www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Koduri z Intelu bude mluvit na prezentaci Samsungu, bude ten vyrábět Xe-HPG?

Koduri z Intelu bude mluvit na prezentaci Samsungu, bude ten vyrábět Xe-HPG?
, , aktualita
Raja Koduri bude mít prezentaci na akci Samsung's Advanced Foundry Ecosystem Forum pořádané (jak jinak) jihokorejským Samsungem, který je jeden ze dvou adeptů na výrobu čipů Xe-HPG pro Intel. 
K oblíbeným
reklama
Raja Koduri už minulý rok navštívil továrnu Samsungu a nyní promluví na akci, která se už dle svého názvu týká výroby čipů. Prezentace dostala titulek "1000X More Compute for AI by 2025", takže se zrovna nebude týkat grafiky či rovnou her, ovšem GPU by do ní spadat mohla jako jeden z hlavních (či dokonce ten nejpodstatnější) hardwarových produktů používaných pro AI systémy. 
 
 
Přirozeně se tak opět objevují spekulace o tom, že Intel pro výrobu grafických čipů využije výrobní kapacity firmy Samsung. My jsme se přitom od něj dozvěděli zatím jen to, že tyto grafické čipy budou vyráběny jinde než v továrnách Intelu a mohlo by se zdát, že v tomto ohledu by už ostatně mělo být uvařeno. Intel totiž už testuje vzorky Xe-HPG ve svých laboratořích, takže výrobce i daný proces by už měl být stanovený, jenomže dle serveru Tom's Hardware se nyní Intel pomalu rozhoduje o tom, kde nechá vyrábět čipy, které ve svých produktech vyšle na trh až v roce 2023.
 
Dle zájmu Koduriho o Samsung by tak výroba později mohla probíhat v Koreji, ostatně kapacity Samsungu jsou vhodné i pro NVIDII (svým způsobem) a její nejnovější Ampere, takže proč by nemohly vyhovovat i Intelu? 
 
Dle komentáře Boba Swana (Intel CEO) k novým finančním výsledkům ale Intel ještě nemá "plně vyvinutou outsourcingovou strategii". Situace se tak může změnit, anebo jde snad i o to, že za výrobou Xe-HPG budou stát oba možní kandidáti, čili Samsung i TSMC. Výroba čipů se může rozdělit dle dostupných kapacit, takže Samsung by mohl vyrábět větší a výkonnější, zatímco TSMC menší a slabší (nebo naopak). 
 
Swan také prozradil, že strategie Intelu ohledně využití kapacit jiných firem platí, i když už byl problém se 7nm procesem napraven. To ale nemůže vrátit ztracený čas, čili zpoždění nástupu 7nm procesu Intelu je nevyhnutelné, stejně jako onen outsourcing. Intel se ale stále dle svého šéfa opravdu nerozhodl, pro které čipy nakonec opravdu využije cizí výrobní kapacity a jmenoval specificky firmu TSMC, již označuje za vhodného kandidáta.
 
Intel tak bezpochyby zkoumá různé cesty a způsoby, takže dnes pravděpodobně ani nelze říci, kdo bude pro něj vyrábět a co to bude, zvláště když má jít až o rok 2023. Dle zdroje by Intel měl být sdílnější na začátku příštího roku a snad nám v tom konečně udělá jasno, neboť aktuálně jde spíše o jeden velký guláš. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář