto zavede další kroky, které ji mají omezit. Při detekci urážlivého komentáře pisatele upozorní, zda ho chce opravdu odeslat a zda si nechce rozmyslet jinou formulaci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem
I když Apple nemá nic společného s operačním systémem Windows, Qualcomm naznačuje, že právě Apple M1 je tou pravou vzpruhou pro tento systém. Konkrétně jde o verzi určenou pro procesory na architektuře ARM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake
Společnosti MSI se povedlo zveřejnit dva screenshoty z utility CPU-Z, které ukazují řadu podrobností o procesoru Intel Rocket Lake-S. Bohužel to ještě není finální model, ale inženýrský vzorek, ale i tak jde o zajímavé informace.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Továrna Micronu měla hodinový výpadek, opět se mluví o zvýšení cen DRAM Továrna Micronu měla hodinový výpadek, opět se mluví o zvýšení cen DRAM
Už dlouho jsme se nedozvěděli o výpadku energie v některé z důležitých továren, a tak nás rok 2020 ještě alespoň jednou potěší. Hodinový výpadek totiž hlásí americká společnost Micron, jeden ze tří největších výrobců DRAM. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář