www.svethardware.cz
>
>
>

Konami ruší vývoj svých PC a konzolových her

Konami ruší vývoj svých PC a konzolových her
, , aktualita
Společnost Konami k sobě v poslední době přitahuje pozornost, ale jinak než by chtěla. Mluví se o ní především v negativním slova smyslu a nyní přibyla ještě informace, že ruší vývoj svých her, což se ostatně tak trochu čekalo.
K oblíbeným
reklama
Už v srpnu jsme psali o tom, že hlavním zdrojem problémů v Konami je hra Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Její vývoj stál firmu přes 80 milionů dolarů, což částečně stálo i za ukončením spolupráce s Hideo Kojimou, který práce na této hře řídil. Poslední kapkou měl být úspěch mobilního titulu Dragon Collection, která stála pouze milion, kvůli čemuž si asi vedení Konami uvědomilo, jak by mohl být jejich život jednodušší, kdyby vyvíjeli samé takové hry.

Následně si Konami ze svých zákazníků udělalo dobrý den, když začalo prodávat Metal Gear Solid V v krabicové verzi. V té se totiž nacházelo pouze CD s instalací Steamu, z nějž si zákazník stejně musel hru stáhnout, takže tím koupě krabicové verze zcela pozbyla význam. Spekulovalo se o tom, že Konami prostě nechtělo riskovat, aby hra unikla na internet ještě před oficiálním vypuštěním na trh.

No a nyní tu máme zprávu o tom, že Konami ruší vývoj svých her, a to alespoň většiny z nich. KitGuru uvádí, že zrušen byl vývoj všech hlavních (AAA) titulů, tedy až na Pro Evolution Soccer. Působí to tedy tak, že Konami prostě přestává vyvíjet hry pro PC a konzole. Firmu také již opustil Julien Merceron, dosavadní Worldwide Technology Director.

Plán firmy pro příští rok tedy obsahuje už jen Pro Evolution Soccer 2016 a možná uvidíme také Metal Gear Online, jinak ale nejsou na cestě žádné jiné tituly. Tyto informace přinesl Gameblog a Eurogamer, zatímco firma samotná je ještě nekomentovala. Už před měsícem jsme ale mohli tušit, že se něco takového stane, když firma kvůli novému MSG musela z důvodu nedostatku financí vývoj ostatních titulů pozastavit. Nedočkáme se tedy ani nového Silent Hill, i když o něj rozhodně mezi fanoušky byl zájem a Kojima Productions stojící za celou řadou Metal Gear Solid, byla rovnou zavřena. Možné ale je, že Konami prodá práva na své hry jinému studiu.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře